ماه گذشته داغ ترین و گرم ترین ماه ژوئن در رکورد سال های تاریخ بوده است

گفته می شود که ماه گذشته، داغترین ماه ژوئن در رکورد تاریخ بوده و هیچ کس از این اتفاق اصلا شگفت زده نیز نشده است. امسال نیز می تواند همچنان نمودار گرما را به عنوان گرمترین ماه ها در ژوئن و جولای (خرداد وتیر) بالا نگه دارد. موج گرما در سراسر کره زمین افزایش یافته است و این سال 2019 نیز می تواند جزوء یکی از سه تا گرمترین سال های زمین باشد.

5 از 5
از 1 رای
(رای دهید)
ماه گذشته داغ ترین و گرم ترین ماه ژوئن در رکورد سال های تاریخ بوده است

واشنگتن پست گزارش می دهد که ماه گذشته، به عنوان گرم ترین ماه ژوئن در کل دوران تاریخ شناخته شده است، و بله، شما قبلا هم باید چیزهایی در باره گرم شدن دمای زمین شنیده باشید.

از طرفی نیز با توجه به گزارش ناسا، دمای متوسط ​​جهانی ۱٫۷ درجه فارنهایت (۰٫۹۳ درجه سانتیگراد) بالاتر از نرخ ماه های دیگر ژوئن بوده است.

رکورد قبلی، ۱٫۵ درجه فارنهایت (۰٫۸۲ درجه سانتیگراد) بوده که به عنوان بالاترین میانگین، در سال ۲۰۱۶ ثبت شده است.

همچنین گفته می شود که دماي بالا در ماه ژوئن به وسيله موج گرما شديد در اروپاي غربي تا انتهاي ماه جولای نیز تقويت شده است.

سیزده مکان در فرانسه بالاترین دمای خود را ثبت کرده و Gallargues-le-Montueux شاهد دمای ۱۱۴٫۶ درجه فارنهایت (۴۵٫۹ درجه سانتیگراد) بوده است.

ماه جولای اکنون با یک موج گرما در ایالات متحده که از دشتهای Plains و Midwest به ساحل شرقی گسترش می یابد، در حال حرکت است تا عنوان داغ ترین ماه جولای را نیز در رکورد قرار دهد.

و همانطور که می توانید در عکس نقشه نیز مشاهده کنید، ایران نیز از این مرکز افزایش دمای جهانی زیاد دور نیست.

ماه می ۲۰۱۹ (اردیبهشت ۹۸) نیز یک ماه گر بوده است و سال ۲۰۱۸ نیز چهارمین سال گرم در رکوردهای جهانی می بود، که رکورد گرمای همه سالهای ۲۰۱۵، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ را شکست.

طبق گزارش واشنگتن پست، ۲۰۱۹ به خصوص ماه های ژوئن و جولای بسیار گرم بوده اند، و می تواند این سال را در لیست سه تا از گرمترین سال های تاریخ قرار دهد.

متاسفانه، به نظر میرسد که درجه حرارت بالا همچنین نیز ادامه خواهد داشت.

ایالات متحده می داند که تغییرات آب و هوایی در حال نابودی این سیاره است و سازمان ملل متحد نیز هشدار داده است که تغییرات آب و هوایی بدترین اتفاق برای سیاره ما می باشد.

اما ما قبلا بسیاری از نیروگاه ها، کارخانه ها، وسایل نقلیه و لوازم خانگی را ساخته ایم که با میزان تولید گازهای گلخانه ای از محصولات موجود این سیاره میانگین ثابت دمای این سیاره را بیش از ۱٫۵ درجه سانتیگرادگرم تر کرده ایم.

ما باید قبل از پایان عمر مفید آنها برای جلوگیری از وقوع فاجعه، تولید آنها را قطع کنیم و نیروگاه های سوختی را متوقف کنیم تا شاید در آینده با مشکلات بیشتر موجهای گرما مواجه نشویم.

برای مطالعه بیشتر ببینید که اخیرا انتشار گازهای CO2 دمای جهانی کره زمین را تا ۱٫۵ درجه سانتیگراد گرم تر کرده است! و یا سال ۲۰۱۸ همانند چهار سال گذشته گرم تر و داغ تر نیز شده است.

رای شما به "ماه گذشته داغ ترین و گرم ترین ماه ژوئن در رکورد سال های تاریخ بوده است" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن