فیسبوک آژانس تحقیقاتی روسی را با ۱۱۵ حساب مسدود شده، مرتبط می داند

facebook یک آژانس مستقر در روسیه را به 115 حسابی که قبل تر مربوط به انتخابات میان دوره ای ایالت متحده مسدودکرده بود، متصل می کند. فیسبوک به وبسایت متخلفی اشاره کرد که بر طبق ادعاهای برآورد شده، با آژانس تحقیقاتی اینترنتی روسیه ارتباط برقرار می کند.

3.5 از 5
از 2 رای
(رای دهید)
فیسبوک آژانس تحقیقاتی روسی را با ۱۱۵ حساب مسدود شده، مرتبط می داند

فیسبوک روز سه شنبه گفت: “یک وب سایت ادعا می کند که با آژانس تحقیقاتی اینترنتی روسیه که فهرستی از لیست نام حساب های مسدود شده اینستاگرام را منتشر کرد، ارتباط برقرار می کند”.

فیس بوک اواخر روز سه شنبه اعلام کرد که ۱۱۵ حساب کاربری که برای «رفتار نا مناسب و غیر قابل اعتماد» در طول آخر هفته مسدود شده بود، می توانستند با آژانس تحقیقاتی اینترنتی روسیه (IRA) ارتباط داشته باشند.

شبکه اجتماعی قبلا نیز گفته بود که “نهادهای خارجی” در پشت حسابهای فیس بوک و اینستاگرام که اخبار دروغین و نامناسب را رواج می دهند، قرار دارند، اما جزئیات بیشتری را در روز انتخابات میان دوره ای ایالات متحده اعلام نکرد.

ناتانیل گلیچر (Nathaniel Gleicher) رئیس بخش سیاست امنیت سایبری فیسبوک، دربیانیه ای گفت:” شب گذشته یک وب سایت که ادعا می شود با IRA یا همان آژانس تحقیقاتی اینترنتی روسیه همراه است، فهرستی از حساب های Instagram که ادعا می کنند خودشان ایجاد کرده اند را توسط این سازمان تحقیقاتی اینترنتی روسی منتشر کرده است”.

گلیچر همچنین افزود: “ما قبلا اکثر این حساب ها را مسدود کرده ایم و اکنون بقیه را مسدود می کنیم، این یک یادآوری به موقع برای ما است تا متوجه شویم که این بازیگران بد هیچ وقت منصرف نمی شوند، و این مهم است که ما با دولت ایالات متحده و دیگر شرکت های فن آوری و تکنولوژی برای جلوگیری از آن ها ایستاده ایم و با یکدیگر کار می کنیم”.

همینطوزر در روز سه شنبه، فیسبوک اشاره کرد که قبل تر نیز بسیاری از پست های مبهم و دروغین را حذف کرده است، که می توانستند در رای گیری انتخابات میان دوره ای تاثیر گذار باشند.

سال گذشته فیس بوک اعلام کرد شواهدی را مبنی بر اینکه گروه های روسی از این سرویس برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ استفاده می کردند، یافته است.

از آن زمان صدها حساب، که بعضی از آنها به کمپین های نفوذ روسیه وابسته بودند، حذف شدند و از آن زمان به بعد انتخابات به یک “اتاق جنگی” برای مبارزه با اطلاعات غلط و اخبار دروغین تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید: Facebook: اطلاعات ۲۹ میلیون از کاربران مورد هک قرار گرفته است و فیسبوک، اسپم ها را مقصر نقض امنیتی و هک شدن اطلاعات ۲۹ میلیون کاربر می داند.

برای مطالعه بیشتر: گزارش Twitter و فیسبوک: توقف حساب های مظنون به ارسال بسته های بمبی در آمریکا و یا معرفی مدیر عامل جدید اینستاگرام و ادامه بحث ها در مورد بازخوردهای اجتماعی را مشاهده کنید.

رای شما به "فیسبوک آژانس تحقیقاتی روسی را با ۱۱۵ حساب مسدود شده، مرتبط می داند" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن