ربات چینی از دکتر های متخصص تومور را بهتر تشخیص می دهد

در مسابقه ای که بین 15 دکتر متخصص تومور و یک هوش مصنوعی برگزار شد، مشخص شد که هوش مصنوعی می تواند بسیار بهتر از دکتر های متخصص، تومور را در بیماران تشخیص دهد.

4 از 5
از 4 رای
(رای دهید)
ربات چینی از دکتر های متخصص تومور را بهتر تشخیص می دهد

ربات ها در تشخیص بیماری ها می توانند بسیار کارامد باشند. با قابلیت تشخیص تصویر که در ربات ها به کار می رود، این ربات ها می توانند مورد های جدید را با داده های از قبل ارائه شده به آن ها تطبیق دهند.

به عنوان مثال با استفاده از قابلیت یادگیری ماشینی، یک ربات را می توان با هزاران نمونه اسکن مغزی بیماران دارای تومور، با این بیماری آشنا کرد. پس از اینکه داده ها ربات را تمرین دادند، با ارائه تصاویر جدید از مغز افراد مشکوک به داشتن تومور، ربات می تواند با دقت مناسبی داشتن یا نداشتن تومور را تشخیص دهد.

رباتی به نام BioMind به تازگی در بیمارستان Tiantan پکن چین ساخته شده که با قابلیت یادگیری ماشینی، به خوبی تمرین داده شده است. این ربات می تواند اکنون بسیار بهتر از دکتر های متخصص وجود تومور را تشخیص دهد.

این ربات توانایی های خود را در مسابقه با ۱۵ دکتر متخصص تومور چینی، اثبات کرده است. در این مسابقه دکتر ها توانستند در ۶۶ درصد موارد تومور را درست تشخیص دهند. اما ربات BioMind توانسته ۸۷ درصد تومور ها را تشخیص دهد.

همچنین این ربات توانسته ۲۲۵ مورد بیماری را در ۱۵ دقیقه بررسی کند. تیم دکتر ها، همین تعداد را در ۳۰ دقیقه بررسی کرده اند.

بیماری دیگری که مورد بررسی قرار گرفته گسترش هماتوم در مغز بوده است. در این مسابقه هم BioMind برنده شده است.

در مسابقه تشخیص گسترش هماتوم در مغز، ربات BioMind توانسته ۸۳ درصد درست تشخیص دهد. در صورتی که این ۱۵ دکتر متخصص ۶۳ درصد موارد را درست تشخیص داده بودند.

در آینده ای نزدیک، این ربات ها با پیشرفت هایی که با آنالیز داده به دست می آورند می توانند در پزشکی به ما انسان ها کمک بسیاری کنند. به طور قطع این ربات ها در آینده بسیار دقیق تر و سریع تر خواهند شد و با بازوان مکانیکی شاید دیگر نیازی به جراح انسان نداشته باشیم.

رای شما به "ربات چینی از دکتر های متخصص تومور را بهتر تشخیص می دهد" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن