سرویس تحویل کالا با پهباد در استرالیا، توسط شرکت Wing گوگل راه اندازی می شود

پروژه Wing شرکت Alphabet گوگل، سرویس حمل و نقل و تحویل کالا هواپیماهای بدون سرنشین و یا همان پهباد ها را در استرالیا راه اندازی می کند. در حال حاضر تنها 100 خانه در کانبرا شمالی استرالیا می توانند از آن استفاده کنند و این برنامه می تواند به بسیاری از نقاط جهان گسترش یابد.

سرویس تحویل کالا با پهباد استرالیا Wing گوگل اندازی

پس از چند ماه آزمایش، بخش Wing شرکات الفبای گوگل سرویس حمل و نقل هواپیماهای بدون سرنشین خود را در استرالیا راه اندازی می کند.

این تقریبا 100 خانه را در حومه شهرهای کراس، پالمرستون و فرانکلین در خارج از شهر پایتخت کانبرا پوشش خواهد داد.

مشتریان می توانند کالاهای کوچکی مانند دارو، قهوه و مواد غذایی را از طیف وسیعی از کسب و کارهای محلی از جمله: Kickstart Expresso، Capital Chemist، Pure Gelato، Jasper + Myrtle، Bakers Delight، Guzman Y Gomez و Drummond Golf تهیه کنند.

Wing می گوید که به آرامی به محله ها و مکان های دیگر نزدیک تر می شود “در هفته ها و ماه های آینده” گسترش می یابد و “ارتباط با کسب و کارهای محلی” را نیز برای گسترش محصولاتی که در دسترس هستند، در سراسر جهان، افزایش می دهد.

این یک لحظه بزرگ برای Wing است.

این تیم که از سال 2014 به عنوان یک پروژه بلندپروازانه کار خود را آغاز کرده است، (در آن زمان به نام “گوگل X” شناخته می شد)، از سال 2014 آزمایش هواپیماهای بدون سرنشین و پهبادهای خود را در استرالیا انجام داده است.

این شرکت قصد داشت تا در سال 2017 سرویس تجاری خود را راه اندازی کند، اما به طور واضح با شکست روبرو شد.

در عوض، Wing در سال 2017 با خرده فروشی مواد غذایی مکزیکی به نامGuzman Y Gomez و خرده فروشی Chemist Warehouse همکاری کرد.

از آن زمان، Wing حدود 3000 تحویل کالا به خانه های Fernleigh Park، Royalla و Bonython را انجام داده است، و سه انجمن فقط در جنوب کانبرا ، نزدیک مرز استرالیا تاسیس کرده است.

این سرویس توسط اداره ایمنی هواپیمایی دولت استرالیا (CASA) نیز تایید شده است.

تحت اجازه، Wing نمی تواند هواپیماهای بدون سرنشین خود را قبل از ساعت 7:00 صبح در روز های بین دوشنبه تا شنبه و ساعت 8:00 صبح در روزهای یکشنبه و تعطیلات عمومی، به پرواز در آورد.

این شرکت می تواند بر فراز خانه ها پرواز کند اما از پرواز در اطراف جاده های بزرگی مانند بزرگراه بارتون، بزرگراه فدرال و پارک درایو ممنوع شده است.

با این حال، Wing مجاز است که هواپیماهای بدون سرنشین خود را تا فاصله پنج متر بالاتر و دو متر به طرف مردم در حالی که تحویل را انجام می دهد، هدایت کند، و این به طور چشمگیری کم تر از حد معمول 30 متر در استرالیا است.

پیتر گیبسون، سخنگوی CASA، گفت که این تنظیمات و برنامه ها قبل از تصویب خدمات خود در کانبرا، با دقت بررسی شده اند.

او به گاردین گفت: “تمام مسائل ایمنی ارزیابی شده اند، بنابراین هیچگونه خطری برای مردم در زمین، اموال و هواپیماخها در آسمان وجود ندارد.”

Wing در حال حاضر برای راه اندازی یک سرویس آزمایشی در هلسینکی، فنلاند نیز آماده است.

این شرکت مانند Waymo، یکی دیگر از بخش های شرکت الفبا که بر روی ماشین های خود ران تحقیق می کنند، متعهد به اثبات آن است که جاه طلبی های خود را می تواند به یک کسب و کار پایدار تبدیل کند.

هر دو تیم با خدمات کوچک و تجاری در دسترس هستند و اکنون باید ثابت کنند که مردم واقعا از آنها استفاده می کنند تا بتوانند خود را بسیار گسترش دهند.

برای مطالعه بیشتر ببینید که درون تحویل کالا Matternet به زودی راه اندازی می شود، برنامه تحویل کالا با ون های خودران حامل پهباد مرسدس بنز و یا سیستم ضد سرقت جدید برای پهباد های تحویل کالای آمازون.

ویدیوها و مطالب مشابه