سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیون دلاری، قیمت Lyft را به بیش از ۱۵ میلیارد دلار رساند

کمپانی Lyft که یک سرویس به اشتراک گذاری تاکسی رقیب اوبر است، با دریافت 600 میلیون دلار سرمایه از شرکت مدیریت و تحقیق Fidelity، ارزش خود را به 15 میلیارد دلار رساند.

3.6666666666667 از 5
از 3 رای
(رای دهید)
سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیون دلاری، قیمت Lyft را به بیش از ۱۵ میلیارد دلار رساند

با این سرمایه گذاری عظیم، کمپانی Lyft توانسته است در طول ۱۴ ماه ارزش خود را به بیش از دو برابر برساند.

کمپانی Lyft با این سرمایه ای که در اختیار دارد اهداف جاه طلبانه ای را دنبال می کند. این کمپانی اکنون می خواد در تمامی شهر های آمریکا سرویس ارائه کند و بازار کانادا را نیز به تسخیر خود در بیاورد.

همچنین Lyft می خواهد مانند اوبر وارد دنیای اتومبیل ها خودران شود تا شاید در آینده از این صنعت رو به پیشرفت نیز سهمی برای خود دست و پا کند.

در گذشته حمل و نقل در تاکسی های اشتراکی آمریکا، توسط اوبر به طور کامل تسخیر شده بود. اما گفته می شود اکنون به خاطر مشکلاتی که برای اوبر در طی این چند سال پیش آمده، کمپانی Lyft توانسته است حدود ۳۵% این بازار را در اختیار خود بگیرد.

سابق بر این، Lyft فقط ۲۲ درصد حمل و نقل تاکسی های اشتراکی آمریکا را در اختیار داشت. اما با برنامه هایی که اجرا کرد توانست این میزان را به ۳۵% در سال ۲۰۱۸ افزایش دهد.

مدیریت و گسترش شرکتی به بزرگی Lyft مطمئنا به سرمایه بسیار عظیمی نیازمند است. از همین رو، مدیر عامل این شرکت به دنبال جمع آوری سرمایه از سرمایه گذاران آمریکایی است.

این کمپانی با احتساب این ۶۰۰ میلیون دلار، تا کنون توانسته مبلغ ۲٫۹ میلیارد دلار را به عنوان سرمایه جمع آوری کند. مبلغی که با آن می تواند بسیاری از برنامه های خود را به زودی اجرایی کند. هدف Lyft کنار زدن اوبر به عنوان نرم افزار اشتراک تاکسی اول و گرفتن جای آن است.

باید دید با این مبلغ، کمپانی لیفت می تواند کل بازار تاکسی های اشتراکی را از دست اوبر در بیاورد یا خیر؟ این کار با مدیر عاملی دارا خسروشاهی در کمپانی اوبر چندان آسان به نظر نمی رسد.

رای شما به "سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیون دلاری، قیمت Lyft را به بیش از ۱۵ میلیارد دلار رساند" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن