یکی دیگر از محققان عرصه هوش مصنوعی AI در گوگل، این شرکت را ترک می کند!

خبرهای اخیر حاکی از این هستند که محقق و پایه گذار بخش AI گوگل که تظاهرات اخیر علیه سیاست های این شرکت را سازماندهی می کرده است این شرکت را ترک می کند. مریدیث ویتاکر (Meredith Whittaker) قبلا گفته است که حتی با شکایت از سوی غول جستجو نیز روبرو شد است. ظاهرا یکی دیگر از سازمان دهندگان تظاهرات علیه سیاست های شرکت گوگل، مخصوصا در قبال هوش مصنوعی AI، این شرکت را در سال گذشته ترک کرده بوده است.

3 از 5
از 2 رای
(رای دهید)
یکی دیگر از محققان عرصه هوش مصنوعی AI در گوگل، این شرکت را ترک می کند!

یک محقق هوش مصنوعی AI گوگل که در میان رهبران گذشته تظاهرات “بی سابقه” علیه گوگل بوده است، این شرکت را ترک کرده، گوگل نیز از طریق یک ایمیل این موضوع را تایید کرده است.

خروج مریدیث ویتاکر، که قبلا توسط بلومبرگ گزارش شده، به دنبال خروج همکار سابق خود یعنی Claire Stapleton در ماه ژوئن صورت گرفته است.

از جهتی نیز هر دو ادعا می کنند که غول جستجو به دنبال شکایت علیه آنها است.

تظاهرات سال قبل در گوگل، در سال ۲۰۱۸ نشان داد که ۲۰،۰۰۰ کارمند گوگل از دفاتر این شرکت در سراسر جهان، برای اعتراض به ادعاهایی که در مورد اعمال تحریم های سخت علیه مدیران کلیدی انجام می شود، بیرون می روند و تظاهرات می کنند.

یکی از مهندسان نرم افزار گوگل کریس لو(Chris Lu) در روز دوشنبه گفت: “امروز، آخرین روز @mer__edith در گوگل است. مشاهده تجربه مریدیث ویتاکر به عنوان یکی از کارمندان و مدیران بخش AI گوگل و قربانی شدن آن با شکایت، می تواند به ما نشان دهد که موسسات AI گوگل چگونه به انتقاد منفی واکنش نشان می دهند. #NotOkGoogle”

بیانیه داخلی ویتاکر که در رسانه نیز منتشر شد، این وضعیت خاص را “سورئال” نام برد.

او در بیانیه خود نوشت: “دلایل ترک من یک رمز و راز نیست. من به موسسه AI Now، به کار اخلاقی AI خود و به سازماندهی پاسخگویی این صنعت فناوری متعهد هستم، و این کاملا واضح است که گوگل جایی نیست که من بتوانم این کار را ادامه دهم. این کار دشوار است، زیرا این کار ضروری است و باید انجام شود. “

ویتاکر اضافه کرد که گوگل از راه استفاده از قدرت گسترده ای که در فضای AI جمع آوری کرده است، “یکی از فوری ترین مسائل اجتماعی و سیاسی (و بله، فنی) زمان ما است.”

او نوشت: “با توجه به این مشکلات و اطمینان از اینکه هوش مصنوعی درست، پاسخگو و امن است، تغییر ساختاری جدی به نحوه توسعه فناوری و نحوه اجرای شرکت های فناوری نیاز خواهد داشت.”

برخی از تغییراتی که او پیشنهاد می کند عبارتند از: اتحاد، حفاظت در مقابل خبرچینان و مخالفان وظیفه دار که خواستار دانستن کار شما و چگونگی استفاده از آن هستند و همچنین ایجاد همبستگی بیشتر با افرادی که در شرکت شما هستند.

Whittaker به رهبری گوگل، برنامه تحقیقات باز گوگل و موسسه AI Now University دانشگاه نیویورک را تاسیس کرد.

او ادعا کرد که گوگل از او خواسته است تا در ماه مارس پس از آنکه هیئت اخلاقی AI خود را درمورد اختلاف بر سر یکی از اعضای آن کنار گذاشته است، نقش دومی را آغاز کند.

کارکنان گوگل در مورد سخن گفتن در برابر کارفرمای خودشان اصلا شرم آور نیستند.

آنها همچنین به قراردادهای نظامی خود، کار در چین و روش های درمانی کارگران و پیمانکاران موقت اعتراض کردند.

در صورت علاقه ببینید که سوگندنامه عدم ساخت اسلحه با هوش مصنوعی توسط فعالان این عرصه امضا شد، یا کمپانی عظیم گوگل در قبال بزرگترین کشور دنیا، چین، مشکلات و ممنوعیت هایی دارد! و یا گوگل ۲۰ ساله شد و در همین حین، همچنان نیز با چالش های فراوانی سر و کار دارد. همچنین گوگل در کنار مشکلات و جریمه ها، همچنان پول ساز و قدرتمند.

رای شما به "یکی دیگر از محققان عرصه هوش مصنوعی AI در گوگل، این شرکت را ترک می کند!" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن