سیستم عامل iOS 12 اپل و پنج ویژگی بی نظیر آن که در سال ۲۰۱۸ بی صبرانه منتظرشان هستیم

ما در اینجا به 5 ویژگی کاربردی سیستم عامل iOS 12 شرکت اپل که در مورد آن ها مشتاق و هیجان زده هستیم، اشاره هایی می کنیم. iOS 12 که قرار است به تازگی در بازار عرضه شود، با قابلیت ها و توانایی های بی نظیر خود همه را شگفت زده کرده است.
3.8333333333333 از 5
از 6 رای
(رای دهید)
سیستم عامل iOS 12 اپل و پنج ویژگی بی نظیر آن که در سال ۲۰۱۸ بی صبرانه منتظرشان هستیم

آیا برای یادداشت برداری سریع، اطلاعیه ها و آلارم های بهتر به صورت صوتی و نوشتاری و یا حتی راه های متنوع و آسان کاهش زمان روشنایی صفحه نمایش گوشی های آیفون خود آماده اید؟

شرکت اپل دارای بسیاری از ویژگی های جدید و نوآوری شده می باشد که در آخرین نسخه از سیستم عامل iOS 12 از بسیاری از آن ها استفاده می کند.

از قابلیت طراحی انیمیشنی صورت شما (Animoji) گرفته تا ویژگی های پیشرفته سیری (Siri) که می تواند به شما کمک کند کارهای بیشتری را در یک زمان انجام دهید.

از آنجا که این مقاله در مورد بررسی نسخه بتا  iOS 12 است، ممکن است برخی از ویژگی ها و قابلیت های آن در نسخه های آینده تغییر کند در نسخه بتا هدف توسعه دهندگی بسیار زیاد است.

و همچنین نسخه نهایی iOS 12 در آینده ای نه چندان دور و تنها بعد از گذشت چند وقت از ارائه نسخه بتا، در بازار عرضه می گردد.

اگر می خواهید به صورت پبش فرض اطلاعاتی در مورد سیستم عامل iOS 12 چه در نسخه بتا عمومی یا نسخه نهایی، دریافت کنید، با ما همراه باشید:

۱- اطلاعیه ها، آلارم ها و اعلام ها

صفحه نمایش قفل شده شما بسیار خلوت تر و تمیز تر از قبل می شود.

زیرا به جای نشان دادن هر آگهی و اطلاعیه تنها در یک صفحه نمایش، در یک جریان طولانی، سیستم عامل iOS 12  آنها را بر اساس نوعشان با یکدیگر دسته بندی می کند و آنها را در دسته های جدا جدا نمایش میدهد.

سیستم عامل اندروید نیز چیزی شبیه به این قابلیت را داراست.

برای مثال، اگر شما چندین پیام نوشتاری چندگانه داشته باشید، همه آنها در یک دسته و گروه با هم به نمایش گذاشته می شوند.

شما می توانید با قابلیت کشیدن (swipe) انگشت خود در سراسر صفحه گوشی و منطقه آلارم برای باز کردن و یا رد کرد برنامه ها اقدام کنید مانند سیستم عامل iOS 11 .

اما یک گزینه جدید به نام مدیریت (Manage) به این سیسم عامل اضافه شده است که به شما اجازه می دهد تا کنترل بر اطلاعیه های خود را به راحتی و آسانی در اختیار داشته باشید.

هنگامی که روی گزینه مدیریت ضربه بزنید، یک پنجره باز می کند که در آن شما می توانید این اعلان ها را در حالت بی سر و صدا و آرام تحویل بگیرید و یا همه آنها را خاموش کنید.

اگر برای اعلان ها گزینه آرام و بی سر و صدا را انتخاب کنید، نوع اطلاع رسانی به طور کامل از صفحه قفل شده عبور می کند و هنگامی که یک اعلان جدید دریافت می کنید، به عنوان بنر و در حالت بزرگ نمایش داده نمی شود.

در عوض، می بینید که آنها فقط در قسمت اعلان ها ظاهر می شوند و تنها یک نشان به عنوان نماد برنامه در بالای صفحه نشان داده می شود.

۲- قابلیت (Memoji) نمایش تصویر صورت به شکل انیمیشنی

ویژگی Animoji  که در سسیتم عامل iOS 11 کاربرد داشت بسیار شخصی بود.

قابلیت Memoji شما همان شکل و یا کارکتر مجازی خودتان است که در آن شما می توانید ویژگی هایی از صورت مانند: رنگ مو و یا رنگ و نوع پوست و یا حتی سن خود را تغییر دهید.

شما می توانید به راحتی این قابلیت Memoji  را در کنار Animoji در رابط کاربری iMessage خود پیدا کنید.

هنگامی که شما برای اولین بار تصویر صورت Memoji خود را ایجاد میکنید، با یک چهره ساده ظاهر میشوید که میتوانید به طور کامل و به صورت دلخواه آن را سفارشی سازی کنید.

درست مانند ویژگی Animoji معمولی، قابلیت Memoji  نیزاز دوربین هایی با ویژگی FaceID ، برای ردیابی و تشخیص اجزاء صورت شما استفاده می کند.

اما از دیگر توانایی های اضافه شده به این نسخه می توان در حال حاضر به قابلیت تشخیص زبان در Memoji اشاره کرد. (به نظر می رسد همه این قابلیت ها برای آزمایش کردن بسیار سرگرم کننده می باشند)

هنگامی که Memoji انیمیشنی خود را به دلخواه خود آماده کردید، می توانید یک کلیپ ۳۰ ثانیه ای با صدا از طریق iMessage به دیگران ارسال کنید.

شما همچنین می توانید Memoji صورت خود را در بالای چهره واقعی خود در تماس های FaceTime قرار دهید.

۳- زمان روشن ماندن صفحه نمایش

اپل می خواهد به شما کمک کند تا زمان صفحه نمایش خود را به راحتی مدیریت کنید، با استفاده از یک ویژگی جدید که به درستی به نام زمان صفحه نمایش (Screen Time) شناخته می شود.

در تنظیمات، شما می توانید به سادگی یک تفکیک (breakdown) ببینید که چقدر از زمان صرف شده در گوشی شما بی هوده و بدون استفاده بوده است.

این قابلیت خاص (breakdown)همچنین بیشترین برنامه های مورد استفاده شما را نیز نشان می دهد.

اگر به ویژگی breakdown ضربه بزنید، به شما نشان می دهد که چه مدت در برنامه های شخصی خود صرف می کنید.

سپس میتوانید برای محدود کردن زمان صرف شده در هر ساعت، هردفعه، یکبار به یک نماد ساعت شنی ظاهر شده در صفحه ضربه بزنید.

به علاوه، این بخش محدودیت برنامه ها به شما این امکان را میدهد تا بتوانید مدت زمانی که در برخی موارد از برنامه ها مانند: شبکه های اجتماعی و یا سرگرمی ها صرف می کنید را مدیریت و کنترل کنید.

زمانی که گوشی در حالت بی استفاده (Downtime) باشد گوشی خودکار قفل می شود.

بنابراین برای بچه ها، اطلاعیه های مخصوص برنامه ها نمایش داده نخواهد شد و همینطور والدین می توانند برنامه هایی را که می خواهند و یا نمی خواهند استفاده شود را انتخاب کنند.

اگر شما در طول شب مشغول بررسی و کار کردن با گوشی هستید، حالت مزاحم نشودید (DND)، یک حالت خاص به نام زمان خواب (bedtime) ارائه می دهد که با فعال کردن آن تمامی اعلان ها متوقف می شوند و فقط در ساعت های تعیین شده روی صفحه نمایش قفل شده ظاهر می شوند.

به جای یک صفحه نمایش قفل پر از اعلانها، این سیستم عامل یک نمایشگر کمرنگ را فقط با زمان و تاریخ نشان می دهد.

۴- میانبرها و توانایی های سیری (Siri) در iOS 12

در سیستم عامل  iOS 12، سیری به شما این امکان را می دهد تا میانبرهای خود را برای ایجاد دستورات سفارشی خود ایجاد کنید.

به طور مثال، اگر می خواهید چیزی شبیه به “سلام سیری، بیا دوچرخه سواری بکنیم” را بگوئید، سیری می تواند اطلاعات آب و هوا، مسیرهای نقشه و حتی یک یادآوری برای کلاه ایمنی خود را بردارید، را برای شما فراهم کند.

تمامی این ویژگی سیری در یک برنامه میانبر جدید (هنوز در بتا موجود نیست) اتفاق می افتد.

همچنین یک پیش نمایش ساده از ایجاد عبارات های سفارشی در بخش Siri و جستجو در تنظیمات وجود دارد.

شما می توانید عملیات پیشنهادی را از لیست انتخاب کنید، سپس یک علامت برای ایجاد این عمل تنظیم کنید.

۵-  قابلیت برقراریFaceTime  گروهی و برنامه ها و قابلیت های جدید

در طول سخنرانی کنفرانس  WWDC، شرکت اپل یک راه برای داشتن ۳۲ نفر در یک تماس ویدئویی FaceTime  گروهی همراه با Memojis مخصوص خود را عرضه کرد.

در حالی که این ویژگی هنوز در پیش نمایش برنامه نویسی شده ها در دسترس نیست، در نسخه های فعلی یک رابط کاربری برای اضافه کردن چندین نفر به یک تماس وجود دارد.

سیستم عاملiOS 12  یک برنامه جدید برای اندازه گیری اضافه کرده است که از دوربین های گوشی برای اندازه گیری اشیاء دنیای واقعی استفاده می کند.

فقط کافیست برای اضافه کردن نقطه محل جسم بر روی جسم ضربه بزنید و اندازه گیری را روی صفحه مشاهده کنید.

این کار بر روی اشیاء ۲D مانند یک قطعه کاغذ و یا اشیاء ۳D مانند یک جعبه کار می کند.

این بود یک نگاه سریع به برخی از ویژگی های جدید در سیستم عاملiOS 12  که به زودی عرضه می گردد.

و اما ویژگی های بیشتری نیز در سیستم عامل جدیدiOS 12  برای ارائه وجود دارد، از جمله پشتیبانی از بازی های AR و پیشنهادات هوشمندانه در برنامه طراحی عکس و انیمیشن Memoji

رای شما به "سیستم عامل iOS 12 اپل و پنج ویژگی بی نظیر آن که در سال ۲۰۱۸ بی صبرانه منتظرشان هستیم" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی ترفند
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن