۱۴ ویژگی در سیستم عامل iOS 12 که شما باید در مورد آن ها بدانید

اکنون می توان گفت iOS 12 تقریبا در اینجا است، هنگامی که اپل iOS 12 را در سال جاری منتشر کند، همه چیزها و قابلیت های iPhone و iPad شما متفاوت نخواهند بود،و در بیشتر موارد، تمام تعاملاتی که شما آموخته اید که چگونه از گوشی خود به راحتی استفاده کنید، همچنان وجود خواهد داشت.

3.4 از 5
از 20 رای
(رای دهید)
۱۴ ویژگی در سیستم عامل iOS 12 که شما باید در مورد آن ها بدانید

با این حال، برخی از ویژگی های جدید و ترفند های تازه در ورژن تازه منتشر شده وجود دارد، پس بیایید یک نگاه به آن ها بیندازیم:

۱- اسکن کدهای QR با سرعت بیشتر

اپل یک اسکنر کد QR را در برنامه دوربین خود و با انتشار در سال گذشته در iOS 11 عرضه کرد. با iOS 12، اکنون یک میانبر در مرکز کنترل برای راه اندازی برنامه دوربین و اسکن کردن یک کد QR با سهولت و به صورت مستقیم وجود دارد.

شما می توانید این میانبر جدید را برای استفاده در Control Center از طریق رفتن به تنظیمات> مرکز کنترل> سفارشی کردن کنترل ها> Scan QR Code، اضافه کنید.

۲- حتما این کلمه را به یاد دارید: Memoji

 

با آیفون X، اپل قابلیت Animoji را به جهان معرفی کرد، شخصیت های کارتونی دیجیتال که به لطف سیستم دوربین جلویی آی فون ایکس X عرضه می شوند، همچنین بسیار سرگرم کننده برای ایجاد و ارسال پیام از طریق برنامه می باشند.

در iOS 12، اپل قابلیت Memoji را افزود، به جای محدود شدن به شکل های حیوانات، روباتها و یا روح، کاربران می توانند Memoji ایجاد کنند که به نظر می رسد درست مثل شما باشد، یا هر طور که خودتان می خواهید نگاه کنید.

Memoji خود را در برنامه ایجاد پیام های خود و با انتخاب نماد برنامه Animoji دنبال کنید و سپس علامت “+” را بزنید.

۳- دوربین های پیام رسان با ویژگی های سرگرم کننده بیشتر

 

هنگام استفاده از دوربین در برنامه پیام های خود، برنامه دوربین شما کمی متفاوت تر خواهد بود، اما نه خیلی.

یک آیکون جدید در سمت چپ دکمه شاتر وجود دارد که یک صفحه جلوه و افکت را در دوربین باز می کند، که در آن می توانید یک آیتم Animoji / Memoji، یک شکل رسم شده و یا یک متن پش فرض را بر روی یک عکس یا ویدیو استفاده کنید.

این ویژگی بسیار شبیه به استفاده از Facebook Messenger یا Instagram است.

۴- تماس FaceTime گروهی

 

قابلیت FaceTime بزرگترین به روز رسانی خود را به خوبی در iOS 12 دریافت می کند، کاربران می توانند تماس های گروه FaceTime را با ۳۲ شرکت کننده در اختیار داشته باشند.

اوه،

همچنین می توانید افکت ها را به تماس FaceTime خود اضافه کنید، همانطور که می توانید هنگام استفاده از دوربین در برنامه پیام های خود این کار را بکنید، اما یک نکته، اجازه دهید صادقانه بگویم، چه کسی دلش میخواهد در یک کنفرانس به عنوان یک دایناسور بنشیند و شرکت کند؟

۵- سیستم عامل به روز رسانی خودکار

 

به منظور کمک به کاربران، که دستگاه های خود را به روز نگه می دارند، iOS 12 در حال حاضر قابلیت به روز رسانی خودکار را دارد.

پس از به روزرسانی به iOS 12، از شما خواسته میشود که آیا میخواهید آن را فعال کنید یا خیر؟

اگر از آن گذشته و یا آن را فراموش کرده اید، می توانید وضعیت آن را در تنظیمات> عمومی (General)> به روز رسانی نرم افزار> به روز رسانی خودکار مشاهده کنید.

وقتی که این گزینه فعال شود، دستگاه شما به طور خودکار هر زمان که به یک شارژر و یک شبکه Wi-Fi متصل می شود، هرگونه به روز رسانی برای سیستم عامل را دانلود و نصب می کند.

۶- با خیالی راحت و آسوده به رختخواب بروید

 

اپل برای کمک به چگونگی مسدود کردن ارتباطات دستگاه های ما، بسیار تلاش می کند. یکی از این تلاشها، حالت جدید خواب یا Bedtime است.

وقتی که این گزینه فعال شد (از طریق تنظیمات> Do Not Disturb> و Bedtime)، این ویژگی نه تنها تمام اعلانها و پیام ها را بلاک می کند بلکه از روشن شدن صفحه، و حتی ظاهر شدن آن ها روی صفحه قفل تلفن شما نیز جلوگیری می کند.

به این ترتیب اگر در این زمان به تلفنتان نگاه کنید و بخواهید ساعت را بررسی کنید، نمیتوانید به جای رفتن به رختخواب از طریق یک اعلان فیس بوک ابه این برنامه فیس بوک کشیده شوید و در شب از آن استفاده کنید.

