ربات های پیشخدمتی که توسط افراد ناتوان و فلج برای کسب درآمد، کنترل می شوند!

افراد فلج و مبتلا به بیماری های بی حسی می توانند از راه دور ربات های پیشخدمت را در کافه ای در توکیو کنترل کنند. روبات هایی که در این کافه الهام گرفته از انیمیشنی خاص، پیشخدمت می باشند، اجازه می دهند افراد مبتلا به بیماری ALS و آسیب های نخاعی بتوانند به صورت کوتاه مدت از طریق آن ها کار کنند و در آمد داشته باشند.

ربات های پیشخدمت افراد ناتوان و فلج

ربات های پیشخدمت که در کافه داون (Dawn Cafe) در توکیو کار می کنند، از راه دور، توسط افرادی که از کار افتاده و یا فلج شده اند، عمل می کنند.

اکنون می توان گفت همه ربات ها نیامده اند تا کار شما را تسخیر کنند، برخی از روبات ها ممکن است به انسان ها کمک کنند تا آن ها بتوانند حداقل به طور موقت درآمد کسب کنند.

در این مورد، سایت SoraNews24 گزارش داد که روبات هایی که به انسان ها در Dawn Cafe در توکیو خدمت می کنند، از راه دور توسط افرادی که به دلیل ALS (اسکلروز جانبی آمیوتروفیک)، آسیب نخاعی، paralysis و سایر شرایط ناتوان و فلج شده اند، کنترل می شوند.

این کافه بخشی از یک پروژه بتا است که از تاریخ 7 دسامبر برای عموم مردم افتتاح می شود.

ربات OriHime-D، که توسط استارت آپ روباتیک Ory توسعه یافته است، یک ربات 4 فوت (120 سانتیمتری) است که می تواند از راه دور اداره و مدیریت شود.

ربات ها دارای دوربین های دیجیتال و بلندگو هستند که باعث می شود تا اپراتورهای انسانی بتوانند متوجه شوند که ربات ها چگونه می شنوند و می بینند، در اصل هدایت کننده های انسانی می توانند از طریق دوبین ها و بلندگوها، آنچه را که ربات ها می بینند و می شنوند را ببیند و بشنوند و حتی با مشتریان حرف بزنن.

کنترل کننده ها و اپراتورها از طریق اتصال اینترنت به روبات های OriHime-D برای حرکت، صحبت با مشتریان و انتخاب اشیاء مانند فنجان قهوه می پردازند.

حتی افراد مبتلا به ALS که ممکن است قادر به صحبت کردن نباشند میتوانند چشمان خود را برای تایپ پیام با استفاده از نرم افزار خاصی که توسط ربات صحبت می کند، حرکت دهند. این اجازه می دهد تا روبات با مشتریان به صحبت بپردازد و یا سفارشات را دریافت کند.

کافه داون، که به طور کامل توسط روشی منتظم از ربات های OriHime-D اجرا می شود، به عنوان همکاری میان شرکت های Ory، NPO Nippon Foundation و شرکت هواپیمایی ANA ایجاد شده است.

این کافه به گونه ای طراحی شده است تا مانند کافه ای تخیلی در سری انیمیشن سال 2008 به نام Time of Eve به نظر آید.

سریال “زمان حوا یا Time of Eve” داستان انسان ها و ربات هایی را می گوید که در یک کافه منحصر تحت عنوان یکسان بودن با یکدیگر رفتار می کنند.

همچنین ببینید که ژاپن با تکنولوژی AI جمع آوری شده خود، عرضه ربات های خدمتکار را در 5 سال آینده می بیند، و یا ربات های نانو برای تحقیقات پزشکی در خون انسان ها هدایت می شوند.

برای مطالعه بیشتر: exoskeleton شرکت فورد، بسیار موثر در کاهش خستگی و افزایش سرعت کارگران تولیدی یا فروش سگ رباتی محبوب، دوست داشتنی و جدید سونی + عکس.

ویدیوها و مطالب مشابه