سیستم عامل WatchOS 5.2 ساعت هوشمند اپل

با آپدیت سیستم عامل جدید WatchOS 5.2 ساعت هوشمند اپل خود به EKG دست بیابید

قابلیت EKG امروزه در ساعت های اپل با به روز رسانی به سیستم عامل WatchOS 5.2 در دسترس خواهد بود. ویژگی EKG به شما اجازه می دهده تا از طریق ساعت اپل ضربان قلب یا همان نوار قلب خود را مشاهده و کنترل کنید.

اپل از امروز توانایی خواندن الکتروکاردیوگرام (EKG) خود را برای صاحبان ساعت اپل سری 4 در اروپا و هنگ کنگ فراهم می کند.

ویژگی الکتروکاردیوگرام (همچنین به نام EKG یا ECG شناخته می شود) یک آزمون است که فعالیت الکتریکی قلب شما را از طریق تکه های الکترودهای کوچک متصل به پوست قفسه سینه، بازوها و یا مچ دست شما ثبت و اندازه گیری می کند.

EKG ممکن است بخشی از یک معاینه فیزیکی معمول باشد و یا ممکن است به عنوان یک آزمایش برای بیماری های قلبی مورد استفاده قرار گیرد. با این حال سنجش EKG با ساعت های اپل بسیار راحت و آسان شده است.

سازنده آیفون قبلا در ماه دسامبر ویژگی EKG را در ایالات متحده معرفی کرده بود، پس از ساخت بخش بزرگی از سری ساعت های اپل سری 4 که در ابتدای ماه سپتامبر سال گذشته عرضه شدند.

ببینید که اپل ساعت های جدید خود را به عنوان سری ۴ رونمائی می کند.

اپل در حال حاضر قابلیت های EKG را به مناطق خارج از ایالات متحده نیز می آورد، با آخرین به روز رسانی سیستم عامل WatchOS 5.2 ساعت های هوشمند خود، که این ویژگی را در 19 کشور در اروپایی و هنگ کنگ چین ارائه می دهد و قصد دارد تا این ویژگی را در مناطق دیگر نیز پشتیبانی کند.

صاحبان Apple Watch Series 4 قادر به خواندن ECG یا همان نوار ضربان قلب خود از طریق نرم افزار سلامت در آیفون های خود خواهند بود.

برای گرفتن EKG، برنامه ECG را بر روی ساعت هوشمند خود باز کنید و بقیه انگشت خود را روی محل مورد نظر قرار دهید.

ساعت اپل پس از آن ECG و ریتم قلب شما را ثبت می کند و آن را در برنامه Health بر روی آیفون شما ذخیره می کند.

پس از آن شما می توانید یک گزارش PDF را برای ارسال نتایج با دکتر خود در دسترس داشته باشید.

در زیر می توانید چکونگی گرفتن ECG توسط ساعت اپل سری 4 را ببینید:در صورت علاقه نیز ویدئویی از چگونه از Apple Music در ساعت های سری ۴ اپل استفاده کنیم را مشاهده کنید.

سیستم عامل WatchOS 5.2 همچنین شامل چهره ها و ظاهرهای جدید Hermès، و تعدادی از رفع اشکالات و به روز رسانی های امنیتی جدید نیز می باشد.

شما می توانید WatchOS 5.2 را از طریق برنامه Apple Watch که بر روی آیفون پشتیبانی می شود، را در حال حاضر دانلود و نصب کنید.

همانطور که برای برخی از کشورها ویژگی EKG در دسترس دارند، یادداشت منتشر شده از اپل نشان می دهد که آن را در اتریش، بلژیک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، گوام، هنگ کنگ، مجارستان، ایرلند، ایتالیا، لوکزامبورگ، هلند، نروژ، پرتغال، پورتوریکو، رومانی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، انگلستان، ایالات متحده آمریکا و جزایر ویرجین ایالات متحده ارائه داده است.

برای مطالعه بیشتر ببینید که ساعت های هوشمند اپل به مانیتورهای نظارت بر خواب مجهز می شوند! و یا به روز رسانی سیستم عامل Watch OS 5.1 برای ساعت های اپل.

... توضیحات کامل