کمک هوش مصنوعی به انسان برای ساخت سریع ترین دوچرخه

سریعترین وسیله ای که فقط توسط قدرت انسانی راه اندازی می شود، می تواند نهایتاً سرعت ۸۳.۱۳ مایل بر ساعت را در اختیار کاربر قرار دهد. حالا محققان با کمک هوش مصنوعی در تلاشند تا این رکورد را بهبود بخشند و وسیله‌ای تولید کنند که سرعت بیشتری را فقط با انرژی تولید شده توسط یک انسان در اختیار ما قرار دهند.

3.5 از 5
از 2 رای
(رای دهید)
کمک هوش مصنوعی به انسان برای ساخت سریع ترین دوچرخه

هوش های مصنوعی تا کنون توانسته اند در برخی از بازی هایی که نیاز به تفکر بسیار دارد، انسان را شکست داده و تسلط خود را اثبات کنند. در گذشته هوش مصنوعی توانسته انسان را در بازی شطرنج و GO شکست دهد که نشان از برتری این تکنولوژی بر انسان دارد.

این ابزار قدرتمند می‌تواند از جهتی بسیار کمک کننده باشد و از جهتی بسیار ترسناک. به عنوان مثال ما می‌توانیم از این برتری هوش مصنوعی بر هوش انسان برای جابجا کردن دیوارهای محدودیت و مرزهای محدودیت انسانی استفاده کنیم. اما تصور زمانی که ربات ها بخواهند با انسان ها مقابله کنند، برای همه ما بسیار ترسناک است زیرا در آن موقع با وسیله روبرو می شویم که خودمان ساختیم و از ما نیز برتر است.

به تازگی محققان برای طراحی بدنه یک دوچرخه که بتواند هوا را بهتر شکاف دهد و سرعت بیشتری با نیروی انسانی بگیرد، از توانایی های هوش مصنوعی استفاده کردند و موفق نیز شده اند.

این تکنولوژی یادگیری ماشینی در لابراتوری Computer Vision در دانشگاه پلی تکنیک سوئد EPFL مورد استفاده قرار گرفته و نتایج بسیار فوق العاده در بر داشته است.

این سیستم یادگیری ماشینی پس از مشاهده نمونه های بسیاری از شکل های سه بعدی و توانایی آنها در شکاف باد و ایرودینامیک توانسته یک شکل سه بعدی فوق العاده برای سرعت گرفتن یک دوچرخه طراحی کند.

در بسیاری از مواقع محققان و دانشمندان برای بهبود طراحی های خود از نتیجه آزمایش طراحی های قبلی استفاده می کنند و در واقع از روش آزمون و خطا پیش می روند. حالا تصور کنید یک هوش مصنوعی با استفاده از سی پی یو های قدرتمند چه تعداد آزمایش را می‌تواند در یک ثانیه انجام دهد. با انجام دادن میلیونها آزمون و خطا، هوش های مصنوعی می توانند به صورت تجربی اقدام به تولید روشهای جدیدی کنند که تاکنون به ذهن محققان نرسیده است. این اتفاقی است که در مورد این ربات طراح دوچرخه رخ داده است.

محققان برای ارائه این تکنولوژی در یک محصول فیزیکی شرکتی به نام Neural Concept تاسیس کردند که Pierre Baque اکنون مدیر عامل آن است. محصولی که قرار از این کمپانی ارائه کند، یک دوچرخه طراحی شده برای شکافت باد است که در آینده‌ای نزدیک مورد آزمایش فیزیکی قرار خواهد گرفت. مدیران این کمپانی قصد دارند تا محصول خود را در یک مسابقه سرعت با استفاده از نیروی انسانی، که در نوادای آمریکا در ماه سپتامبر برگزار می شود به نمایش بگذارند.

در حال حاضر رکورد سرعت وسیله قدرت گرفته از انسان، در دست شخصی به نام سباستین Bowier و دوچرخه ای او که شبیه یک راکت ساخته می باشد.

کمپانی Neural Concept می گوید با این روش طراحی جدیدی که با کمک هوش مصنوعی ایجاد شده است، می ‌توان انتظار ۵ تا ۲۰ درصد شکاف و هوای بهتر نسبت به وسیله ساخت دست سباستین را داشت. باید ببینیم این وسیله به صورت فیزیکی چگونه عمل می کند و آیا می تواند انتظارات را برآورده کند یا خیر.

رای شما به "کمک هوش مصنوعی به انسان برای ساخت سریع ترین دوچرخه" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دسته بندی
بستن