فضاپیمای آرتمیس ناسا

فضاپیمای ماموریت آرتمیس نزدیک ماه: خلاصه پخش زنده ناسا

اگر سفر فضاپیمای آرتمیس را از لحظه پرتا به سمت ماه دنبال می کنید، حتما می دانید که امروز ناسا پخش زنده ای ترتیب داده بود که در آن فضاپیمای آرتمیس تصاویر مستقیمی از سطح ماه را به نمایش گذاشت. خلاصه ای از این پخش مستقیم را در این ویدیو می توانید مشاهده کنید (حتما تا انتها ببینید).

اکنون که چند روز از سفر آرتمیس به سمت ماه می گذرد، این فضاپیما از زمین بیش از 380 هزار کیلومتر فاصله گرفته است و به فاصله حدود 5000 متری ماه رسیده است. این ویدیوی بی نظیر را فضاپیمای آرتمیس، دوشنبه 30 آبان به سمت زمین ارسال کرده است که به صورت زنده توسط ناسا برای همگان پخش شد. البته از اینکه تصویر با گذر زمان چندان تفاوتی نمی کند تعجب نکنید، بلاخره ماه آنقدر ها هم کوچک نیست که از زمین به نظر می رسد!

جالب است بدانید آرتمیس با سرعت 1747 کیلومتر بر ساعت حرکت می کند و این سرعتی فراتر از تصور ماست. در انتهای این ویدیو می بینید که چگونه آرتمیس وارد جو ماه می شود و سیگنال ارتباطی با این فضاپیما قطع می گردد.

نزدیک ترین فاصله ای که ما توانسته ایم تاکنون از سطح ماه به صورت مستقیم ببینیم را فضاپیمای آرتمیس امروز در اختیار ما قرار داده است. از حدود دقیقه 15 این ویدیو، می توانید سیاره زمین را هم در کنار ماه ببینید که جلوه آبی رنگ آن، زیبایی صحنه را دوچندان می کند.

این فضاپیما قرار نیست بر روی سطح ما نشستی داشته باشد، بلکه قرار است دور ماه چرخشی انجام دهد که در حدود 6 روز به طول خواهد انجامید. آرتمیس در خلاف جهتی که ماه به دور زمین می چرخد به دور ماه خواهد چرخید تا اطلاعاتی فوق العاده که ما هیچگاه در اختیار نداشته ایم را برای ما جمع آوری کند.

... توضیحات کامل