سیستم عامل Fuchsia OS جایگزین اندروید

احتمالا در آینده سیستم عامل Fuchsia OS جایگزین اندروید می شود

سیستم عامل Fuchsia OS مدتها توسط گوگل مخفی نگه داشته شده بود. نشریات تکنولوژی حدود دو سال پیش متوجه فعالیت کمپانی گوگل بر روی این سیستم عامل شدند و حالا خبرها حاکی از آن است که احتمال دارد این سیستم‌عامل در آینده جایگزین سیستم عامل اندروید شود.

گفته می‌شود سیستم عامل Fuchsia OS فعلا توسط کمپانی گوگل در حال آزمایش است و احتمالا تا حدود ۳ سال دیگر در برخی دستگاه‌های تولید شده توسط این شرکت به صورت عمومی عرضه خواهد شد.

عرضه اولیه سیستم عامل Fuchsia OS احتمالا بر روی گجت های کنترل هوشمند خانه مانند گوگل Home انجام خواهد شد و سپس این سیستم عامل برای گوشی های هوشمند نیز ارائه خواهد شد.

اگر گوگل قصد داشته باشد سیستم عامل Fuchsia OS را برای گوشی های هوشمند ارائه دهد، احتمالا این امر در حدود ۵ سال آینده انجام خواهد شد. در صورتی که رونمایی از این سیستم عامل در گجت های کنترل هوشمند خانه احتمالا طی سه سال آینده ممکن می شود.

اندروید در حال حاضر یکی از دو سیستم عامل محبوب گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها است و احتمالا عبور از این سیستم عامل عملیاتی بسیار سخت برای گوگل تلقی می شود.

البته این صحبت ها فعلا فقط در حد یک شایعه است و کمپانی گوگل همچنان از ام رسمی اخبار درباره این سیستم‌عامل خودداری می‌کند.

اولین بار این سیستم عامل توسط نشریات، دو سال پیش کشف شد. زمانی که برنامه نویسان گوگل کد هایی از این سیستم عامل را برای اولین بار در ریپازیتوری این شرکت در GitHub آپلود کردند.

مسئولین کمپانی گوگل در پاسخ به پیگیری خبرنگاران برای کسب اطلاعات دقیق تر درباره سیستم عامل گفتند که در حال حاضر این سیستم عامل یکی از چندین پروژه در حال پیگیری توسط کمپانی گوگل است‌ و ممکن است در آینده به صورت عمومی به بازار عرضه شود.

هنوز اطلاعات دقیقی از قابلیت ها و ویژگی های طراحی این سیستم عامل به طور کامل در دسترس نیست. فقط یک ویدئو کوتاه نه چندان واضح از نحوه کارکرد نمایش نرم افزار توسط این سیستم عامل منتشر شده است که در بالا این مطلب می توانید مشاهده کنید.باید حداقل ۳ سال دیگر منتظر باشیم تا ببینیم این سیستم عامل چگونه در گجت های کنترل هوشمند خانه عمل می کند و آیا با استقبال مناسبی روبرو خواهد شد یا گوگل همچنان به بروز رسانی سیستم عامل اندروید را ادامه خواهد داد.

... توضیحات کامل