آسانسور فضایی کوچک میان ماهواره ها، کمکی برای نصب آسانسور های مسافربری فضایی

آسانسور فضایی ژاپنی در نمونه کوچک به فضا می رود و اکنون ما یک برتری برای پرواز و بلند شدن یک فضاپیما را خواهیم داشت! این نمای چیزی است که یک آسانسور فضایی واقعی ممکن است روزی به نظر برسد.

4.6666666666667 از 5
از 3 رای
آسانسور فضایی کوچک میان ماهواره ها، کمکی برای نصب آسانسور های مسافربری فضایی

Science News روز دوشنبه گزارش داد که مفهوم آسانسور فضایی به صورت تمرینی، پس از راه اندازی آخر هفته برای یک جفت ماهواره که در ایستگاه فضایی بین المللی قرار دارند، تنظیم شده است.

این آزمایش، تحت نظارت محققان دانشگاه شیزووکا (Shizuoka) در ژاپن، اولین آزمایش حرکتی است که در فضا به عنوان بخشی از پروژه ماهواره ای روباتیک ذز اتمسفر فضایی به عنوان پروژه (STARS) انجام شده است.

دو ماهواره های STARS-ME با یک کابل ۱۰ متری به یکدیگر متصل می شوند و یک دستگاه رباتیک بین ماهواره ها حرکت خواهد کرد.

در واقع این یک نمایش کوچک از یک فضای آسانسور است که در اندازه کامل ممکن است به صورت روزانه از زمین لیفت آپ یا بلند شود تا به فضاپیماهایی که در مدار حرکت می کنند، متصل شود.

این مأموریت در ابتدا برای ۱۱ سپتامبر برنامه ریزی شده بود، اما Masahiro Nohmi، که در این پروژه کار می کرد، در یک ایمیل گفت که به دلیل “هوا و سیستم نیروی موشکی این راکت های فضایی، بیش از یک هفته عملیات ما به تأخیر افتاده است”.

اگر این طرح موفقیت آمیز باشد، انتظار می رود که آسانسورهای فضایی هزینه حمل و نقل مردم و اشیاء به فضا را به طور قابل توجهی کاهش داده و از هزینه های سفرهای فضایی بکاهند.

کمی قبل تر شرکت SpaceX اولین مسافر فضایی برای سفر به دور ماه خود را معرفی می کند، و همینطور فضاپیما Blue Origin آمازون توسط این شرکت سفر به فضا با ۲۰۰ هزار دلار را پیشنهاد داده بودند.

با این حال، برای رسیدن به این اهداف، تعدادی از اقدامات مورد نیاز، مانند توسعه کابل های مقاوم در برابر اشعه های کیهانی با انرژی بالا وجود خواهد داشت.

هرچند این نمونه پرتاب ها و عملیات، قبل تر نیز به صورت گسترده به ترتیب به عنوان های STARS و STARS-II و STARS-C در سال های ۲۰۰۹، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ صورت گرفته و ذکر شده است که تنها STARS هنوز در فضا فعالیت می کند.

Nohmi توضیح داد: “این ماهواره ها مادران و نسل ابتدایی اتصالات به اینترنت را قبلا وصل کرده بوده اند”.

در حالی که اکنون STARS-Me دارای اولین آسانسور واقعی می باشد.

Nohmi افزود: “این یک بالارونده است که بر روی تسمه قرار می گیرد، این به این معنی، که بالارونده بعد از استقرار در فضا، آسانسور فضایی را دربر می گیرد، و این نخستین نمونه در مقیاسی کوچک است”.

همینطور فضاپیما Stars-AO که Nohmi به عنوان یک مینی تلسکوپ آن را توصیف کرده است که به صورت یک ماهواره وابسته، قریب الوقوع در تاریخ ۲۹ اکتبر همین سال راه اندازی خواهد شد، فضاپیما یا ماهواره Stars-AO برای نظارت نجومی و گرفتن عکس از ستاره ها و هاله های فضایی به فضا ارسال می شود.

Nohmi گفت:”ما بسیار خوشحالیم که اولین ماهواره فضایی مسافربری با موفقیت راه اندازی می شود”.

همچنین او افزود: “آسانسور فضایی در حال حاضر در فضا، در مدار قرار دارد، اما ما باید برای آماده سازی و ایجاد عملیات واقعی آن پس از انتشار آن در پایگاه فضایی ISS تلاش و اقدام کنیم. ماموریت مهم ما اولین راه اندازی و لانچ آسانسور فضایی در جهان است”.

بیشتر بخوانید: عصر پایگاه های فضایی غول آسا در بریتانیا آغاز می شود.

مطالعه بیشتر: تدارک سفر به فضا از خاک ایتالیا توسط کمپانی Virgin Galactic.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.