ربات های خنثی کننده بمب ارتش انگلستان همراه با بازخورد لمسی برای هدایت کننده

روبات های خنثی کننده بمب و یا همان ربات های تخریب چی ارتش انگلیس از قابلیت بازخورد لمسی برخوردار هستند. اپراتورها و هدایت کننده های آنها قادر خواهند بود هر چیزی که ربات ها حس می کنند را احساس کنند و به راحتی عمیات تخریب و خنثی کردن بمب را از طریق بازوی هدایت کننده ربات ها به پیش ببرند.

ربات خنثی بمب ارتش انگلستان همراه با بازخورد لمسی هدایت

کارشناسان و نظامیان خنثی کننده بمب نباید هر بار که برای انهدام یک بمب انفجاری دست به کار می شوند زندگی خود را در معرض خطر قرار دهند، باید کار خود را با کمک یک همکار انجام دهند، مانند یک ربات که می تواند از راه دور کنترل شود.

به گفته وزارت دفاع انگلیس، ارتش بریتانیا چهار روبات پیشرفته را دریافت کرده است که می توانند این کار را انجام دهند.

بر خلاف سایر ماشین آلات خنثی کننده بمب، این ربات ها با “بازخورد لمسی پیشرفته” اجازه می دهند تا اپراتورهای آنها از طریق یک دسته کنترل کننده از راه دور بازوی مکانیکی ربات ها را احساس کنند و حتی حس کنند که ربات ها چه چیزی را نگه داشته اند و یا چه چیزی را لمس می کنند.

این نمونه عملیات ها به عنوان یک عملیات خنثی کننده بمب نیاز به سطح بالایی از مهارت دارد، به ویژه هنگامی که با مواد منفجره دست ساز به طور بالقوه بمب گذاری شده در حالتی خاص سرو کار داشته باشید، این بازخورد لمسی قطعا می تواند به کارشناسان کمک کنند تا به آنچه که نیاز دارند برسند.

علاوه بر بازخورد لمسی، این ربات های بدون سرنشین به نام T7 همچنین مجهز به دوربین های HD و تمام سطوح آموزش لازم نیز هستند.

چهار ماشینی که به ارتش بریتانیایی تحویل داده می شود جزء کسر کوچکی از نیروی درخواستی بریتانیایی است که از پیمانکار نظامی آمریکایی هریس (Harris) تحویل گرفته می شود.

ارتش انگلیس این چهار ماشین اول را پس از یک تست و آزمایش گسترده هشت هفته ای در انگلیس و ایالات متحده دریافت می کند، جایی که آنها مجبور بودند چندین ماموریت در میدان جنگ و همچنین وظایف بلند کردن اجسام و مهارت های دیگر را در میان بسیاری از آزمایشات دیگر نشان دهند.

سرهنگ زک اسکات (Zac Scott)، رئیس اداره انبار دفاع انگلستان، توضیح داد:

“هریس T7 با بهره گیری از تکنولوژی پیشرفته برای ارائه اپراتورهای EOD با سطوح بی سابقه تحرک و مهارت طراحی شده است، این نشان دهنده یک گام تغییر در توانایی پرسنل خدمات ما است و زندگی های بسیاری را نجات خواهد داد”.

انتظار می رود اسکات و تیم او 52 دستگاه دیگر را به عنوان بخشی از قرارداد نظامی 55 میلیون پوندی (70 میلیون دلار) دریافت کنند.

برای مطالعه بیشتر ببینید که عینک های واقعیت افزوده HoloLens مایکروسافت، آماده عرضه به ارتش آمریکا، Molar Mic: برقراری ارتباطات بی سیم از طریق یک فرستنده و گیرنده کوچک در دهان و یا فروش اطلاعات سری پهباد آمریکایی توسط یک هکر به مبلغ 200 دلار.

ویدیوها و مطالب مشابه