استخوان ها و بافت های سه بعدی ساخته شده می تواند به فضانوردان کمک کند!

دانشمندان پوست و استخوان انسان ها را به صورت سه بعدی یا 3D چاپ می کنند تا به فضانوردان مریخی کمک کنند تا در صورت اسیب دیدگی، از این دستگاه چاپ سه بعدی بهره ببرند. اکنون کاوشگران مریخ برای درمان سوختگی و استخوان های شکسته خود می توانند به چاپگرهای 3D مراجعه کنند. این نمونه استخوان زیستی و طبیعی چاپ شده با سلول های بنیادی انسان، پلاسمای خون و ترکیبات چسبناک استخوان ساخته شده است.

5 از 5
از 1 رای
(رای دهید)
استخوان ها و بافت های سه بعدی ساخته شده می تواند به فضانوردان کمک کند!

تصور کنید که به سمت یک دستگاه شبیه ساز یا دستگاه replicator در فیلم علمی فضایی Star Trek می روید و این بار به جای سفارش یک چای، ارل گری گرم، یک استخوان پیوندی یا یک بافت مصنوعی را دریافت می کنید.

بله، ما در این مسیر هستیم..

طرح چاپ شده سه بعدی از استخوان بافت زنده انسان برای پروژه اکتشاف فضای آژانس فضایی اروپا یک هدف را به دنبال دارد، که هدف آن چاپ بافتها و استخوان های انسانی به منظور کمک به فضانوردان زخمی و آسیب دیده است که از زمین بسیار بسیار بسیار دور هستند.

دانشمندان بیمارستان دانشگاه Drensden Technical University در آلمان پوست و نمونه های استخوانی طبیعی را توسط پرینترهای سه بعدی چاپ کرده اند تا به تعیین اینکه حتی آیا این روش می تواند در یک محیط کم جاذبه نیز مورد استفاده قرار گیرد یا خیر کمک کنند.

ESA ویدئویی از نحوه کار کرد این چاپگر را در عمل منتشر کرده است:

نمونه پوست و استخوان مصنوعی با استفاده از پلاسمای خون انسان به عنوان “جوهر طبیعی” چاپ می شود.

محققان همینطور مواد گیاهی و جلبک را به منظور افزایش ویسکوزیته به ترکیبات افزوده اند تا این بافت ها در همه جا و در نیروی گرانش پایین پرواز نکنند.

به گفته Nieves Cubo، یک متخصص چاپگر سه بعدی در دانشگاه: “تولید نمونه استخوان مصنوعی شامل چاپ سلول های بنیادی انسان با یک ترکیب مشابه جوهر همراه است که با افزودن یک ترکیب چسبناک استخوان فسفات کلسیم به عنوان یک ماده ساختنی حمایت کننده عمل می کند که پس از آن در طول مرحله رشد به بدن جذب می شود”.

این نمونه ها تنها اولین گام برای پروژه بلندپروازانه بیوگرافی ۳D در ESA هستند که بررسی می کنند که چه چیزی برای تجهیزات فضانوردان با امکانات پزشکی و جراحی برای کمک به آنها برای زنده ماندن و درمان زخم ها در فضای پرواز طولانی و در مریخ خواهد بود.

تاماسیو قیدینی، رییس بخش سازه ها، مکانیزاسیون و مواد ESA، گفت: “حمل تجهیزات پزشکی کافی برای همه احتمالات ممکن در فضای محدود و جرم یک فضاپیما غیرممکن است.” “در عوض، یک قابلیت چاپ سه بعدی به آنها اجازه خواهد داد تا به شرایط اضطراری پزشکی دسترسی داشته باشند.”

برخی از مواد خام مانند پلاسمای خون از بدن خود برای فضانوردان محافظت می کنند تا از رد پیوند استفاده کنند.

پروژه ESA در حال حاضر به دنبال انطباق چاپ ۳D از اعضای کل بدن به شرایط فضا است. فقط این سال ما شاهد پیشرفت در چاپ یک قلب کوچک از بافت انسان و یک کیسه هوایی ریوی تنفسی بوده ایم.

برای مطالعه بیشتر ببینید که اولین قلب مصنوعی ساخته شده واقعی با پرینتر سه بعدی، به اندازه قلب یک خرگوش و یا طراحی سه بعدی اتوموبیل های کمپانی فورد از طریق برنامه حقیقت مجازی VR یا تولید بزرگترین قطعه فضایی توسط پرینتر ۳D کمپانی لاکهید مارتین.

رای شما به "استخوان ها و بافت های سه بعدی ساخته شده می تواند به فضانوردان کمک کند!" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن