بیش از ۱۰۰ اکانت Facebook و Instagram مشکوک به اخبار دروغین، مسدود شده اند

فیس بوک 115 حساب مشکوک به رفتار غیرمعتبر و دروغین را مسدود می کند. همینطور فیسبوک می گوید مسئولان قانونی ایالت متحده معتقدند که ممکن است حساب ها با «نهادهای خارجی» ارتباط داشته باشند.

3.8333333333333 از 5
از 6 رای
(رای دهید)
بیش از ۱۰۰ اکانت Facebook و Instagram مشکوک به اخبار دروغین، مسدود شده اند

فیس بوک در اواخر روز دوشنبه اعلام کرد بیش از ۱۰۰ اکانت فیس بوک و حساب های اینستاگرام را که مشکوک به “رفتار نا مناسب و خبر های نامعتبر هماهنگ شده” هستند را پیش از انتخابات میان دوره ای ایالات متحده، مسدود کرده است.

قبل تر نیز از برنامه های فیسبوک برای مبارزه با اخبار غیر واقعی اعلام شده بود و فیسبوک می گفت که عملیات حذف اخبار کذب را آغاز کرده است.

ناتانیل گلیچر (Nathaniel Gleicher)، رئیس فیس بوک در بخش سیاست امنیتی سایبری، روز دوشنبه در یک پست وبلاگ نوشته است: تعلیق حساب پس از آنکه مقامات قانونی ایالات متحده در یکشنبه شب در ارتباطی با فیسبوک گفتند که اخیرأ فعالیت های آنلاینی را مشاهد کرده اند و اعتقاد داشتند که “ممکن است با نهادهای خارجی ارتباط داشته باشد”، صورت گرفته است.

گلیچر در پست خود اینگونه نوشت: “با توجه به این که ما تنها یک روز تا انتخابات مهم در ایالات متحده زمان داریم، ما می خواستیم مردم را در مورد اقداماتی که ما انجام داده ایم و واقعیت هایی که امروز آنها را می شناسیم، مطلع کنیم”.

قبل تر نیز خبرها حاکی از این بود که طبق قوانین آلمانی، فیسبوک پست ها و گفتارهای توهین کننده را حذف می کند.

همراه با بیش از ۲ میلیارد کاربر در سراسر جهان، پیام رسان قدرتمند فیسبوک، تحت تأثیر قانونگذاران قرار گرفته است تا از یکپارچگی انتخابات ایالت متحده محافظت کند.

در سال ۲۰۱۷، این شرکت تکنولوژیک و شبکه اجتماعی غول آسا اعلام کرد شواهدی مبنی بر اینکه روس ها از شبکه اجتماعی آن ها برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سال ۲۰۱۶ استفاده کرده اند، یافته است که اختلاف نظر و اخبار های دوروغین را در میان آمریکایی ها را در بر می گرفته است که به رسوایی کمبریج آتالنتیکا معروف شد و مبلغ جریمه فیسبوک برای رسوایی موسسه آماری کمبریج نیز اعلام شد.

از آن به بعد، فیس بوک صدها حساب را از جمله برخی از فعالیت های روسیه را تحت تاثیر قرار داده است.

در تازه ترین حادثه ها، فیس بوک اعلام کرد که اخیرا توسط تحقیقاتش، حدود ۳۰ حساب فیس بوک و ۸۵ حساب اینستاگرام مربوط به رفتار مشکوک را شناسایی و مسدود کرده است.

فیسبوک گفت که تقریبا تمام صفحه های فیس بوک به زبان فرانسوی و یا روسی بودند، در حالی که صفحات اینستاگرام بیشتر به زبان انگلیسی نوشته شده بودند.

شبکه اجتماعی اعلام کرد که اطلاعات بیشتری را در مورد اینکه آیا حسابها با آژانس تحقیقاتی اینترنتی و گروهی که با تلاشهای تبلیغاتی روسیه ارتباط دارند،  مرتبط می باشند، را ارائه می دهد.

همینطور گفته می شود که فیسبوک شرایط مناسبی را برای دسترسی محققان و روزنامه نگاران فراهم می کند.

بیشتر بخوانید: هکرها، اطلاعات هک شده ۸۱ هزار کاربر فیسبوک را به فروش می رسانند! و یا فیسبوک، اسپم ها را مقصر نقض امنیتی و هک شدن اطلاعات ۲۹ میلیون کاربر می داند.

رای شما به "بیش از ۱۰۰ اکانت Facebook و Instagram مشکوک به اخبار دروغین، مسدود شده اند" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن