دیدن شبیه دلفین ها با استفاده از هدست DolphinView

DolphinView نام هدست ای است که به کاربران اجازه می‌دهد شبیه دلفین ها از اطراف خود آگاه شوند و در واقع مشابه آنها اطراف را ببینند.

دیدن شبیه دلفین با هدست DolphinView

این که شما می توانید با استفاده از قطعاتی به ارزش زیر 100 دلار هدستی بسازید که به شما اجازه می دهد، شبیه دلفین ها اطراف را ببینید و از اطراف خود آگاه باشید، خبر بسیار خوبی است. البته اگر دقت کرده باشید گفتیم که این هدست را باید خودتان بسازید و برای خرید موجود نیست.

“اندرو دیوید تالر” نام محققی است که با استفاده از قطعات الکترونیکی با آردوینو توانسته هدستی بسازد که با آن می تواند شبیه دلفین ها اطراف را ببیند. او نحوه ساخت این هدست را با دیگران به اشتراک گذاشته تا بقیه نیز این تجربه را داشته باشند. این هدست چندان پیچیده و گران قیمت نیست و سرهم بندی آن چندان زمانی نمی برد.

در ابتدا باید شما بدانید که دلفین ها چگونه از اطراف خود باخبر میشوند. دلفین ها در دهان خود اندامی به نام خربزه ای دارند که با انتشار امواج صوتی و دریافت بازخوردهای آن به دلفین کمک می‌کند، از محیط اطراف خود آگاه شود. در این روش آگاهی از محیط دلفینها بازگشت امواج از سطح اجسام را پردازش می کنند و سپس در می یابند که چه اتفاقی در اطراف آنها در حال رخ دادن است.

در واقع این هدست یک واحد لیدار Lidar ساده است که در هنگام نزدیک شدن اجسام پالس می اندازد. سپس یک هدفون انتقال پالس به جمجمه می تواند دید یک دلفین را برای انسان شبیه سازی کند. صدا در واقع نوعی لرزش است و هدفون های استخوانی لرزش ها را از طریق استخوان جمجمه به گوش ها و مغز می رسانند.

این محقق، کد های و لیست وسایل مورد نیاز برای راه اندازی این هدست با استفاده از Arduino Uno را در ریپازیتوری خود در Github قرار داده است. برای مشاهده این ریپازیتوری، اینجا کلیک کنید.

استفاده از این هدست در ابتدا کمی عجیب و غریب به نظر می‌رسد اما پس از مدتی کاربر می‌تواند به آن عادت کند. با گذشت زمان و حرفه ای تر شدن در کار کردن با این هدست، کاربر می‌تواند اتفاقاتی مانند باز و بسته شدن درب اتاف را بدون نگاه کردن به آن و با چشم های بسته تشخیص دهد.

ویدیوها و مطالب مشابه