کیبورد لیزری Razer، برای سرعت تایپ بیشتر

کیبورد لیزری Razer، برای سرعت تایپ بیشتر

کمپانی Razer، سازنده لوازم جانبی کامپیوتر، این بار در ساخت کیبورد Huntsman جدید خود از تکنولوژی لیزری استفاده کرده است. تکنولوژی که به گفته Razer حداقل 30% به سرعت تایپ شما اضافه می کند.

شرکت Razer از تولیدکنندکان بزرگ لوازم جانبی کامپیوتر است. این شرکت کیبوردی به نام Huntsman تولید می کند و اکنون مدل سوم این کیبورد را به بازار عرضه کرده است.

دو مدل قبلی کیبورد Huntsman قیمتی برابر 194 دلار و 144 دلار داشتند. این دو مدل از تکنولوژی اینفرارد برای تشخیص کاراکتر های تایپ شده استفاده می کردند.

کمپانی Razer درباره مدل جدید این کیبورد می گوید که توانایی تایپ با این کیبورد، به علت استفاده از تکنولوژی جدیدی به نام کلید opto-mechanic، اکنون 30% نسبت به کیبورد های مکانیکی قبلی افزایش داشته است.

در کیبورد های مکانیکی، نقطه ای وجود دارد که سیستم پس از رسیدن دکمه ها به آن نقطه می تواند کاراکتر را تشخیص دهد.

کمپانی Razer می گوید در این نسخه از کیبورد های Huntsman نقطه تشخیص کاراکتر برابر 1.5 میلیمتر است که نسبت به نسخه های قبلی پیشرفت خوبی داشته است.

البته این 30% افزایش سرعت، تنها چیزی نیست که کیبورد Huntsman جدید ارائه می دهد. این کمپانی می گوید، کلید های این کیبورد اکنون طول عمری برابر 100 ملیون بار ضربه دارند. این عدد دوبرابر طول عمر کلید های رقبای این کیبورد است.

این شرکت درباره تکنولوژی کلید opto-mechanic می گوید: "در این تکنولوژی برای شناسایی کاراکتر نیاز به برخورد فیزیکی و قطعه های متحرک درون دکمه، وجود ندارد. در کیبورد های مکانیکی معمولی، شناسایی کاراکتر زمانی انجام می شود که بخورد فیزیکی بین دو فلز اتفاق می افتد و از هم جدا می شوند. در این روش هنگامی که کاربر دکمه ای را فشار می دهد یک اشعه نور به گیرنده های مربوط به ارسال می شود تا کاراکتر را تشخیص دهند".

کیبورد جدید Razer، بسیار زیبا طراحی شده و از تنوع رنگ LED فوق العاده ای بهره می برد. در زیر این کیبورد از LED هایی استفاده شده است که نور های رنگی بر روی میز کامپیوتر کاربر می اندازد و صحنه ای زیبا خلق می کند. دورادور این کیبورد نیز یک خط LED قرار گرفته است که زیبایی این کیبورد در اتاق های تاریک را دوچندان کند.

صدای مکانیکی کیبورد ها که از صداهای مورد علاقه تایپیست هاست نیز در این کیبورد جدید حفظ شده است.

6.2 هزار بازدید 6 سال پیش تکنولوژی کامپیوتر
... توضیحات کامل