پهباد جدید آمازون یک هواپیما-هلیکوپتر هیبریدی و الکتریکی برای تحویل کالا

پهباد یا هواپیمای بدون سرنشین آمازون یک هلی کوپتر-هواپیما هیبریدی است که می تواند در بخش Prime برای حمل و نقل و ارسال کالا مورد استفاده واقع شود. این ربات پرنده هوایی با استفاده از هوش مصنوعی AI با جوانب غیر منتظره پرواز در هوا سازگار است. کمپانی بزرگ آمازون مدت هاست که در تلاش است تا پهبادهای مستقل خود را برای ارسال و تحویل کالا راه اندازی کند.

پهباد آمازون هواپیما-هلیکوپتر هیبریدی الکتریکی تحویل کالا

هواپیمای بدون سرنشین تحویل کالا آمازون همچنان یک واقعیت عملی و کاربردی نیست، اما این شرکت را متوقف نمی کند تا از طراحی یک هواپیمای رباتیک پرنده دست بکشد.

این شرکت خرده فروش اینترنتی یک هواپیمای بدون سرنشین الکتریکی نسل جدید را معرفی کرده است که به برخی از چالش های مستقل برای رانندگی در هوا دست می یابد.

این در حال حاضر دارای یک طراحی هیبریدی خاص است که می تواند به صورت یک هواپیمای بدون سرنشین معمولی به سمت عمودی به بالا و پائین برود، همچنین دارای یک سیستم آئرودینامیک است که در نتیجه بهره وری را افزایش می دهد و بیشتر شبیه به یک هواپیمای معمولی نیز است تا به خوبی روبه جلو حرکت کند.

مهمتر از همه، آن امن تر و مطمئن تر نیز است، و ما فقط در مورد آن محافظ بال ها صحبت نمی کنیم که بال ها را دو برابر می کند.

از آنجا که این وسیله نقلیه همانند یک پهباد به جای چهار پره دارای 6 چره و ملخک جداگانه است، پس به طور کلی پایدارتر و بهتر می باشد و برای مقابله با ضربه های باد مناسب است.

هوش مصنوعی AI نیز نقش مهمی در آن ایفا می کند.

این می تواند از برخورد با موانع غیر منتظره (از جمله در حرکت در آسمان) جلوگیری کند، اما همچنین باید در تشخیص سیم هایی که احتمالا کارکرد هواپیماهای بدون سرنشین را مختل می کند، مانند خطوط برق و یا خطوط سیم در حیاط خلوت، به خوبی عمل کند.

در صورت علاقه ببینید که پهبادهای DJI می توانند عبور یا پیش برخورد هواپیماها و هلیکوپترها را تشخیص دهند! یا سرویس تحویل کالا با پهباد در استرالیا، توسط شرکت Wing گوگل راه اندازی می شود.

آمازون همچنان در تلاش است تا بتواند هواپیماهای بدون سرنشین خود را با دامنه ای بیشتر از 15 مایل و قابلیت حمل بسته های زیر 5 کیلوگرم به مشتریان در مدت 30 دقیقه، طراحی کند.

امیدواریم هواپیماهای بدون سرنشین نه تنها سریعتر بسته های خود را ارائه دهند، بلکه باعث کاهش اثرات زیست محیطی این شرکت از طریق تشویق مردم به اقامت در خانه نیز می شوند.

شما ممکن است انتظارات خود را در خرده فروشی برای همیشه تسکین شد بدانید.

هنوز به زمانیکه شما بتوانید خدمات گسترده ای را در اختیار داشته باشید هیچ اشاره ای نشده است و این پهباد همچنان هم به شدت وابسته به تنظیم کننده هایی است که راه را برای حمل هواپیماهای بدون سرنشین پاک می کنند.

همچنین، آمازون هنوز به طور کامل با موانع اجتماعی و تکنولوژیکی این هواپیماهای بدون سرنشین روبرو است، مانند سر و صدای هواپیماهای بدون سرنشین و یا چالش های پرواز در زمان باران و باد های شدید مواجه هستند.

این نشان دهنده یک گام واضح برای دسترسی به هدف آمازون است، اما نه خیلی بیشتر از آن.

در زیر می توانید ویدئویی از پهباد جدید تحویل کالا Amazon Prime Air را مشاهده کنید:


برای مطالعه بیشتر ببینید که پهباد ها چگونه عمل می کنند و چطور برای خود یک پهپاد مناسب تهیه کنیم! و یا شهر های مورد نظر ایالت متحده برای دیگر مراکز فرماندهی HQ2 آمازون، معرفی شدند، اولین وبسایت عربی آمازون در امارات متحده عربی و خاورمیانه راه اندازی می شود!

ویدیوها و مطالب مشابه