سیستم عامل جدید هوآوی سریع تر از اندروید، می تواند به زودی معرفی شود!

مدیر عامل اجرایی شرکت هوآوی معتقد است که جایگزین سیستم عالم اندروید آن به احتمال زیاد سریعتر از اندورید است اما نیاز به فروشگاه App مخصوص خود دارد. در حال حاضر غول الکترونیک چینی بر روی سیستم عامل خود کار می کند تا به گوگل متکی نباشد. Huawei برای تولید سیستم عامل جدید خود به هیچ وجه به گوگل متکی نیست و گفته می شود که حتی سیستم عامل جدید این شرکت می تواند سریع تر نیز باشد.

سیستم عامل هوآوی سریع اندروید زودی

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در اواخر ماه ژوئن (خرداد) گفت که محدودیت هایی را که شرکت های آمریکایی از انجام تجارت با هوآوی، یک غول فناوری چینی، ممنوع کرده است را کاهش می دهند.

همانطور که گفته شد که شرکت های آمریکایی دوباره می توانند با کمپانی هوآوی معامله کنند!

هنگامی که دقیقا این اتفاق می افتد، هنوز مشخص نشده است، اما به نظر می رسد که Huawei هنوز توسط اداره تجارت بین المللی در لیست سیاه قرار دارد.

بدترین حالت این ممنوعیت ها این است که Huawei نمیتواند از نرم افزار Android گوگل استفاده کند.

اما به نظر می رسد، رن ژنگفی (Ren Zhengfei)، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت هوآوی، اصلا در حال بازگشت به خانواده اندروید نیست.

Zhengfei به تازگی با انتشار مقاله ای فرانسوی به نام Le Point در مورد سیستم عامل جدید خود به نام HongMeng صحبت کرده است، یک سیستم عامل در حال ساخت برای به حداقل رساندن وابستگی هوآوی به سیستم عامل Android گوگل می باشد.

Zhengfei گزارش کرده است که سیستم عامل هنگ منگ به احتمال زیاد سریعتر از اندروید است و در گزارشات GlobalTimes که توسط دولت عمل می کند، گفته شده است که 60 درصد سریع تر است.

در حالی که Zhengfei افتخار می کند که HongMeng برای اتصال در سراسر دستگاه های متعدد طراحی شده است، از جمله تلفن، اتومبیل و مراکز داده، او قبول کرد که Huawei جایگزین جدی برای فروشگاه بازی گوگل و فروشگاه App اپل نیز در اختیار خواهد داشت.

Huawei در حال تلاش برای ایجاد این جایگزینی است.

نظرات مدیرعامل این شرکت به این معنی است که، صرف نظر از این که آیا هوآوی از لیست سیاه وزارت بازرگانی حذف بشود یا خیر، Huawei احتمالا با سیستم عامل خود سیستم های خود را پردازش می کند.

اگر چه برخی از تلفن های شرکت از تراشه های کوالکام استفاده می کنند، اما بیشتر تلفن های پرچمدار آن شامل پردازنده های Kerrin خود شرکت هوآوی هستند.

جایگاه این شرکت در مقابل دولت ایالات متحده به نظر می رسد در نهایت آن را بیشتر از همیشه وابسته به خود کرده است، البته اگر HongMeng بتواند با اندروید رقابت کند.

سخنگوی Huawei در مورد اظهارات Zhengfei اظهار نظر نکرده است، اما گفت: “امروزه ما هنوز به مایکروسافت ویندوز و گوگل اندروید متعهد هستیم. اما اگر ما نمیتوانیم از آن ها استفاده کنیم، ما برنامه B را برای استفاده از سیستم عامل خود آماده میکنیم.”

دوشنبه گذشته، یک مدیر اجرایی شرکت گفت که هوآوی “در مورد اندروید منتظر راهنمایی های وزارت بازرگانی است”.

اخبار Huawei در مورد ساخت سیستم عامل خود در اواخر ماه می، در مدت کوتاهی پس از آن شنیده شده بود که از استفاده از نرم افزار گوگل منع شده بود.

در ماه ژوئن نام تجاری HongMeng بحثی جدید را شروع کرد و از توسعه دهندگان دعوت کرد تا برنامه های خود را در فروشگاه appGallery این شرکت منتشر کنند.

برای مطالعه بیشتر سیستم عامل جدید هوآوی و ادامه چالش های این شرکت با ایالت متحده آمریکا را ببینید و مشاهده کنید که شرکت هوآوی از دولت آمریکا، به دلیل منع فروش تجهیزات شکایت کرده است! و یا با میت ایکس، موبایل تاشو جدید هوآوی، بیشتر آشنا شوید! یا هوآوی در تلاش است تا علاوه بر میت X، موبایل های تاشو ارزان قیمت تری را تولید کند.

ویدیوها و مطالب مشابه