آپدیت ویندوز 10 جدید می تواند از سرورهای ابری مایکروسافت دانلود و نصب گردد

در خبرهای اخیر شنیده می شود که ویندوز 10 به شما امکان نصب مجدد سیستم عامل خود از سرورهای ابری یا cloud را ارائه می دهد. شما برای یک شروع تازه و راه اندازی دوباره سیستم خود دیگر نیازی به یک نسخه کپی ندارید و به راحتی می توانید به صورت آنلاین، فایل های اصلی ویندوز خود را نصب بنمائید.

آپدیت ویندوز 10 سرورهای ابری مایکروسافت دانلود نصب

تا به امروز، نصب مجدد ویندوز به معنای استفاده از یک نسخه محلی (دیسک) بوده است، یا چیزی که قبلاً در رایانه شخصی شما ذخیره شده باشد. (و بنابراین این فایل ها در معرض خطر و خراب شدن هستند، علاوه بر اینکه به روز هم نمی باشند.)

هرچند به زودی، ممکن است این موضوع به صورت آنلاین کاملا تغییر کند و فایل های نصب و راه اندازی مجدد (reinstall) ویندوز از طریق سرورهای آنلاین عظیم مایکروسافت در دسترس باشد.

در کنار تغییر حالت برای تبلت های ویندوز، آخرین تنظیمات ورژن جدید Windows 10 Insider Preview Build روی حلقه Fast شامل گزینه “بارگیری ویندوز” هنگام تنظیم مجدد رایانه شخصی شما نیز می باشد.

دقیقاً مانند ویژگی مکینتاش که سالهاست آن را دارد، و در اصل شما می توانید از اتصال پهنای باند خود استفاده کنید تا فایل های نصب جدید و تازه ویندوز را از سرورهای ابری دانلود و نصب کنید.

برای بازگشت به روال بروزرسانی و استفاده از نسخه های جدید، نیازی به یک پارتیشن پشتیبان یا یک درایو خاص ندارید.

اما این شرکت تأکید کرد که این کار باعث می شود برنامه های موجود شما در درایو اصلی ویندوز شما پاک شود و داده هایی که شما قبلا در مرورگر ها یا حافظه رم ذخیره کرده اید.”همه چیز را حذف می کند”. (همانند تعویض ویندوز)

و به یاد داشته باشید، این نرم افزار جدید هنوز منتشر نشده است.

احتمالاً بخواهید قبل از اعتماد به اینکه سرنوشت رایانه شخصی خود را به گزینه سرورهای ابری بسپارید، منتظر بمانید تا یک نسخه بهتر و کامل تر عرضه گردد.

اگر این ویژگی جدید و آنلاین وارد بازار شود، برای زمانی که ویندوز شما با مشکل روبرو شده است، می تواند بسیار مفید باشد و می تواند نقص ها را به راحتی به صورت آنلاین کاملا برطرف کند و شما نیز می توانید از برطرف کردن یک مشکل در سیستم عامل ویندوز خود مطمئن تر باشید.

در صورت علاقه و برای مطالعه بیشتر ببینید که ویندوز 10 جدید همراه با ویژگی های جدید مخصوص بازی، پخش آهنگ و سفارشی سازی تم، یا مایکروسافت برنامه مستقل کورتانا را تا سال 2020 برای ویندوز راه اندازی می کند! و یا 8 ترفند و روش برای گرفتن عکس یا همان اسکرین شات در ویندوز 10.

ویدیوها و مطالب مشابه