کارمندان گوگل همچنان نیز به سیاست های این شرکت اعتراض می کنند

گفته می شود که کارمندان کمپانی Google نمی خواهند که با آژانس های مرزی آمریکایی همکاری کنند. بیش از 500 کارمند گوگل دادخواست جدیدی را امضا کرده اند تا گوگل با سازمان های اجتماعی و مردمی خاصی که به نقص حقوق بشر در آمریکا دامن می زنند، همکاری و همبستگی نداشته باشد. همچنین قبل تر نیز کارمندان گوگل به دلیل تعبیض های جنسی و برخی از سیسات های غلط این شرکت غول فناوری دست به اعتراض زده بودند.

5 از 5
از 1 رای
(رای دهید)
کارمندان گوگل همچنان نیز به سیاست های این شرکت اعتراض می کنند

در یک دادخواست تازه منتشر شده، کارمندان گوگل خواستار این هستند که غول جستجو، گوگل، یک قرارداد رایانه ای بر پایه سرورهای ابری اخیر با آژانس حفاظت از گمرک و مرز ایالات متحده (CBP) را لغو کند.

در این دادخواست با استناد به وقایع اخیر مانند مرگ هفت کودک مهاجر در حالی که در بازداشت ایالات متحده بوده اند و سیاست مهاجرت “تلرانسی صفر” از سوی دولت ترامپ، این دادخواست استدلال می کند که Google نباید با CBP (آژانس حفاظت از گمرک و مرز ایالات متحده)، همچنین دفتر اسکان پناهندگان (ORR) و مهاجرت و گمرک (ICE)، کار کند.

در این دادخواست آمده است: “ما از Google درخواست داریم كه به طور مستقیم یا غیر مستقیم از ارائه هرگونه زیر ساخت به CBP ، ICE یا ORR خودداری کند، و بودجه یا منابع مهندسی آن ها را حمایت نكند، تا زمانیكه دست از كار های نقض حقوق بشر بردارند.” “تاریخ روشن است: اکنون زمان گفتن خیر است. اکنون ما از همکاری خودداری می کنیم.”

در زمان نوشتن، بیش از ۵۰۰ کارمند این طومار و دادخواست جدید را امضا کرده اند.

قرارداد خاص مربوط به این دادخواست در ماه جولای (تیر) ارسال شد.

با این وجود مشخص نیست که آیا گوگل مناقصه ای را برای انجام این پروژه در نظر دارد یا خیر.

کمپانی گوگل نیز هنوز به اظهار نظرها در این باره پاسخی نداده است.

یک دادخواست در روز چهارشنبه آخرین نشانه نارضایتی در بین کارمندان گوگل درباره نحوه عملکرد این شرکت است.

نوامبر سال گذشته، کارمندان گوگل در سراسر جهان برای اعتراض به نحوه برخورد غول فناوری و ادعاهای سوء رفتارهای جنسی از دفتر خود خارج شدند وو دست به اعتراض زدند.

در همان ماه، کارمندان شرکت به یک گروه عمومی ملحق شدند و از این شرکت خواستند تا به توسعه پروژه Dragonfly، نسخه سانسور شده موتور جستجوی Googleبرای کشور چین، پایان دهد.

در همان زمان، Google پس از طغیان کارمندان و عموم مردم، پروژه Dragonfly را لغو کرد.

در صورت علاقه و برای مطالعه بیشتر ببینید که آیا موتور جستجو چینی گوگل، چیزی فراتر از یک موتور جستجو می باشد؟ یا یکی دیگر از محققان عرصه هوش مصنوعی AI در گوگل، این شرکت را ترک می کند! و یا کمپانی عظیم گوگل در قبال بزرگترین کشور دنیا، چین، مشکلات و ممنوعیت هایی دارد! یا گوگل در کنار مشکلات و جریمه ها، همچنان پول ساز و قدرتمند.

رای شما به "کارمندان گوگل همچنان نیز به سیاست های این شرکت اعتراض می کنند" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دسته بندی
بستن