دسته بندی
بستن

ویژگی جدید دادخواست در بخش های خبری برنامه Facebook: کمک به کاهش اخبار دروغین

فیسبوک قابیلت و ویژگی ارسال دادخواست ها را به بخش های خبری پست های کاربران اضافه می کند. "عملیات اجتماعی یا Community Actions" در روز دوشنبه برای کاربران در ایالات متحده در دسترس خواهد بود و می تواند در آینده در تمام پلتفرم در سراسر جهان در دسترس قرار گیرد.

4 از 5
از 4 رای
(رای دهید)
ویژگی جدید دادخواست در بخش های خبری برنامه Facebook: کمک به کاهش اخبار دروغین

آیا در مورد یک پست و خبر احساسات مختلفی دارید و نمی دانید که آیا آن خبر به درستی اعلام شده است و یا ممکن است فقط یک شایعه باشد، و یا آیا به دنبال علت آن خبر ها هستید؟

فیس بوک یک ابزار جدید را راه اندازی می کند که اجازه می دهد تا کاربران یک تقاضای آنلاین در خبرخوان های خود را ارسال و ثبت کنند تا سازمان ها و بخش های مورد تقاضا و دادخواست قرار گرفته شده ،به آن موضوع پاسخ دهند.

این شبکه اجتماعی از روز دوشنبه برای کاربران آمریکایی خود “عملیات اجتماعی” را آغاز می کند.

TechCrunch در روز یکشنبه گزارش داد که این ویژگی برای چندین هفته در دو بازار مورد آزمایش قرار گرفته است و بر روی آن یک راهنما و هدایت کننده موجود است.

برای مثال تا کنون این ویژگی برای مشخص کردن مهلت زمان یک حفاری در کلرادو و تلاش برای بهبود ایمنی عابر پیاده ها در نزدیکی یک کتابخانه در حال ساخت در فیلادلفیا مورد استفاده واقع شده است.

کاربران می توانند به راحتی با کلیک بر روی “پشتیبانی یا support” این وضعیت ها را اعلام کنند، اما آنها همچنین می توانند در صورت تماشا، شهادت ها و ویدیو های شخصی مرتبط خود را نیز در بخش اقدامات اجتماعی مربوطه به اشتراک بگذارند.

مقامات منتخب و سازمان های دولتی که در یک Action Community یا همان عملیات اجتماعی ثبت شده اند از این موضوع مطلع می شوند و می توانند به مسائل مربوطه پاسخ دهند.

این مقامات و سازمانها همچنین می توانند فعالیت های اجتماعی یا همان Action Community مخصوص به خود را راه اندازی کنند.

قبل تر نیز خبرها حاکی از اعلام برنامه های فیسبوک برای مبارزه با اخبار غیر واقعی و یا AI جدید Rosetta فیسبوک برای کمک به شناسایی و حذف اطلاعات نامناسب می بود.

یک سخنگوی فیس بوک گفت که این حرکت بخشی از تلاش های بزرگ شبکه اجتماعی برای ساخت “جوامع آگاه و جوامع مدنی” است.

این سخنگوی رسمی همچنین افزود: “اقدامات اجتماعی (Community Action) یک راه دیگری برای مردم و برای حمایت آن ها از تغییرات در جوامع و همکاری با مقامات منتخب و سازمان های دولتی به عنوان یک راه حل پیش رو می باشد.

در گذشته، فعالان می توانستند از طریق برنامه ها و پلتفرم های شخص ثالث مانند Change.org یا Causes.com دادخواست های خود را به فیس بوک ارسال کنند.

Community Actions به سادگی این فرایند و نظارت مستقیم فیس بوک را برای اتخاذ تدابیر امنیتی افزایش می دهد و اگر اقدامات اجتماعی استانداردهای جامعه را نقض کنند فیسبوک می تواند آن ها را متوجه شود و دسترسی آن ها را بند و بلاک کند.

فیس بوک در گذشته بسیار مورد انتقاد قرار گرفته است زیرا که محتوای غیرقانونی و غیر قابل اعتماد را در سایت خود قرار داده است که قصد داشته اند تا احساسات جوامع را در بر خلاف و متضاد مسائل ایجاد کنند که به نوعی دروغ فراکنی و گسترش اخبار دروغین محسوب می شود.

برای مطالعه بیشتر ببینید که جریمه ای سنگین از جانب دولت فدرال آمریکا برای شبکه اجتماعی فیسبوک در نظر گرفته می شود و یا Facebook برای تأمین امنیت برنامه خود با شرکت های امنیتی سایبری همکاری می کند.

همچنین در صورت علاقه بیشتر نیز ببینید که پیام رسان فیسبوک، مانند Instagram، از قابلیت باز پس گرفتن پیام ها پشتیبانی می کنند، Twitter یک ویژگی جدید را برای نمایش توئیت ها اضافه می کند و یا یک دکمه ویرایش در Twitter، این چگونه ممکن است؟

رای شما به "ویژگی جدید دادخواست در بخش های خبری برنامه Facebook: کمک به کاهش اخبار دروغین" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بیش از ۱۰۰ اکانت Facebook و Instagram مشکوک به اخبار دروغین، مسدود شده اند
بیش از ۱۰۰ اکانت Facebook و Instagram مشکوک به اخبار دروغین، مسدود شده اند
2،533 بیننده
خبری عالی برای دوستداران سری تلفن های Galaxy Note سامسونگ
خبری عالی برای دوستداران سری تلفن های Galaxy Note سامسونگ
4،062 بیننده
فن USB اهدا شده به خبرنگاران در کنفرانس خبری کیم-ترامپ، مشکل امنیت ندارد
فن USB اهدا شده به خبرنگاران در کنفرانس خبری کیم-ترامپ، مشکل امنیت ندارد
4،837 بیننده