فروش دسترسی سیستم های امنیتی یک فرودگاه توسط هکرها

طی تحقیقاتی که تیم تحقیقات امنیتی شرکت مکافی بر روی یکی از بزرگترین فرودگاه های بین المللی آمریکا انجام دادند مشخص شد که اطلاعات ورود به سیستم امنیتی این فرودگاه توسط هکرها در بازارهای سیاه اینترنتی به مبلغ 10 دلار به فروش می‌رسید.

فروش دسترسی سیستم امنیتی فرودگاه هکرها

در بازارهای سیاه اینترنتی همه چیز توسط هکر ها برای کسب درامد به فروش میرسد. این مکان ها اصلی ترین مکان های فروش محصولات دزدیده شده توسط هکرها می باشند.

چندی پیش در گزارشی که در نتران منتشر شد عنوان کردیم که اطلاعات امنیتی یک پهپاد کشنده ساخت آمریکا توسط یک هکر به مبلغ 200 دلار در بازارهای سیاه اینترنتی به فروش می‌رسید. اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع را می توانید در مطلب “فروش اطلاعات سری پهباد آمریکایی توسط یک هکر به مبلغ 200 دلار” در نتران بخوانید.

حالا تیم تحقیقات کمپانی امنیتی مک آفی می ‌گویند اطلاعات بسیاری از نقاط حساس دولتی آمریکا توسط هکرها در بازارهای سیاه به فروش گذاشته شده اند.

بسیاری از این فروش ها مبلغ های بسیار کمی دارند به عنوان مثال فروش اطلاعات محرمانه پهپاد آمریکایی فقط به مبلغ 200 دلار در بازارهای سیاه اینترنتی انجام می شده است.

حالا گفته می شود اطلاعات ورود به سیستم امنیتی یکی از فرودگاه های بزرگ آمریکا به مبلغ 10 دلار در بازارهای سیاه اینترنتی به فروش می رسید.

با استفاده از این اطلاعات ورود که توسط هکر ها در بازارهای سیاه به فروش میرسید استفاده کننده میتوانست به به طور مستقیم به سرویس های حساس این فرودگاه دسترسی پیدا کند.

هنوز مشخص نیست این اطلاعات ورود که مسئولان فرودگاه صحت آن را نیز تأیید کرده اند، چگونه به دست هکرها افتاده است اما در حال حاضر با تغییر این اطلاعات این مشکل برطرف شده است.

متخصصان کمپانی مکافی می‌گویند احتمالا این پسورد از روش Brutal force attack دریافت شده است و احتمالا به خاطر ضعیف بودن پسورد استفاده شده این اتفاق رخ داده است.

در روش Brutal force attack، هکر تعداد حملات بسیار زیادی را انجام می‌دهد و رمزهای بسیار زیادی را آزمایش می‌کند تا در نهایت یکی از این پسورد های آزمایش شده درست از آب دربیاید.

روش جلوگیری از این حمله استفاده از روش تایید هویت دو مرحله ای است و همچنین می توان با محدود کردن تعداد دفعات ورود رمز این مشکل را برطرف کرد. البته با استفاده از روش ها فقط می شود احتمال لو رفتن پسورد ها را کمتر کرد و جلوگیری کامل از این حمله ممکن نیست.

معلوم نیست این اطلاعات ورود از چه زمانی به دست هکرها افتاده و به چند نفر فروخته شده است اما در هر صورت این اتفاق وحشتناک برای یک فرودگاه است که نیاز به امنیت فوق العاده ای دارد.

این اتفاقاتی که در این مدت اخیر در سیستم های امنیتی دولتی آمریکا در حال رخ دادن است، زنگ خطری را برای مسئولان این کشور به صدا در می آورد تا بیشتر مسائل مربوط به امنیت سایبری را جدی بگیرند.

ویدیوها و مطالب مشابه