دانشگاه میشیگان با اختراع کوچکترین کامپیوتر رکورد شرکت IBM را زد

کامپیوتری که می تواند روی نوک دانه ای از برنج قرار بگیرد و اندازه آن یک دهم اندازه نسخه IBM است. مطمئنن این گونه کامپیوتر های کوچک کارایی خاص خود را دارند و اختراع آن ها علاوه بر یک عمکرد خاص، می تواند درب های آینده برای ساختن سیستم های جمع و جورتر و کوچک تر را باز کنند.

4.6 از 5
از 5 رای
(رای دهید)
دانشگاه میشیگان با اختراع کوچکترین کامپیوتر رکورد شرکت IBM را زد

مهندسین دانشگاه میشیگان آمریکا یک کامپیوتر ساخته اند که می تواند روی نوک دانه ای از برنج قرار بگیرد.

در دنیایی که دستگاه های محاسباتی بسیار کوچک و ریز شده اند، مهندسین دانشگاه میشیگان موفق شدند با ساختن یک کامپیوتر بسیار کوچک محاسباتی شرکت آی بی ام را در این زمینه شکست دهند.

این دانشگاه هفته قبل اعلام کرد که مهندسان آن یک کامپیوتر ۰٫۳ میلی متر در ۰٫۳ میلی متری تولید کرده اند که  از یک دانه برنج نیز کوچک تر است.

و این در حالی است که در مقایسه با کامپیوتر ۱ میلی متر در ۱ میلی متری شرکت IBM این کامپیوتر بسیار کوچک تر می باشد، اما تیم طراح دانشگاه میشگان اعلام می کند که ساخت این محصول چیزی بیش از اندازه کوچک را برای آن ها به ارمغان می آورد.

دیوید بلاو(David Blaauw)، یک پروفسور پیشرو در این پروژه، در یک بیانیه گفت: کامپیوتر محاسباتی ما حدود ۱۰ برابر کوچکتر شده است بنابراین می توانیم به راحتی آن را در فضاهای کوچکتر جا بدهیم.

همچنین اضافه کردند که کامپیوتر IBM نمی تواند محیط اطراف خود را به خوبی درک کند. این کامپیوتر تنها می تواند یک کد را برای شناسایی ارسال و دریافت کند اما محیط فیزیکی اطراف خود را به خوبی احساس نمی کند.

مهندسین U-M شرکت آی بی ام پس از ایجاد Micro Mote به عنوان یک کامپیوتر کوچک، در سال ۲۰۱۵ رکوردی تازه ای را ثبت کرده بودند.

هرچند که IBM در ماه مارس سال ۲۰۵ اعلام کرد که کوچکترین کامپیوتر دنیا را ساخته است و گفت که از یک دانه نمک کوچکتر می باشد.  

اما اخیرا دانشگاه میشیگان توانسته است این رکورد را به خود اختصاص دهد.

ولی خب، رفتن به سمت کوچکتر شدن کامپیوترهای محاسباتی به معنای داشتن یک رویکرد جدید و خارق العاده نیز می باشد.

بلاو همچنان گفت: ما اساسا مجبور بودیم راه های جدیدی را برای نزدیک شدن به طراحی مدار مورد نظر استفاده کنیم، این مدار فقط کم قدرت است، اما می تواند نور و دما را به خوبی تحمل کند.  

موفقیت در ساخت دستگاه های محاسباتی کوچک، درب های دیگری را نیز برای تحقیقات در زمینه های دیگر باز می کند.

طبق گزارش های دانشگاه میشیگان، شما می توانید از این دستگاه های کوچک برای سنجش فشار خون، تحقیقات در مورد سرطان، نظارت بر مخزن نفت، نظارت بر فرایند بیوشیمیایی، مطالعات در مورد موجودات ریز و بسیاری از موارد مشابه دیگر استفاده شود.

به گفته گری لوکر (Gary Luker)، پروفسور مهندسی و پزشکی که با مهندسین UM همکاری می کند، در خلاصه ای گفت: ما از سنسور دما برای بررسی تغییرات دما درون تومور در مقابل بافت طبیعی استفاده می کنیم و ما می توانیم تغییرات دما را برای تعیین موفقیت یا شکست درمان مورد نظر قرار دهیم.

با این حال، هر کامپیوتر کوچکتر از یک دانه دارای ویژگی های محدودی است و طبق گفته دانشگاه، قابلیت و عملکرد آن به آنچه که یک مطالعه یا فعالیت خاص نیاز دارد، بستگی دارد.

علاوه بر این، هنگامی که این کامپیوتر قدرت خود را از دست می دهد، داده ها در آن ذخیره نمی شود، یک ویژگی دیگری که این کامپیوترها دارا می باشند این است که داده ها با رایانه IBM به اشتراک گذاشته می شوند.

آقای Blaauw همینطور گفت: ما مطمئن نیستیم که آیا باید آنها رایانه نامیده شوند یا خیر. این موضوع بیشتر مربوط به نظر خود افراد بستگی دارد، در حالی که این دستگاه های محاسباتی حداقل قابلیت های مورد نیاز را ارائه می دهند.  

رای شما به "دانشگاه میشیگان با اختراع کوچکترین کامپیوتر رکورد شرکت IBM را زد" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن