آپدیت جدید کروم 76 با ویژگی های امنیتی بهتر، اکنون در دسترس است

مرورگر جدید Chrome 76 گوگل حالت تاریک را به ارمغان می آورد، و حتی تشخیص حالت ناشناس در سایت ها را نیز حذف می کند. همچنین این به روز رسانی میخ دیگری را به تابوت برنامه Flash می کوبد چرا که به زودی از این برنامه در وبسایت پشتیبانی نخواهد شد. گفته می شود که نسخه Google Chrome 76 اکنون عرضه شده و برای ویندوز، مک و لینوکس در دسترس است.

آپدیت کروم 76 با امنیتی دسترس

Google Chrome 76 اکنون منتشر شده است، و امکانات بیشتری برای کمک به حفظ حریم شخصی کاربران و کمک به امنیت افراد در حین مرور اینترنت، به همراه دارد.

نسخه جدید همچنین می تواند به شما در امنیت سایت هایی که درگاه خرید دارند، کمک کند و حالت محبوب و جالب تم تاریک مورد علاقه شما را شامل می شود.

گوگل نسخه Chrome 76 را روز سه شنبه منتشر کرد.

در بروزرسانی اصلاح شده، رفع مشکلی وجود دارد که این است که به وب سایت ها اجازه می دهد بررسی کنند که آیا افراد در صورت ناشناس در حال مرور هستند یا خیر و حتی چه چیزهایی را مرور می کنند.

با این تغییرات، در کل میتوان گفت سایتهایی که از paywall یا درگاه خرید اینترنتی استفاده می کنند قادر به تشخیص ویژگی خصوصی که استفاده می کنید، نیستند.

تغییر دیگر در Chrome 76 یادآوری انتخاب کاربر در رابطه با استفاده از Flash است.

پیش از این، مرورگر یک المنت Flash را در یک صفحه مسدود می کرد و از کاربران می خواست تا تأیید کنند که می خواهند به فلش اجازه دسترسی دهند.

سپس Chrome در بازدیدهای بعدی این انتخاب را به صورت خودکار به یاد می آورد.

به روزرسانی جدید نیاز دارد تا کاربران در هر بازدید، Flash را فعال کنند.

این حرکت یک قدم دیگر توسط گوگل برای از بین بردن برنامه فلش تا سال 2020 است.

کروم 76 جدید

همچنین دکمه Esc در Chrome 76 تغییر کرده است.

برخی از سایتهای مرتب صفحه خود را کدگذاری می کنند تا زدن این دکمه تبلیغ پاپ آپ جدیدی را به آن ها نشان دهد.

آپدیت جدید این گزینه را حذف کرد و به کاربران امکان می دهد از دکمه Esc استفاده کنند تا از سایت یا پنجره های بازشو خارج شود.

حالت تاریک نیز این روزها بسیار داغ و همه گیر شده است و Chrome 76 هم اکنون به توسعه دهندگان وب کمک می کند تا از آن استفاده کنند.

اکنون توسعه دهندگان می توانند براساس اولویت کاربر، یک صفحه را کدگذاری کنند تا به صورت پیش فرض یک تم تاریک برای سایت در نظر گرفته شود.

Chrome 76 اکنون برای Windows ، Mac و Linux موجود است.

برای مطالعه بیشتر ببینید که مرورگر کروم در تمام دستگاه ها از حالت تاریک وبسایت ها پشتیبانی می کند، مرورگر گوگل کروم در آپدیت جدید سایت های مخرب و جعلی را به شما نشان می دهد، یا Chrome گوگل یک دکمه جهانی را برای متوقف کردن و پخش ویدئو در سایت ها تست می کند! و یا مرورگر جدید فایرفاکس 67 همراه با سرعت و امکانات بیشتر، آماده رقابت با کروم گوگل.

ویدیوها و مطالب مشابه