فیس بوک یک برچسب “چیزهای مشترک” را برای ارتباطات بیشتر کاربران امتحان می کند

فیس بوک "چیزهای مشترک" را با برچسب زدن یا همان label، برای اتصال به یک غیر دوست از لیست دوستان کاربر، آزمایش و تست می کند. یک ویژگی منحصر به فرد که اگر بخواهید می توانید به عنوان کسی که با شخص دیگر در همان شهر زندگی می کنید یا اینکه با هم به یک دانشگاه و کالج رفته اید، را مشاهده کنید.

3.5 از 5
از 4 رای
(رای دهید)
فیس بوک یک برچسب “چیزهای مشترک” را برای ارتباطات بیشتر کاربران امتحان می کند

فیس بوک قصد دارد افراد بیشتری را پیدا کند که می توانند با اشخاصی از ۲ میلیارد نفر دیگر در شبکه اجتماعی خود مشترک باشند و نقطه اشتراک هایی در گذشته و حتی آینده داشته باشند.

این شرکت در روز جمعه اعلام کرد که آزمایش جدیدی را به نام “things in common” به کار می گیرد که مردم می توانند در برخی از نظرات و پست ها آن را بینند.

در اینجا ما برای شما آورده ایم که این قابلیت چگونه کار می کند: هنگامی که شما یک گفتگوی عمومی را می خوانید، مانند یک صفحه برند و یا پست منتشر شده عمومی، فیس بوک چیزهایی را که شما با غیر دوستان و دیگر افرادی که آن پست را خوانده اند و کامنت گذاشته اند، اشتراک دارید را در همان قسمت کامنت ها برجسته می کند و در بالای کامنت شما آن را نشان می دهد.

بنابراین، در بالای کامنت آن شخص و در زیر نام او، شما ممکن است یک برچسب مشاهده کنید که می گوید: “شما هر دو به دانشگاه ویرجینیا رفته اید و یا شما هر دو از Phoenix هستید.

 

چیزهای دیگر در این برچسب نیز ممکن است برجسته شود، مانند: اگر شما هر دو بخشی از یک گروه فیس بوک عمومی هستید یا اگر برای یک شرکت کار می کنید، اما دوستان فیس بوک یکدیگر نیستید.

این شرکت اعلام کرد این ایده برای این است که جرقه هایی را برای افراد ایجاد کند که در غیر این صورت ممکن است همدیگر را به خوبی نشناسند.

فیس بوک اعلام کرد که این آزمایش کوچک، تنها در ایالات متحده است، اما در مورد برنامه های آینده اطلاعات دقیق تری را ارائه نمی دهد.

یک سخنگوی فیس بوک در بیانیه ای گفت: “دانستن چیزهایی مشترک از یکدیگر در یک بخش و پست مشترک کمک می کند تا مردم بهتر با هم ارتباط برقرار کنند”.”ما در حال تست اضافه کردن برچسب” چیزهایی مشترک هستیم” که در بالای کامنت های افرادی که با آن ها دوست نیستید در یک پست مشترک ظاهر می شود، همچنین شما نیز ممکن است چیزی شبیه به آن داشته باشید”.

این تست در فیس بوک می آید، درحالی که این برنامه همراه با توییتر و یوتیوب سعی در مبارزه با تقسیمات نژادی و آزار و اذیت در سیستم عامل خود را دارند، بنابراین برجسته کردن مشترکات میان افراد در فیس بوک ممکن است بحث بیشتر مدنی و اجتماعی را تقویت کند.

فیس بوک به طور مداوم در حال گسترش محصول خود است تا سعی در افزودن پیشرفت داشته باشد، اما این آزمایش همینطور نیز یادآوری این است که چقدر این شرکت در مورد شما می داند و می تواند آن ها را به اشتراک بگذارد، آن هم در زمانی که اقدامات جمع آوری داده های فیس بوک تحت انتقاد شدید قرار دارند.

این شبکه اجتماعی همچنین برای حساب های جعلی و فعالیت نامعمول در سرویس های خود نیز تحت انتقاد قرار گرفته است، بنابراین هر تغییرات جدید محصول باید توسط شرکت ها بررسی شود تا اطمینان حاصل شود که از سوء استفاده محافظت می گردد.

هرچند فیسبوک قبل تر نیز برنامه های خود را برای مبارزه با اخبار غیر واقعی اعلام کرده بود.

فیس بوک می گوید، تنها اطلاعاتی که مردم در دسترس عموم قرار داده اند، می توانند در برچسب های “چیزهای مشترک” نشان داده شوند.

این ویژگی همچنین به مخاطبین و تنظیمات حریم خصوصی افراد وفادار است.

بنابراین، اگر شما در واقع قادر به دیدن شهر فعلی کسی نیستید، نمیتوانید آن را در برچسب “چیزهای مشترک” نیز مشاهده کنید.

در حال حاضر هیچ راهی برای غیرفعال کردن برچسب وجود ندارد.

این تنها تلاش اخیر فیس بوک برای متصل کردن غیر دوستان به یکدیگر نیست.

در اوایل ماه جاری شبکه اجتماعی ابزارهای جدیدی را برای ارتباط دادن مربیان با گروههای فیس بوک معرفی کرد.

رای شما به "فیس بوک یک برچسب “چیزهای مشترک” را برای ارتباطات بیشتر کاربران امتحان می کند" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن