سیستم ضد سرقت جدید برای پهباد های تحویل کالای آمازون

آمازون سیستم ضد سرقت جدیدی را برای پهباد های حمل کالای خود ثبت اختراع کرده است که می تواند در امنیت سیستم حمل و نقل هوای این شرکت بسیار موثر باشد.

3.2857142857143 از 5
از 7 رای
(رای دهید)
سیستم ضد سرقت جدید برای پهباد های تحویل کالای آمازون

حتی آمازون هم از دست دزد های مجهز به تکنولوژی های ویژه در امان نیست. بسیاری از هکر ها و متخصصان تکنولوژی می توانند با ایجاد اختلال در امواج رادیویی کنترل کننده این پهباد ها، آن ها را به زمین بنشانند و کالا های همراه آن را بدزدند.

دزدیدن خود پهباد البته خیلی منطقی به نظر نمی رسد، زیرا این پهباد ها در هر مکان قابل شناسایی خواهند بود. اما دزدیدن کالا هایی که این پهباد ها حامل آن هستند امری ممکن و محتمل است.

آمازون نیز می داند که ممکن است بیزینس چند میلیون دلاری خود را در دست هکر ها و نابود شده ببیند، اگر فکری به حال امنیت پهباد های خود نکند.

آمازون به تازگی قابلیت جدیدی در کنترلر این پهباد ها قرار داده که به “ضربان قلب” معروف شده است. با این ویژگی جدید، ارتباط سیگنالی بین کنترلر و پهباد برقرار می شود که می تواند در صورت مشاهده امواج از سوی کنترلر دیگر، پهباد را از حالت “ماموریت” به حالت “امنیت” منتقل کند.

در حالت امنیت، پهباد می تواند دوباره با کنترلر اصلی خود ارتباط برقرار کند و ارتباط خود را با کنترلر هکر قطع کند. یا اگر موفق به این اقدامات نشد به کل با قطع ارتباطات خود، به منطقه امنی که از پیش برای آن تعریف شده است پرواز کند.

در چند سال گذشته، آمازون در زمینه پهباد ها اختراعات بسیاری را ثبت کرده است. اختراعاتی مانند “کندوی پهباد ها” و پهاد های پرتاب کننده کالا، از مواردی است که این کمپانی حق اختراع آن ها را به نام خود ثبت کرده است.

به نظر می رسد در آینده تمامی تحویل کالای آمازون قرار است به صورت هوایی با پهباد ها انجام شود. این شرکت همچنین قصد دارد یک انبار معلق در هوا ایجاد کند تا پهباد های این شرکت از درون آن بارگیری را انجام دهند.

رای شما به "سیستم ضد سرقت جدید برای پهباد های تحویل کالای آمازون" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی ترفند
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن