اولین هواپیما کاملا برقی نروژ به درون یک دریاچه سقوط کرده است

برخی از خبرهای اخیر حاکی از این هستند که اولین هواپیمای باطری دار و الکتریکی کشور نروژ به درون یک دریاچه سقوط کرده است. این حادثه ممکن است ترس از امنیت پرواز با هواپیماهای برقی و ماشین های الکتریکی پرنده را برانگیزد. در حالی که صنعت وسیله های پرنده و حتی استفاده از نیروی برقی به جای انرژی سوختی در وسیله های نقلیه بسیار فراگیر شده اند، امنیت و ایمنی در آن ها نیز یک چالش بحث برانگیز بوده است.

5 از 5
از 1 رای
(رای دهید)
اولین هواپیما کاملا برقی نروژ به درون یک دریاچه سقوط کرده است

به گزارش رویترز، نخستین هواپیمای باطری دار و برقی کشور نروژ روز گذشته به درون یک دریاچه سقوط کرد.

در حالی که هیچ کس در این سانحه صدمه ندیده است، این حادثه می تواند یک هشدار به این کشور باشد که امیدوار است که تا سال ۲۰۴۰ همه پروازهای داخلی خود را برقی و الکتریکی بکند.

هنوز معلوم نیست که چرا هواپیمای برقی، یک Alpha Electro G2، قدرت موتور الکتریکی خود را از دست داده، و خلبان را وادار کرده است تا هنگام بازگشت به فرودگاه، بر روی زمین سقوط کند.

این هواپیما متعلق به آوینور(Avinor)، اپراتور فرودگاه دولتی نروژ است و توسط رئیس اجرایی داگ فالک-پیترسن (Dag Falk-Petersen) در حال پرواز بوده.

این شرکت روزهای زیادی را صرف گرفتن مجوزهای تورهایی برای پرواز های عمومی با مقامات عالی رتبه دولتی کرده بوده است.

همچنین، این سقوط در حالی رخ داده است که نروژ در تلاش است تا روابط خود را با سوخت های فسیلی کاملا قطع کند.

به دلیل جغرافیای منحصر به فرد این کشور، مسافرت های جاده ای و مسیرهای ریلی بسیار کوتاه و بسیاری از افراد برای پرواز در بین شهرها، این کشور ر نظر دارد تا از پروازهای الکتریکی کوتاه بین شهری استفاده کند.

آن پروازهای کوتاه برای هواپیماهای برقی ایده آل هستند و به لطف درآمد مازاد صنعت نفت نروژ، این کشور توانسته است در صنعت هیدرو نیرو (نیروهای دوگانه) سرمایه گذاری کند.

بنابراین، اکثر برق هواپیماهای باطری دار در آینده که از آن استفاده می کنند، می توانند از منابع تجدید پذیر تأمین شوند.

اما فرود آمدن در دریاچه نگرانی هایی جدا را ایجاد می کند.

هنگامی که نروژ برای اولین بار تابستان گذشته هواپیما دو نفره Alpha Electro G2 را آزمایش کرد، کتیل سلویک-اولسن (Ketil Solvik-Olsen) وزیر حمل و نقل گفت: “این … اولین نمونه ای است که ما به سرعت آن را به پیش می بریم.”

او همچنین افزود: “ما باید اطمینان حاصل کنیم که آن بی خطر است، مردم اگر به آن اعتماد نکنند، پرواز نخواهند کرد. اگر نروژ قصد دارد اهداف خود را در زمینه انتخاب پروازهای داخلی برآورده سازد، باید بخشی از این اعتماد را بازیابد.”

این تصادف باعث چالش هایی می شود که آیا موتورهای الکتریکی لزوما قابل اطمینان تر هستند؟

این آنچه است که از آنها ناشناخته مانده است.

برای مطالعه بیشتر ببینید که اولین فرود خودکار و کاملا مستقل یک هواپیما با موفقیت به پایان می رسد، هواپیما بدون سرنشین غول آسا Stratolaunch مایکروسافت به پرواز در می آید! یا با پشتیبانی ایرباس، یک رقیب جدی برای خدمات هوایی و تاکسی های پرنده اوبر و یا اوبر به زودی تاکسی های پرنده جدید خود را در ملبورن استرالیا آزمایش می کند!

رای شما به "اولین هواپیما کاملا برقی نروژ به درون یک دریاچه سقوط کرده است" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

دسته بندی
بستن