سیاهچاله های فوق عظیم چگونه تشکیل شد اند؟ از یک ستاره؟ یا یک انفجار بزرگ؟

آیا شما هم به این فکر می کنید که سیاهچاله ها از کجا آمده اند و یا در اصل چه هستند و از چه چیزی درست شده اند؟ دانشمندان بر این باورند که برخی از سیاهچاله های فوق العاده عظیم ممکن است به عنوان یک ستاره شناخته نشوند و یعنی از یک ستاره به وجود نیامده باشند. تحقیقات آنها می تواند به ما در شناخت این سیاهچاله های عظیم و جهان اولیه ما بیشتر کمک کند.

3.2857142857143 از 5
از 14 رای
(رای دهید)
سیاهچاله های فوق عظیم چگونه تشکیل شد اند؟ از یک ستاره؟ یا یک انفجار بزرگ؟

علیرغم این واقعیت که دانشمندان اکنون یک تصویر واقعی از یک سیاهچاله فوقالعاده بزرگ را در اختیار دارند، هنوز هم در مورد این اشیا و پدیده جهانی سوالات زیادی وجود دارد.

در حال حاضر، متخصصان فیزیک نجومی در دانشگاه Western واشنگتون ممکن است توضیح جدیدی در مورد چگونگی تشکیل سیاهچاله ها در اختیار داشته باشند.

در این تحقیق که در مجله Astrophysical Journal Letters منتشر شده است، شانتانو باسو (Shantanu Basu) و آرپان داس (Arpan Das) معتقدند که همه سیاهچاله ها از بقایای ستاره ها به وجود نیامده اند.

اما بازهم با این حال، مدل آنها ممکن است به دانشمندان کمک کند تا شکل گیری این سیاهچاله های بسیار عظیم را در یک مرحله بسیار اولیه از جهان ما به اثبات برسانند.

به عبارت ساده تر، مدل های به دست آمده نشان می دهد که سیاه چاله های فوق العاده عظیمی “بسیار بسیار سریع، در طول زمان بسیار بسیار کوتاه مدتی ” تشکیل شده اند و سپس به طور ناگهانی رشد آنها متوقف شده است.

باسو گفت: “سیاهچاله های سوپر عظیم کشف شده فقط یک دوره زمانی کوتاه زمان داشتند که در آن قادر بودند تا بسیار سریع رشد کنند و سپس در برخی مواقع به دلیل تشعشعات در جهان که توسط دیگر سیاهچاله ها و ستاره ها ایجاد شده بود، تولید و رشد آنها متوقف شده است.”

تا کنون، درک کنونی این بود که حفره های سیاه چاله ها ستاره ای عظیم هستند که در مرکز خود فرو می روند.

در مقابل، باسو و داس نشان می دهند که برخی از سیاهچاله ها از فروپاشی و انفجار مستقیم تشکیل شده اند، و نه از بقایای یک ستاره دیگر.

به گفته محققان، بسیاری از سیاهچاله های فوق العاده بزرگ که در دهه گذشته کشف شده اند میلیاردها سال قبل تر از خورشید وجود داشته اند.

برخی از دانشمندان نیز بر این باورند که آن ها در حدود ۸۰۰ میلیون سال پیش توسط انفجار بزرگ شکل گرفته اند، اما این درک ما را از شکل گیری سیاهچاله ها و رشد آن ها تغییر می دهد.

این سناریو جدید فروپاشی و انفجار مستقیم (direct-collapse) میتواند توضیحی برای چگونگی شکلگیری این سیاهچاله های غولپیکر داشته باشد.

برای مطالعه بیشتر ببینید که اولین عکس از سیاهچاله فضایی: یک نگاه موفقیت آمیز دیگر به جهان اطراف ما، و یا وجود یک سیاهچاله غول پیکر در مرکز کهکشان راه شیری، کهکشان ما!

رای شما به "سیاهچاله های فوق عظیم چگونه تشکیل شد اند؟ از یک ستاره؟ یا یک انفجار بزرگ؟" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن