تخلیه خانه ۲ میلیون ژاپنی در فصل باران های سیل آسا تایفون

در غرب و مرکز ژاپن، بارش های سیل آسا تایفون آغاز شده و بسیاری از مردم روستایی را وحشت زده از خانه های خود فراری داده است. با هشدار مقامات، 210 هزار نفر خانه های خود را در جمعه باید تخلیه می کردند و 2 میلیون نفر دیگر نیز توصیه می شود خانه ها خود را سریع تر ترک کنند.

3.6666666666667 از 5
از 3 رای
تخلیه خانه ۲ میلیون ژاپنی در فصل باران های سیل آسا تایفون

از شروع این سیلاب قدرتمند تا به امروز حداقل ۴ نفر کشته شده اند و خطر لغزش صفحات زمین نیز بسیار زیاد است. در بین خسارات وارده، یک پیرمرد ژاپنی به درون لوله های انتقال آب کشیده شده و یک زن ۵۹ ساله با طوفان شدید به زمین پرت شده و کشته شده است.

در همین حین طوفان قدرتمند دیگری به نام Typhoon Maria به سمت جزایر اوکیناوا و چین در حال حرکت است و ممکن است خسارات زیادی در آن جا به بار بیاورد.

در ژاپن وضعیت اضطراری اعلام شده و همه باید به اطلاعیه های دولتی گوش فرا دهند. در استان های Nambu و Hokubu چند هشدار ارسال شده و احتمالا این استان ها هشدار های بیشتری در آینده دریافت خواهند کرد.

بسیاری از استان های دیگر ژاپن نیز در معرض خطر لغزش زمین قرار دارند. پیام های دولتی به صورت دائمی حاکی از آن است که حداقل ۲ میلیون نفر بهتر است خانه های خود را فعلا ترک کنند تا خطری جان آن ها را تهدید نکند.

گفته می شود استان های غربی و مرکزی ژاپن بیشتر از دیگر استان های این کشور در معرض خطر قرار دارند.

فصل بارندگی ها و طوفان های Typhoon برای ژاپنی ها بسیار فاجعه بار و ترسناک است. در سال گذشت این باران های پرقدرت و سیل آسا جان ۳۰ ژاپنی را در جنوب این کشور گرفتند.

چیزی که بسیار ناراحت کننده به نظر می رسد، این است که این بارش ها هر سال بدتر و بدتر می شوند. گفته می شود یکی از دلایل بدتر شدن این بارندگی ها، گرمایش زمین است که بسیاری از پدیده های جوی را قدرتمند تر از قبل کرده و در نتیجه خسارات فراوانی به بار آورده است.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.