دسترسی کاربران در برنامه های کپی و مشابه واتساپ، مسدود می شود!

واتساپ افرادی را که از نرم افزارهای کپی و تقلیدی این شرکت استفاده می کنند را مسدود می کند. پلت فرم پیام رسان متعلق به فیس بوک پشتیبانی خود از برنامه های شخص ثالث مربوط به خود را رها می کند. واتساپ پلاس و واتساپ جی بی از این نمونه برنامه ها هستند.

دسترسی کاربران برنامه کپی مشابه واتساپ مسدود

اگر شما از نسخه های کپی و مقلد، یا به عبارتی دیگر برنامه ها شخص ثالث، یا برنامه های (knock-off) پیام رسان WhatsApp استفاده می کنید، ممکن است حسابتان به صورت موقت توسط پلت فرم ممنوع و مسدود شود.

برنامه های knock-off در اصل برنامه های “تقلبی و یا نسخه های کپی غیر قانونی” نیستند، اگر چه محصولاتی را توصیف می کنند که به صورت فیزیکی کپی یا تقلید شده اند، اما نام تجاری یا علامت تجاری آن ها را کپی نمی کنند.

در پرسشهای متداول (FAQ)، برنامه پیامرسانی متعلق به فیس بوک می گوید افرادی که از نسخه های اصلاح شده و تغییر یافته این برنامه، مانند: برنامه های WhatsApp Plus و GB WhatsApp استفاده می کنند، یک اعلان در برنامه دریافت می کنند که دسترسی به حساب آنها موقتا ممنوع می شود.

این شرکت گفت: “WhatsApp از این برنامه های شخص ثالث پشتیبانی نمی کند، زیرا ما نمی توانیم اقدامات امنیتی آن ها را معتبر بدانیم.”

دقیقا مشخص نیست که WhatsApp از چه زمانی شروع به ممنوع کردن افراد برای استفاده از برنامه های اصلاح شده خود کرده است، اما افراد در توییتر و اینستاگرام در هفته های گذشته در این باره به یکدیگر هشدار می داده اند.

همچنین WhatsApp نیز بلافاصله به درخواست نظرها پاسخی نداده است.

اما چیزی که مهم است، این است که حساب های شما به طور دائم مسدود نشده اند شما فقط باید به برنامه اصلی WhatsApp بروید تا به حساب خود دسترسی داشته باشید.

همینطور اگر می خواهید چت های گذشته خود را نیز به دست آورید، فقط مطمئن شوید که ابتدا از چت های خود بک آپ (back up) می گیرید.

برای مطالعه بیشتر، ببینید: ارسال پیام های فورواردی در برنامه واتساپ، در سراسر جهان محدود می شود، تماس ویدئویی 4 نفره در WhatsApp راحت و آسان تر می شود و یا شرکت فیسبوک با هماهنگ سازی برنامه ها خود، امنیت و حریم خصوصی بیشتری را مد نظر دارد!

مهمان 1 سال پیش

سلام

ویدیوها و مطالب مشابه