پلتفرم بازی استادیا گوگل

گوگل جزئیات بیشتری را در مورد پلتفرم بازی استادیا و بازی های چند نفره در آن شرح می دهد!

کمپانی گوگل پشتیبانی چند نفره و دیگر جزئیات پلتفرم بازی آنلاین جدید خود، یعنی برنامه Stadia را مشخص می کند. این شرکت وعده داده است که در گوگل استادیا شما دسترسی به بازی های خود را از دست نخواهید داد، حتی اگر ناشران آن بازی ها از پلت فرم خارج شوند. برنامه جدید گوگل استادیا به عنوان یک پلتفرم بازی آنلاین می تواند از طریق سرورهای ابری پشتیبانی شود و عناوین زیادی از بازی های مختلف را برای دستگاه های مختلف و از جمله موبایل های شما به ارمغان بیاورد.

گفته می شود که حتی اگر یک ناشر تصمیم به خروج از پلتفرم بازی گوگل داشته باشد، شما به هیچ وجه دسترسی به بازیهای مربوط به آن را که در Google Stadia خریداری کرده اید، از دست نخواهید داد.

این یکی از چیزهایی است که غول تکنولوژی در به روز رسانی جامع سرویس پرسش و پاسخ خود (FAQ) نشان داده است، از همین جهت گوگل وعده داده است که هنگامی که شما یک بازی را در پلتفرم او خریداری می کنید، حق پخش و بازی آن را برای همیشه در اختیار دارید.

به این معنی است که شما همیشه می توانید به آن دسترسی داشته باشید حتی موقعی که زمان آن فرا برسد که دیگر برای خرید توسط بازیکنان دیگر در دسترس نباشد.

پرسش های متداول "خارج از شرایط پیش بینی نشده"، مشخص کرد که Stadia می تواند هر نامی که قبلا خریداری کرده اید را برای بازی تا همیشه، حفظ و نگهداری کند."

علاوه بر این، این شرکت تایید کرده است که Stadia از عناوین بازی چند نفره، از جمله کوپه های نیمک نشینی (couch-based coops) پشتیبانی خواهد کرد.

در واقع، شما می توانید از چهار کنترل کننده و در اصل از چهار دسته کنترلر در پلتفرم Stadia برای بازی چند نفره داخلی استفاده کنید.

و اما صحبت از کنترل کننده Stadia شد، پرسش های متداول می گوید که این شرکت از BLE برای راه اندازی و اتصال استفاده می کند، اما از طریق WiFi برای بازی صورت می پذیرد.

با این حال، در اصل، شما همچنین می توانید دسته کنترلر خود را به یک تلفن، تبلت و یا کامپیوتر از طریق کابل USB متصل کنید.

توجه داشته باشید که Stadia تنها از تعداد محدودی از دستگاه های در حال راه اندازی پشتیبانی می کند، گرچه، تلفن های Pixel 3 و Pixel 3a (3a، 3a XL، 3، 3XL) صد در صد پشتیبانی می شوند، و همچنین تبلت هایی که سیستم عامل Chrome را در اختیار دارند.

خوشبختانه گوگل می گوید که در حال کار بر روی سازگاری برای دستگاه های بیشتری می باشد، به هر حال پرسش های متداول همچنین مشخص می کند که این شرکت اخبار مربوط به پشتیبانی VR در این پلتفرم را به اشتراک نمی گذارد، و شما می توانید بازی ها را از هر سیستم عامل iOS 11 به بالا و یا دستگاه هایی با اندروید بالاتر از اندروید مارشمالو یا اندروید 6 در برنامه Stadia اجرا کند.

سرانجام، این شرکت مشخص کرده است که حساب کاربری که برای Stadia ثبت نام کرده اید، لزوما آدرس مورد نظر شما نیست.

این سرویس صرفا یک کد ورودی Stadia را به حساب Google شما برای ثبت نام ارسال می کند، اما می توانید آن کد را با استفاده از یک آدرس ایمیل متفاوت استفاده کنید.

این به شما کمک می کند که کدها را به عنوان هدیه برای دوستان و خانواده خریداری کنید، مخصوصا اگر احساس تنهایی می کنید و می خواهید عناوین چند نفره پلتفرم گوگل استادیا را امتحان کنید.

همچنین سرویس XCloud مایکروسافت با تمامی بازی های موجود ایکس باکس نیز به زودی راه اندازی می شود!

در زیر نیز می توانید ویدئویی از نسخه نمایشی بازی های چند نفره در Google Stadia - GDC 2019 را مشاهده کنید:برای مطالعه بیشتر ببینید که پلتفرم های بازی cloud gaming مانند گوگل استادیا: تحولی در صنعت بازی ها تا سال ۲۰۲۰ و یا رویداد E3 2019: بازی ها و کنسول های ارزان قیمت ایکس باکس مایکروسافت! یا مجوعه بازی ها و سرویس های معرفی شده سونی در رویداد E3 2019 برای کنسول پلی استیشن ۴ را ببنید.

1.1 هزار بازدید 4 سال پیش بازی تکنولوژی ویدئو ویدئو های تکنولوژی
... توضیحات کامل