۴ راه کم هزینه برای دریافت انرژی خورشیدی به جای الکتریسته در منزل یا باغ

شما می توانید بدون نیاز به پانل های خورشیدی بزرگ، از طریق برخی از وسایل مخصوص انرژی خوشیدی، از این منبع انرژی بسیار کارآمد به جای الکتریسیته و برق استفاده کنید. این راه حل ها مزایای انرژی خورشیدی را با یک هزینه مناسب و مقرون به صرفه تر در اختیار شما قرار می دهد. در حالی که هزینه پنل های خورشیدی می تواند بالا باشد شما می توانید با استفاده از چند قطعه خاص و کم هزینه تر از انرژی نور خورشید بهره ببرید و حتی هزینه برق و الکتریستیه خود را کاهش دهید.

3.7454545454545 از 5
از 55 رای
(رای دهید)
معرفی و بررسی بازی
۴ راه کم هزینه برای دریافت انرژی خورشیدی به جای الکتریسته در منزل یا باغ
دانلود بازی اندروید

آیا می دانستید که هزینه نصب یک سیستم انرژی خورشیدی برای تمام نیازهای برقی شما می تواند بیش از ۱۱،۰۰۰ دلار هزینه داشته باشد؟

این درست است، هر کیلو وات از پنل های خورشیدی می تواند چیزی در حدود ۲،۰۰۰ دلار هزینه داشته باشد. این واقعا دردناک است.

اما صبر کنید، به همین زودی از انرژی خورشیدی نا امید نشوید!

اگر قصد دارید تا کل خانه و یا باغ و زمین خود را با یک هزینه مناسب به سیستم خورشیدی مجهز کنید، می توانید عناصر خورشیدی کوچکتر و کم هزینه ای را که به صرفه جویی در برق به شما کمک می کنند، به مجموعه خود اضافه کنید.

بیایید در زیر نگاهی به گزینه هایی برای استفاده از انرژی خورشید با استفاده از سلول های خورشیدی بیاندازیم:

چراغ های خورشیدی برای استفاده در فضای باز

بسیاری از چراغ های ثابت و قابل حمل وجود دارند که می توانند از طریق انرژی خورشیدی روشن شوند که شما به راحتی می توانید آن ها را به خانه خود اضافه کنید.

سفر خورشیدی برای مجهز کردن منزل خود را از حیاط خود شروع کنید.

من شخصا افرادی را می شناسم که چراغ روبروی خانه خودشان را خورشیدی کرده اند و یا چراغ های خیره کننده ی خورشیدی را برای تزئین در باغ استفاده کرده اند.

فرآیند نصب این نوع چراغها بسیار ساده است، شما فقط باید چراغها را در جایی که می خواهید قرار دهید و مطمئن شوید که پنل خورشیدی آن به سوی آسمان و خورشید می باشد.

این دستگاه ها در طول روز انرژی خورشیدی را در خود جذب می کنند و آن را از طریق سلول های خورشیدی به انرژی الکتریسیته تبدیل می کنند و آن را برای هنگام استفاده تا شب در یک باتری ذخیره نگه می دارند.

در حین روشن کردن حیاط خود، می توانید متوجه شوید که ممکن است نور آن ها حتی بهتر از نور برخی از چراغ های معمولی باشد.

برای کمتر از ۵۰ دلار، شما می توانید یک گزینه خورشیدی مناسب مانند جلودری Avaspot Solar Powered Security Light (20 دلار)، فانوس دیواری Gama Sonic Solar Outdoor (32 دلار) یا چراغ لامپ خورشیدی ALLOMN Outdoor Solar (20 دلار) را تهیه کنید.

برای مطالعه بیشتر: خانه قایقی Daigno، یک خانه کامل روی آب، پرواز در جو استراتوسفری بدون حتی یک قطره سوخت! و یا سلول های زنده خورشیدی، با توانایی تولید برق در هوای ابری را مشاهده کنید.

شارژر دستگاه با استفاده از انرژی خورشیدی

تلفن و تبلت های شما نیاز به شارژ روزانه دارند، پس چرا از منبع انرژی سبز استفاده نمی کنید؟

پاور بانک های انرژی خورشیدی مانند Solar Power Bank قابل حمل (۲۵ دلار)، پاور بامک Kiizon Power (40 دلار) یا شارژر خورشیدی Anker (52 دلار) با پورت USB می توانند برای شارژ گوشی و دیگر ابزارهای کوچک شما مورد استفاده واقع شوند.

بهترین بخش این است که این پاور بانک ها قابل حمل نیز هستند، بنابراین شما هرگز به پریز برق نیازی ندارید و همیشه با یک شارژر خورشیدی می توانید تلفن های همراه خود را شارژ کنید.

تنها بدی آنها این است که پاور بانک های انرژی خورشیدی دستگاه های شما را کندتر از یک پریز برق شارژ می کنند.

خوشبختانه پاور بانک ها می توانند در طول روز با نور خورشید شارژ شوند و این انرژی را برای شارژ دستگاه های شما در شب در خود ذخیره کنند، زمانی که واقعا نیازی به شارژ سریع نداشته باشید و یا گزینه ای به جز این پاور بانک ها برای شما در دسترس نباشد.

مهم نیست که شما کدام شارژر خورشیدی را انتخاب می کنید، به دنبال یک دستگاه باشید که می تواند دستگاه های شما را شارژ کند در حالی که از طریق نور خورشید نیز شارژ می شوند.

همچنین، بررسی کنید که چندین مورد را می توان در یکبار شارژ کند و یا حتی اینکه از دستگاه شما در مقابل overcharged محافظت کنند.

شما می توانید ابزارها یا گجت های جالب و منحصر به فرد در رویداد IFA 2018 را ببینید.

لوازم آشپزخانه خود را خورشیدی کنید

دست از اینکه دستگاه های خود را با انرژی خورشیدی راه اندازی کنید، برندارید.

شما همچنین می توانید لوازم آشپزخانه کوچک خود را مانند قهوه ساز، توستر، کیک پز و یا ساندویچ ساز، یا حتی یخچال خود را بدون اتصال آنها به پریز دیوار، راه اندازی و روشن کنید.

این کارها در حالی که صرفه جویی در پولی که برای قبض برق خود هزینه می کنید را به همراه خواهد داشت، این سیاره نیز همچنان از استفاده شما از انرژی های تجدید پذیر بهره مند و سودمند خواهد شد.

به علاوه، حتی در خاموشی و تاریکی نیز شما هنوز قادر به آشپزی هستید.

همه چیزی که شما نیاز دارید یک پاور بانک ۲۵ وات است که می توانید آن را در یک پنجره قرار دهید و با اتصال آن به یک مبدل DC-to-AC می توانید بگذارید تا این اتفاق بیفتد.

اینورتر یا همان مبدل به سادگی به پاور بانک خورشیدی شما وصل می شود و از طرفی دیگر نیز به وسایل های برقی شما، بنابراین تنظیمات آن بسیار آسان است.

اگر میخواهید یک راه حل همه جانبه را یکجا داشته باشید، Goal Zero کیت خورشیدی خود را با باتری های ذخیره سازی عالی ارائه می دهد. این همه چیزی است که شما نیاز دارید تا دستگاه کوچک خود را شارژ کنید.

اما هنگامی که شما اینورتور را راه اندازی می کنید، فقط کافیست تا دستگاه کوچک خود را به اینورتور وصل کنید.

آن درست مانند برق معمولی عمل می کند.

تنها نکته این است که شما فقط می توانید یک دستگاه را در یک زمان شارژ کنید، مگر اینکه چندین پاور بانک داشته باشید.

ببینید که ژاپن ۱۰۰% برق المپیک توکیو را به صورت تجدید پذیر تولید می کند یا سامسونگ یک هدف بزرگ این شرکت برای سال ۲۰۲۰ را اعلام کرد و یا سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون دلاری اپل برای تأمین انرژی پاک در چین.

آب گرم کن خورشیدی

آبگرمکن معمولی شما در هر سال حدود ۴۴۰ دلار برق مصرف می کند. (البته اگر برقی باشد، در هر صورت مصرف گاز و یا نبودن گاز در برخی از مناطق نیز بحثهایی دیگر است)

شما می توانید این پول را با انرژی خورشیدی صرفه جویی کنید.

کیت های آبگرمکن بخاری وجود دارد که می توانید با قیمت ۲۵۰ تا ۱۲۰۰ دلار آن ها را خریداری کنید، به طوری که بسیار سریع هزینه شما را با صرفه جویی در مبلغ های اضافی برای قبض ها، باز می گردانند.

به طور معمول، سه نوع مختلف از آبگرمکن خورشیدی وجود دارد.

یکی از چیزهایی که همه آنها در آن مشترک هستند این است که آنها آب را گرم می کنند و سپس آن را در سیستم های ذخیره سازی عایق خود نگهداری می کنند تا آب گرم در هر زمانی که مورد نیاز است برای شما در دسترس باشد.

Batch collectors، که همچنین سیستم های جمع آوری کلکتور (ICS) نیز نامیده می شوند، قدیمی ترین انواع آبگرمکن های خورشیدی هستند و هنوز هم محبوب می باشند زیرا برای گرم کردن آب نیاز به نور خورشید کمی دارند و برای نصب نیز آسان هستند.

شما حتما باید از قبلا بدانید که هر چیز سیاه رنگ نور خورشید را بسیار بیشتر جذب می کند و باعث به سرعت گرم شدن آب نیز می گردند.

کالکتورهای دسته ای یا همان Batch collectors از تانک های بزرگ سیاه یا لوله های سیاه استفاده می کنند تا گرمای خورشیدی را برای گرم کردن آب داخل خود جمع کنند.

اما آبگرمکن های collector تخته ای نیز دارای یک صفحه جذب گرما هستند که گرما را از طریق تابش خورشید جمع می کنند و سپس گرما را به لوله های مسی انتقال می دهند. همانطور که لوله ها گرم می شوند، آب داخل آنها نیز گرم می شود.

صفحات معمولا در بالای سقف نصب می شوند تا حداکثر مقدار نور را در طول روز بدست آورند.

مشکل این نوع آبگرمکن این است که برای ارائه آب گرم به طور مداوم، نسبت به برخی از انتخاب های دیگر قابل اعتماد نیستند.

لوله های collector خلاء نیز به عنوان ساده ترین آبگرمکن های خورشیدی محسوب می شوند.

این لوله های شیشه ای یا فلزی پر از آب یا مایع انتقال حرارت در داخل لوله های شیشه ای بزرگ دیگری قرار می گیرند و خلاء ایجاد می کنند.

در این خلاء گرما بسیار متراکم است، بنابراین آب بسیار موثر گرم می شود.

یکی دیگر از مزایای آن این است که حتی می تواند در فضای باز در درجه حرارت پایین و در دمهای -۴۰ درجه فارنهایت، به گفته آژانس حفاظت از محیط زیست، استفاده شوند.

برخی از چیزهایی که هنگام خرید یک کیت بخاری آبگرمکن باید به آن نگاه کنید، دوام و استقامت آن ها و مقدار آبی است که می تواند در یک زمان گرم کنند.

هنگامی که به بحث دوام می آید، اطمینان حاصل کنید که هر گونه اجزای بیرونی، به خصوص اگر شما یک سینی را روی سقف خود قرار نمی دهید، به خوبی مقاوم باشد، برای جریان گرما نیز، به دنبال آبگرمکنی باشید که می تواند حداقل ۲٫۱ گالن آب را در یک دقیقه گرم کند.

در صورت علاقه ۴ وسیله و پروژه مخصوص برای هوشمند سازی منزل و مناسب برای مبتدیان را ملاحظه کنید.

برای مطالعه بیشتر همکاری سازمان ملل با دانشگاه Yale برای ساخت خانه آینده و یا ویدئو پارک فناوری APPLE که از اول سال ۲۰۱۸ ارتقاء ساخت و ساز می یابد را ببینید.

همینطور در صورت علاقه ببینید که آیا افزایش آلوده شدن آب ها و اقیانوس ها با زباله های پلاستیکی یک آخرت را برای زمین به همراه دارد؟

رای شما به "۴ راه کم هزینه برای دریافت انرژی خورشیدی به جای الکتریسته در منزل یا باغ" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

2 پاسخ به “۴ راه کم هزینه برای دریافت انرژی خورشیدی به جای الکتریسته در منزل یا باغ”

 1. حسین بایمانی گفت:

  سلام قربان بنده یه باغ دارم برای آبیاری قطره ای و روشنای باغ می خواستم چه پنلی باید بگیریم و چقدر هزینه می شود.باسپاس از شما

 2. حسین نریمان زاده گفت:

  سلام وروز بخیر جناب آقایان من میخواهم مقداری لامپ ویک یخچال روشن کنم قیمت چند درمیاد ممنون از الطاف شما از تبریز مزاحم شدم ش تماس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

 • آموزش
 • بررسی
 • تصاویر
 • تکنولوژی
 • علمی
 • ماشین
 • ویدئو
 • محصولات
چگونه فایلها را بین Android و Mac انتقال دهیم
یک گیتار کوچک شگفت انگیز را با قوطی و سیم قلعی درست کنید!
آموزش طراحی لباس نامرئی در برنامه موبایل Picsart
نحوه ساخت یک آسیاب آبی آرامش بخش در خانه
نحوه ساخت یک زنگ هشدار دهنده ساده برای تشخیص عبور
ساخت یک دوچرخه جالب با چرخ های فنری
چگونه می توان یک هواپیما پرنده ساخت که پرواز نیز می کند!
۴ ترفند ساده در زندگی با استفاده از ماژیک ها
چگونه یک گیم پد ساده و کاربردی را برای موبایل خود در خانه بسازیم
آموزش CSS – فصل پنجم: پس زمینه (background)
ترفند هایی جالب و جذاب با سرنگ برای سرگرمی در زندگی
ساخت یک باغچه باغ دیواری با بطری های پلاستیکی بازیافتی
دسته بندی
بستن