عصر پایگاه فضایی غول آسا بریتانیا

عصر پایگاه های فضایی غول آسا در بریتانیا آغاز می شود

بریتانیا 3،3 میلیون دلار برای پایگاه فضایی اسکاتلندی خود دریافت کرده است. آژانس فضایی بریتانیا مبلغ 2.5 میلیون پوند (3.3 میلیون دلار) را به عنوان بودجه برای راه اندازی یک ایستگاه فضایی پیشنهاد شده در Sutherland، اسکاتلند، اعلام کرده است.

این کمک مالی به شرکت Highlands and Islands که شرکتی دولتی می باشد، برای توسعه سایت پایگاه فضایی در شبه جزیره A'Mhoine در ساحل شمالی اسکاتلند، با امید قرار دادن تجهیزات مناسب پایگاه فضایی برای راه اندازی موشک و ماهواره های فضایی صورت می پذیرد.

به نقل از بی بی سی، کمپانی HIE با گروهی از مجموعه شرکت هواپیمایی ایالات متحده لاکهید مارتین، با هدف راه اندازی در اوایل سال 2020 بر روی این پروژه کار خواهند کرد.

همچنین بخشی از برنامه های ساخت این پایگاه فضایی، راه اندازی راکت فضایی Orbex توسط دولت بریتانیا است که هزینه ای نزدیک به 30 میلیون پوند (39.6 میلیون دلار) را برای راه اندازی این فضاپیمای جدید توسط ماهواره ها به ارمغان آورده است.

همچنین دولت انگلیس 2 میلیون پوند اضافی (2.7 ملیون دلار) را در بودجه های توسعه ای برای سایت های پرتاب و لانچ در مناطق Cornwall ، Glasgow Prestwick و Snowdonia ارائه خواهد داد.

Greg Clark وزیر بازرگانی بریتانیا، گفت: "این صنعت های فضایی پر رونق در بریتانیا، جامعه تحقیقاتی و زنجیره تامین هوافضا در انگلستان را در موقعیتی پیشرو قرار می دهد و برای توسعه هر دو سایت راه اندازی هوافضا به صورت عمودی و افقی بسیار مناسب و کارآمد است". همچنین افزودند: "این بر شهرت جهان ما برای تولید ماهواره های کوچک و به کل کشور در بهره برداری از پتانسیل عظیم عصر تجاری امروزی در زمینه هوا و فضا بسیار کمک می کند".

دولت برآورد می کند که درآمد بخش فضای تجاری در دهه آینده بنا به اقتصاد بریتانیا معادل 3.8 میلیارد پوند (5 میلیارد دلار) خواهد بود.

در حال حاضر پرواز های فضایی می توانند به راحتی امکان پذیر باشند، مثل کمپانی آمازون که بلیط های این پرواز های تفریحی به فضا را به فروش می رساند، اکنون پرواز فضایی چشم اندازی بسیار گران قیمت و ارزشمند است، به ویژه برای سفرهای خصوصی.

همچنین در روز جمعه گزارش شد که سفرهای فضایی شرکت Blue Origin، شرکت موشکی جف بزوس، بنیانگذار کمپانی آمازون می تواند بین 200،000 تا 300،000 دلار هزینه داشته باشد.

در اینجا می توانید ویدئویی انیمیشنی از راه اندازی و چگونگی عملکرد های این سایت هوافضا به عنوان پایگاه فضایی را ببینید.

... توضیحات کامل