یکی از بزرگترین مزرعه های خورشیدی تا سال ۲۰۲۰ توسط فیس بوک راه اندازی می شود

کمپانی فیس بوک برای راه اندازی یک مزرعه عظیم خورشیدی در تگزاس سرمایه گذاری می کند. این برنامه به طور کامل بر پایه انرژی های تجدید پذیر و انرژی خورشیدی اجرا می شود و گفته شده است که این پروژه تا پایان سال 2020 به بهره وری می رسد. کمپانی های بزرگ در تلاش اند تا انرژی ها مصرفی خود را از راه های تجدید پذیر تولید کنند و از طرفی نیروگاهای خورشیدی عظیم به آنها کمک خواهد کرد.

5 از 5
از 2 رای
(رای دهید)
یکی از بزرگترین مزرعه های خورشیدی تا سال ۲۰۲۰ توسط فیس بوک راه اندازی می شود

فیس بوک به شدت برای راه اندازی یک مزرعه عظیم خورشیدی در تگزاس سرمایه گذاری می کند، زیرا این شرکت قصد دارد تا هدف خود برای استفاده کامل از انرژی تجدید پذیر تا پایان سال آینده را دنبال کند.

شرکت Longroad Energy، شرکت تجدید پذیر، پروژه ی Prospero Solar در شهر اندروز، تگزاس را آغاز کرده است.

Longroad قصد دارد تا مزرعه را در سال آینده راه اندازی کند و انتظار می رود که ظرفیت آن ۳۷۹ مگاوات باشد که به اندازه کافی برای تأمین توان تقریبا ۳۰۰،۰۰۰ خانه می باشد.

در ۴،۶۰۰ هکتار، این یکی از بزرگترین مزارع خورشیدی کشور آمریکا خواهد بود.

این اولین بار است که فیس بوک به طور مستقیم در یک پروژه انرژی تجدید پذیر سرمایه گذاری کرده است.

دقیقا مشخص نیست که چقدر از بسته ۴۱۶ میلیون دلاری را فیس بوک پرداخت می کند، اما گفته می شود که بخش قابل توجهی از کل هزینه ها را شامل می شود.

این شرکت تنها سرمایه گذار مالی برای این پروژه است.

مزرعه برخی از خروجی های خود را به شرکت Shell وصل خواهد کرد، که قصد فروش انرژی را دارد.

فیس بوک و Shell نیز اعتبار مالیاتی انرژی تجدید پذیر را دریافت خواهند کرد.

پیتر فرید (Peter Freed)، مدیر استراتژی انرژی فیس بوک در بیانیه ای اعلام کرد: “فیس بوک هیجان زده است که یکی از اولین شرکت هایی است که از سرمایه گذاری مستقیم برای دستیابی به اهداف انرژی تجدید پذیر خود استفاده کنند”.

اوهمچنین افزود: “ما امیدواریم که این سرمایه گذاری ها بتوانند راه جدیدی برای جذب معقولانه پروژه های مختلف باشند، پروژه هایی که ممکن است برای برخی شرکت ها آسان تر از یک قرارداد خرید درازمدت باشد، در نتیجه گزینه های جدیدی برای سازمان های بیشتری برای رسیدن به اهداف خود و رشد بازار، در دسترس خواهد بود. “

از سال گذشته، ۷۵ درصد از تجارت فیس بوک بر روی انرژی های تجدید پذیر و غیر فسیلی اجرا می شود.

سایر شرکت های بزرگ فنی در حال حاضرنیز بر روی انرژی های تجدید پذیر و خورشیدی اجرا می شوند و یا برنامه ای برای انجام این کار دارند.

اپل و گوگل از تعرفه های کربن و اعتبارات خود استفاده می کنند تا استفاده از سوخت های فسیلی شرکت های خود را لغو کنند، هرچند هر دو برنامه دارند تا در نهایت به طور کامل بر روی انرژی تجدید پذیر راه اندازی شوند.

در صورت علاقه سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون دلاری اپل برای تأمین انرژی پاک در چین

بسیاری از تامین کنندگان اپل از انرژی پاک تجدید پذیر استفاده می کنند.

نیروگاه خورشیدی چین

همچنین در کل گفته می شود که بزرگترین پایگاه های تولید برق خورشیدی توسط انرژی های تجدید پذیر، در استرالیا، هند و چین راهه اندازی شده اند که در هر فاز توانایی تولید ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ مگاوات برق را دارند و یکی از این نیروگاه ها در چین با سه فاز بزرگ می تواند چیزی در حدود ۳۰۰۰ مگاوات را تولید کند که بسیار خارق العاده است.

همچنین گفته می شود که کشور ایران نیز قصد راه اندازی یک نیروگاه خورشیدی بزرگ را در استان مرکزی را اندازی کند که می تواند ۱۰۰۰ مگاوات را تولید کند و جزو یکی از بزرگترین نیروگاه های خورشیدی جهان باشد.

برای مطالعه بیشتر ۴ راه کم هزینه برای دریافت انرژی خورشیدی به جای الکتریسته در منزل یا باغ یا Soluna و مزرعه تولید برق بادی برای تولید قدرت سیستم های بلاک چین ببینید و یا مشاهده کنید که ژاپن ۱۰۰% برق المپیک توکیو را به صورت تجدید پذیر تولید می کند.

رای شما به "یکی از بزرگترین مزرعه های خورشیدی تا سال ۲۰۲۰ توسط فیس بوک راه اندازی می شود" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی ترفند
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن