طرح جدید اتوموبیل هیوندای، یک خودرو چرخ دار با چهار پا

هیوندای قول یک طرح مفهومی از "ماشین های قدم زن و کوهنورد" را برای رونمائی در رویداد CES 2019 داده است. بسته به حرکت و حتی راه رفتن آن ها، این طرح واقعا می تواند کارآمدو یا برعکس واقعا وحشتناک و عجیب و غریب باشد. این همانند AT-AT از دنیای سینمائی جنگ ستارگان است، اما با چرخ معمولی به جای پاهای معمولی رباتی.

طرح جدید ماشین هیوندای

فقط زمانی که شما فکر می کنید همه طرح های ماشین های مفهومی را مشاهده کرده اید، کمپانی هیوندای با یک طرح جدید و عجیب و غریب دیگر شما را غاقل گیر و هیجان زده می کند یک خودرو چهار چرخ با چهار پا برای بالا رفتن از مسیرهای دشوار و سخت، که واقعا می تواند جالب نظر و از سمتی نیز دلهره آور باشد.

هیوندای این طرح مفهومی وسیله نقلیه جدید را برای معرفی به نمایشگاه CES 2019 در لاس وگاس خواهد آورد.

بر طبق گزارش های Hyundai، این شرکت قصد دارد تا در کنفرانس مطبوعاتی هیوندای در تاریخ 7 ژانویه این خودرو را به نمایش بگذارد، این نه تنها یک ماشین، بلکه خودرویی است که بر طبق گفته های Hyundai می تواند علاوه بر رانندگی، راه برود و یا از مسیر شیب دار بالا عبور کند.

با توجه به عکس Hyundai که از این طرح مفهومی خودرو جدید منتشر شده است، مفهوم Elevate این را با اضافه کردن یک طیف وسیع از حرکت به پاهای خودرو، که بر روی چرخ ها قرار گرفته اند، به دست می آورد.

این باید سطوح بی نظیری از رانندگی در زمینهای سنگی و خاکی را ارائه دهد.

شما می توانید در زیر ویدئویی از این خودرو چهار پا شرکت هیوندای که در CES 2019 معرفی شده است را ببینید:

و با توجه به این که حرکت ان در چشم انسان ها چگونه به نظر می رسد، این می تواند بسیار عالی یا فوق العاده عجیب و غریب به نظر برسد (مثل خیلی از روبات های بوستون داینامیک)

اما شما خوشحال خواهید بود که یکی از آنها را ببیند، آن هم وقتی که در آوار یا خرابه ها و یا در هر شرایط و مسیری سختی به دیگران و یا حتی خود شما کمک می کنند، اما شاید کمتر خوشحال شوید زمانی که آن ها را در معرض حملات نظامی و حمل مهمات برای صحنه های نبرد مشاهده کنید.

بدیهی است، این یک مفهوم کاملا تازه و نورسیده از آسمان است، بنابراین احتمال دارد که هیوندای مدل کاری کامل و اصلی را در نمایشگاه خود در رویداد CES به همراه نداشته باشد.

با این وجود، این یکی دیگر از راه های جالب و جدید است که یک سازنده خودرو اکنون با آن مواجه شده است، تا وسایل نقلیه حتی بیشتر از آنچه که قبلا ارائه می دادند را اکنون ارائه دهند.

ما مفهوم Elevate Hyundai را در هفته آینده در CES 2019 بیشتر بررسی خواهیم کرد.

برای مطالعه بیشتر ببینید که این ممکن است نمونه اصلی اتوموبیل ۲۰۲۰ Toyota Supra باشد، BMW در نمایشگاه CES 2019 طرح ها و نمونه های خود را به نمایش می گذارد و یا همه اتوموبیل های رونمائی شده در نمایشگاه خودرو Auto Show 2018 لس آنجلس.

در زیر نیز می توانید مجموعه عکس ها از مفهوم حرکتی جدید هیوندای که در نمایشگاه CES 2017 رونمائی شد و می توان گفت خانه و ماشین را یکجا می کند را مشاهده کنید:

ویدیوهای مشابه