قابلیت تصویر در تصویر یوتیوب اکنون برای کاربران اندروید در دسترس است

شما این قابلیت را تا به حال دیده اید که همزمان با استفاده از اپلیکیشن ها می توانید ویدئو دلخواه را هم در گوشه تصویر پخش کنید؟ به این قابلیت، تصویر در تصویر (PiP) گفته می شود. اکنون گوگل در نرم افزار یوتیوب خود بر روی سیستم عامل اندروید، این قابلیت را به طور رایگان در اختیار کاربران قرار داده است.

قابلیت تصویر تصویر یوتیوب کاربران اندروید دسترس

در گذشته شما برای استفاده از قابلیت تصویر در تصویر، باید نرم افزار Premium یوتیوب را خریداری می کردید. اکنون گوگل دست و دلبازی به خرج داده و این قابلیت را برای کاربران این نرم افزار آزاد کرده است.

سریع خوشحال نشوید، این قابلیت فقط برای کاربران آمریکایی یوتیوب امکان پذیر است و کاربران دیگر کشور ها فعلا باید برای استفاده از تصویر در تصویر اکانت Premium تهیه کنند.

همچنین فقط کاربران Android Oreo می توانند از این قابلیت استفاده کنند که فقط 5.7% تعداد گوشی های اندروید را تشکیل می دهد.

البته با اطمینان می توان گفت، گوگل به زودی این قابلیت را برای دیگر کاربران نیز فعال خواهد کرد. فقط کمی زمان لازم است.

این قابلیت اولین بار توسط xda-develoepers مشاهده شد و آن ها در پستی در وب سایت خود این قابلیت را به دیگران معرفی کردند.

گوگل نیز پس از دیدن استقبال مردم، صفحه Help خود در مورد روش استفاده از تصویر در تصویر را اصلاح کرد تا این تغییرات را نشان دهد.

استفاده از قابلیت تصویر در تصویر یوتیوب بسیار ساده است. در بخش تنظیمات این نرم افزار، قابلیت Picture in picture را می توان فعال یا غیر فعال کرد.

در هنگام فعال بودن قابلیت تصویر در تصویر، با ضربه بر روی دکمه Home گوشی می توانید این ویدئو را کوچک کنید و به سایر اعمالی که می خواهید بپردازید.

البته این قابلیت در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفته که حالت Picture in Picture را برای برخی ویدئو ها غیر فعال کنند. پس اگر ویدئویی این قابلیت را نداشت، تعجب نکنید زیرا سازندگان آن این تصمیم را گرفته اند.

امیرحسین 5 سال پیش

یک ماه رایگان است

ویدیوها و مطالب مشابه