طراحی سه بعدی اتوموبیل های کمپانی فورد از طریق برنامه حقیقت مجازی VR

کمپانی Ford اجازه می دهد تا برخی از طراحان و سازندگان خودرو های این شرکت، از طریق واقعیت مجازی VR اتوموبیل ها را طراحی کنند و بسازند. این شرکت سازنده خودرو برای طراحی سه بعدی از برنامه Gravity Sketch استفاده می کند.

شرکت فورد به امکانات طراحی خودروها از طریق واقعیت مجازی VR نگاهی می اندازد.

این شرکت بزرگ سازنده خودرو با استفاده از Gravity Sketch این امکان را فراهم می کند، Gravity Sketch یک ابزار است که طراحان را قادر می سازد تا خودروهای ۳D را در محیط حقیقت مجازی VR بسازند و در نتیجه، طراحان زمان زیادی را صرف این فرایند نمی کنند و عملکرد آن ها بسیار بهتر و دقیق تر می شود.

ببینید، طراحان خودرو مجبورند تا با طرحهای ۲ بعدی شروع کنند که بعد می توانند از طریق نرم افزار، طرح ها را به صورت سه بعدی اسکن و رندر کنند تا تعیین کنند که آیا این طرح برای استفاده امکان پذیر است و یا خیر.

با استفاده از Gravity Sketch آنها این قدرت را در اختیار دارند تا از اولین گام به طور کامل و مستقیما از طرح های سه بعدی و ۳D استفاده کنند؛ همه این کارها فقط با یک هدست VR و یک کنترلر خاص صورت می پذیرد.

همینطور در کل، به نظر می رسد که این کار می تواند زمان نهایی شدن فاکتور طراحی را بسیار کاهش دهد، زیرا اکنون نه هفته ها، بلکه فقط و تنها چند ساعت زمان طول می کشد تا طرح های نهایی آماده شوند.

با استفاده از یک ابزار طراحی سه بعدی، طراحان قادر خواهند بود از هر زاویه ای کار کنند، زیرا می توانند مدل خود را برای بهترین نمایش، در هر زاویه ای که بخواهند، بچرخانند.

برای مطالعه بیشتر ببینید که سیستم های ایمنی ماشین های خودران فورد چگونه است و یا exoskeleton شرکت فورد، بسیار موثر در کاهش خستگی و افزایش سرعت کارگران تولیدی را مشاهده کنید.

شما در زیر می توانید ویدئویی از طراحی سه بعدی خودرو ها را ملاحظه کنید:

آنها حتی می توانند در داخل مدل ۳D قدم بگذارند و عناصر داخلی را مشاهده کنند و یا بخش های داخلی را تغییر دهند، آن هم در حالی که راننده و یا مسافر POV را می بینند.

همانطور که مایکل اسمیت، مدیر طراحی فورد، توضیح می دهد: “استفاده کردن و بهره بردن از وسائل سه بعدی به ما یک دید ۳۶۰ درجه از یک وسیله نقلیه را نشان می دهد که می توان به راحتی تمام عناصر را از زاویه های مختلف مشاهده کرد”.

احتمالا برای اینکه شما بتوانید یک خودروی طراحی شده از طریق VR را خریداری کنید، باید منتظر بمانید، در صورتی که فورد به نظر میرسد هر کاری را که می تواند در این زمینه انجام دهد.

کمپانی فورد هم اکنون از طریق سایت اصلی خود از ویژگی ساخت و طراحی خودروهای خود به صورت آنلاین پشتیبانی می کند.

در حال حاضر پنج استودیوی طراحی این شرکت، ده ها تن از طراحان را جذب کرده اند، که در حال حاضر این ابزار را برای امکان کار در گردش و همچنین برای پتانسیل آن برای همکاری در زمان واقعی، تست و آزمایش می کنند.

این نیز یکی دیگر از ویژگی ها و قابلیت های تکنولوژی حقیقت مجازی VR است که در آینده ای نزدیک می تواند بسیار فراگیر و گسترده شود.

برای مطالعه بیشتر مشاهده کنید که استارتاپ خدمات اتوبسرانی FlixBus، به مسافران خود تجربه VR را ارائه می دهد، BMW در نمایشگاه CES 2019 طرح ها و نمونه های خود را به نمایش می گذارد و یا تکنولوژی های جدید برای تحول در صنعت بازی های ویدئویی در CES 2019 یا فورد GT Gulf Heritage 2019 با رنگ پودری آبی و پرتقالی را ببینید.

نظرات

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.