لیوان ماگ کاغذی تزئینی

درست کردن لیوان یا ماگ کاغذی و تزئینی

یکی از راه های استفاده از خلاقیتمان درست کردن وسایل و کاردستی های ساده و جذاب است. اینکه به اطرافمان نگاه کنیم و از هر چیزی ایده های جذاب و جالب بگیریم به افزایش خلاقیت و توانایی ذهن ما کمک میکند. در این ویدیو نیز یک ایده جالب و بسیار ساده را مشاهده خواهید کرد.

درست کردن ماگ یا لیوان سردار با استفاده از کاغذ، یک ایده ساده و آسان و در عین حال بامزه است که شما روش درست کردن آن را در این ویدیو تماشا می کنید.

برای درست کردن این ماگ کاغذی شما فقط به مقداری کاغذ رنگی و کاغذ سفید نیاز دارید. اول یک کاغذ باطله به ابعاد 20×20 سانتی متر را از یک گوشه روی گوشه دیگر تا بزنید و سپس گوشه بالایی مثلث درست شده را روی قاعده قرار داده و تا بزنید و یک بار دیگر هم تکرار کنید.

سپس سر و ته کاغذ را به اندازه ای که می خواهید ارتفاع ماگ باشد برش دهید و تا را باز کرده و به اندازه ای که می خواهید قطر ماگ باشد از طول کاغذ کم کنید.

حالا کاغذ باطله را روی یک کاغذ رنگی گذاشته و به کمک آن کاغذ رنگی را برش دهید. سپس دو طرف کاغذ را روی هم بچسبانید. انتهای کاغذ را چسب بزنید و روی یک کاغذ دیگر قرار داده و آن را به اندازه انتهای ماگ برش دهید.

حالا برای سر ماگ یک نوار کاغذی سفید به عرض دلخواه و طولی به اندازه دور سر ماگ برش داده و آن را از وسط عرض تا کنید و یک طرف تا را با قیچی چین چین برش دهید و سپس عرض ها را روی هم بچسبانید.

قسمت های چین خورده را به سمت داخل کمی تا بزنید و پشت آنها را چسب زده و روی یک کاغذ سفید دیگر قرار داده و آن را نیز برش دهید.

حالا برای نی کافیست یک تکه کاغذ رنگی را از یک گوشه، مورب به سمت بالا لوله کنید و سپس یک نوار سفید نازک را دوی آن بپیچید.

در انتها سر ماگ را کمی سوراخ کرده و نی را از آن رد کنید. همچنین میتوانید مانند ویدیو با ماژیک این ماگ کاغذی را زیباتر کرده و یا با استفاده از خلاقیت خود آن را تزئین کنید.

... توضیحات کامل