دوربین های AI ژاپن

دوربین های AI ژاپن دزد ها را در همان لحظه شناسایی می کنند

دوربین های CCTV ژاپنی که با تکنولوژی هوش مصنوعی AI ادغام شده اند، می توانند فردی که از مغازه شما دزدی می کند را شناسایی کنند و علاوه بر فیلم مستقیم گرفتن از آن شخص، در همان لحظه به شما هشداری نیز بفرستند.

آنها تمامی حرکات مخصوصأ حرکات مشکوک افراد را تجزیه و تحلیل می کنند و در صورت بیش از حد مشکوک بودن، از طریق یک نرم افزار به فروشندگان و مغازه داران هشدار می دهند.

دوربین های نظارتی ژاپن که اخیرا با هوش مصنوعی AI ترکیب شده اند در حال نظارت خودکار می باشند.

 AI Guardmanیک دوربین امنیتی خودکار است که در اصل برای گرفتن دزدها در حین ارتکاب جرم طراحی شده است.

طبق گزارش Sora News، دوربین های تولید شده توسط شرکت مخابرات ژاپنی NTT که استارت آپ فناوری جدید Earth Eyes را نیز آغاز کرده اند، می توانند دزدیده شدن کالاهای مغازه ها و فروشگاه هایی که از این دوربین های AI استفاده می کنند را تا 40 درصد کاهش دهند.

همچنین در اثر گذشت زمان با تشخیص بهتر حرکات بدن افراد و همینطور مقایسه الگوهای مختلف این حرکات، می تواند خیلی بهتر مشکوک بودن و یا مشکوک نبودن افراد را تشخیص دهد.

تکنولوژی این دوربین به صورت منبع باز بوده که توسط دانشگاه Carnegie Mellon برای تحلیل زبان و حرکات مختلف بدن خریداران در هنگام خرید از مغازه ها طراحی شده است.

اگر این رفتار با رفتار مشکوک از پیش تعریف شده برای هوش مصنوعی یکی باشد، این AI یک هشدار و همینطور یک عکس از مظنون و مکان آن را از طریق یک برنامه به تلفن همراه فروشنده ارسال می کند.

طبق گزارش Sora News ،این دوربینAI Guardman  در چند سال گذشته در حال توسعه و گسترش بوده و در ماه های گذشته شاهد صحنه هایی از دزدی در خرده فروشی های عمده و معروف از جمله: فروشگاه الکترونیک  Bic Camera، داروخانه Kirindo و فروشگاه ورزشی Xebio برای درک بهتر الگوها و حرکت های مشکوک بوده است.

این AI Guardman در عمل است:

چین در حال حاضر دارای بهترین فناوری ها برای دوربین های CCTV با فناوری AI است، دولت چین با استفاده از این تکنولوژی برای نظارت بر 1.4 میلیارد شهروند خود و دادن امتیاز شخصی، بر اساس رفتار آنها تا سال 2020 فعالیت می کند.

... توضیحات کامل