جدیدترین اتوموبیل هیبریدی هیوندای سوناتا 2020 با سقف خورشیدی عرضه می گردد

در خبرهای اخیر شنیده می شود که اولین خودروهای هیوندای با سقف خورشیدی در حال حاضر در کشور کره موجود می باشند. همچنین گفته می شود که این خودرو هیبریدی سوناتا (Sonata) به زودی وارد بازار آمریکای شمالی نیز خواهند شد و شاید بتوانیم آن ها را در سایر نقاط دنیا مشاهده کنیم. خودروهای هیبریدی هیوندای سوناتا جدید با سقف خورشیدی خود می توانند در تولید انرژی الکتریکی مورد نیاز خود بسیار موثر واقع شوند.

اتومبیل هیبریدی هیوندای سوناتا 2020 با سقف خورشیدی عرضه

در پاییز گذشته، کمپانی هیوندای برنامه هایی را برای پوشش سقف اتومبیل های خود با پنل های خورشیدی نشان داد و پلن هایی را رونمائی کرد.

اکنون اولین اتومبیل مجهز به سقف خورشیدی این شرکت کره ای آماده و حاضر شده است.

خودرو جدید هیبریدی (برقی و بنزینی) سوناتا اکنون در کره موجود است و به زودی باید وارد بازار آمریکای شمالی شود و می توان انتظار داشت که بازار های دیگری را نیز مورد هدف قرار دهد.

هیوندای امیدوار است تا با پشتیبانی از منبع انرژی الکتریکی در وسیله نقلیه خود، آن هم از طریق فناوری خودرشیدی بر روی سقف آن، ممکن است تا بتواند به بهبود راندمان سوخت و کاهش انتشار گاز CO2 خودروهای او کمک کند.

پیش بینی می شود پنل های خورشیدی روزانه 30 تا 60 درصد باتری را شارژ کنند.

با شش ساعت شارژ روزانه، این تئوری می تواند فاصله سفر رانندگان را با 1.300 کیلومتر اضافی (حدود 807 مایل) در سال افزایش دهد.

هیوندای سوناتا با سقف خورشیدی

این تکنولوژی شاید در حال حاضر پیشرفت آن چنان بزرگی را به همراه نداشته باشد، اما نشان می دهد که پتانسیل ایجاد خودرو های هیبریدی و ماشین های الکتریکی EV با سقف های خورشیدی تقویت می شود.

این همچنین اثبات این مسئله است که پنل های خورشیدی بر روی سقف نباید فقط به مارک های لوکس و وسایل نقلیه آزمایشی محدود شوند.

شاید ما در آینده خودورهای هیبریدی و الکتریکی فراوانی را مشاهده کنیم که با یک سقف خورشیدی همراه شده اند.

برای مطالعه بیشتر ببینید که لکسوس تا سال ۲۰۲۵ تمام خودروهای خود را الکتریکی و برقی خواهد کرد! یا ماشین الکتریکی جدید تویوتا برای مسافران و ورزشکاران المپیک ۲۰۲۰ ژاپن عرضه می شود! و یا خودرو الکتریکی جدید فولکس واگن رکورد ۲۰ ساله مسابقات گودوود را شکست!

ویدیوها و مطالب مشابه