۷- حالت DND موقتی

 

قابلیت Bedtime تنها به روز رسانی ساخته شده اپل برای انجام قابلیت “لطفا مزاحم نشوید” نیست.

هنگامی که به صورت دستی ویژگی DND را از طریق مرکز کنترل فعال می کنید، می توانید برای نمايش برخی از گزینه های جدید، دکمه DND را فشار دهید و نگه دارید.

همینطور می توانید برای پایان دادن به حالت DND یک ساعت را مشخص و انتخاب کنید، تا زمانی که مکان فعلی خود را ترک کنید یا در شب، از این ویژگی بهره ببرید، همچنین می توانید برنامه را به صورت دستی تنظیم کنید.

۸- مدیریت بهتر برای اطلاع رسانی

 

اعلان ها از یک برنامه در حال حاضر به جای نشان دادن در یک لیست طولانی، در یکجا انباشته می شوند.

می توانید بر روی یک بسته از هشدارها برای باز کردن آن ضربه بزنید و سپس با اعلانهای فردی روبرو  شوید و با آن ها ارتباط برقرار کنید.

یکی دیگر از ویژگی های جدید این است که توانایی کشیدن صفحه به سمت چپ در بخش هشدارها وجود دارد که سپس دسترسی به صفحه مدیریت را ارائه می دهد.

انجام این کار گزینه هایی را برای مدیریت اعلان های آینده خود از طریق برنامه ارائه می دهد و شما نیازی به رفتن به بخش تنظیمات برای کنترل اعلان های خود ندارید.

۹- وقتی مدیریت را انتخاب میکنید

 

به شما این امکان را می دهد که هشدار از برنامه های خاص را بی سر و صدا بر روی صفحه نمایش قفل شده شما نشان دهد، به این معنی که گوشی شما روشن نمی شود و صدای هشدار وجود ندارد.

به طور خلاصه، شما می توانید تمام اعلان های خود  را ازطریق برنامه کاملا خاموش کنید.

۱۰- زمان صفحه نمایش

بزرگترین فشار اپل برای کمک به شما در مدیریت زمان صرف شده بر روی تلفن یا تبلتها شما، کنترل زمان Screen Time می باشد.

در تنظیمات> صفحه نمایش دستگاه شما، به دقیقه، به شما نشان می دهد که چه مقدار وقت صرف در برنامه های خاص و یا در وب سایت ها کرده اید.

علاوه بر این، حتی به شما خواهد گفت که چگونه اغلب گوشی خود را برای وارد شدن انتخاب می کنید، تعداد هشدارهای دریافتی شما را نشان می دهد و همینطور نمایش اینکه شما چگونه  قفل گوشی خود را باز می کنید.

۱۱- برنامه محدود کردن زمان استفاده از ios12

نه تنها صفحه نمایش زمان جزئیات اطلاعات مربوط به استفاده شما را نشان می دهد، بلکه همچنین نشان می دهد که زمان استفاده از دستگاه های iOS برای کودکان شما چقدر خواهد بود، پس از آن می توانید محدودیت هایی برای برنامه های خاص و کنترل های والدین به صورت عمیق تر از قبل، در iOS داشته باشید.

۱۲- قابلیت Downtime یا از کار افتادگی

یکی از ابزارهای ساخته شده برای کنترل زمان Screen توانایی برنامه ریزی Downtime است.

وقتی این ویژگی فعال شد، تنها برنامه هایی که تأیید کرده اید در دسترس خواهند بود.

تمام برنامه های دیگر به رنگ خاکستری و غیرقابل دسترس ارائه می شوند (شما می توانید، اگر ضروری است، یک کد را برای باز کردن یک برنامه وارد کنید)

۱۳- ابزار های باتری IOS 12

بخش برنامه تنظیمات باتری در حال حاضر باقی می ماند، این بخش جزئیات بسیار دقیق از آنچه که باتری شما برای آن استفاده می شود را تجزیه می کند.

شما می توانید با ضربه زدن روی نمودارها ساعت حالتهای غیر قابل استفاده خود را مشاهده کنید.

۱۴- پیشنهادات و میانبرهای سیری

قابلیت دستیار صوتی سیری در نهایت در حال رشد است.

پیشنهادات، مانند موارد نشان داده شده در اینجا، و یا اضافه کردن یک رویداد به تقویم خود بر اساس یک گفت و گو متنی، در بخش Spotlight iOS 12 آغاز خواهد شد.

همچنین Siri یک ویژگی دیگر برای دسترسی به میانبرها را ارائه میدهد.

میانبرها به شما اجازه می دهند چیزهایی مانند ارسال یک پیام متنی به یک مخاطب خاص و شروع به پخش یک پادکست با یک فرمان واحد را انجام دهید.

تاریخ انتشار iOS 12 :

۴ ژوئن، نسخه توسعه دهنده بتا (به Apple Developers با پرداخت)

۲۵ ژوئن، ورژن بتا عمومی iOS 12 راه اندازی شد (رایگان در دسترس است)

احتمالا ماه سپتامبر، نسخه نهایی iOS 12 با سری تلفن های اپل جدید ارائه می شود.

شما می توانید آخرین اخبار شرکت اپل را در این قسمت ماشاهده کنید.

رای شما به "۱۴ ویژگی در سیستم عامل iOS 12 که شما باید در مورد آن ها بدانید" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن