کمیسیون SEC از توئیت های اخیر ایلان ماسک انتقاد، و از او شکایت می کند!

SEC یا همان کمیسیون اوراق بهادار و بورس آمریکا از Elon Musk شکایت می کند، همچنین این کمیسیون خواستار حذف و کناره گیری او از شرکت تسلا می باشند. این دعوی قضایی پس از تظاهرات ماه آگوست ماسک اعلام می شود که می گوید آماده است تا تسلا را برای خود خصوصی کند.

4.25 از 5
از 4 رای
کمیسیون SEC از توئیت های اخیر ایلان ماسک انتقاد، و از او شکایت می کند!

کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده قصد دارد که ایلان ماسک را از خدمت به عنوان مدیر اجرایی به عنوان مدیر هر شرکت معامله شده عمومی منع انتخاب کند.

این اقدام بخشی از یک پرونده دعوی است که این آژانس علیه مدیر عامل شرکت Tesla صادر کرده است، بعد از اینکه به ۲۲ میلیون پیرو و فالوور خود در توئیتر خبر داد که مایل است تا این شرکت را برای خود خصوصی سازی کند.

SEC اعلام کرد که شکایت در روز پنج شنبه در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در نیویورک مطرح شده است.

این شکایت به این گونه است که اظهار می دارد: “بیانیه های دروغین و گمراه کننده ماسک، باعث ایجاد آشفتگی و اختلال در بازار سهام Tesla شده است و همینطور باعث آسیب به سرمایه گذاران نیز شده”.

SEC می خواهد ایلان ماسک را “از کار به عنوان یک افسر یا مدیر هر صادر کننده که دارای کلاس اوراق بهادار ثبت شده تحت بخش ۱۲ قانون مبادله  ایالت متحده است” را ممنوع کند.

سهام تسلا همچنین نیز در روزهای پایانی و در روز سه شنبه بیش از ۱۳ درصد کاهش یافته است.

Musk در بیانیه ای گفت: “این اقدام غیرقابل قبول توسط کمیسیون مستقل اوراق بهادار و بورس، من را عمیقا ناراحت و ناامید می کند”.

او همچنین افزود: “من همیشه به منافع حقیقی، شفافیت و کمک به سرمایه گذاران عمل کرده ام. یکپارچگی مهمترین ارزش در زندگی من است و واقعیت ها نشان می دهد که من هیچوقت به هیچ وجه از این مورد به خطر نیفتاده ام”.

گزارش ها در اوایل ماه آگوست آغاز شد که SEC به دنبال توئیت های ماسک در تاریخ ۷ آگوست می بود، زمانی که وی گفت که او تسهیلات خود را برای خصوصی سازی تسلا با ۴۲۰ دلار به ازای هر سهم ارائه کرده است.

توئیت او، می گفت: یک “بودجه امن” در اختیار دارد که سرمایه گذاران، تحلیلگران و حتی هیئت مدیره تسلا را شگفت زده کرد.

پس از ۱۸ روز از پست های وبلاگی و گفت و گوها و گزارش های هیئت مدیره تسلا، Musk با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که شرکت برقی الکتریکی تسلا در آن زمان برای مردم به صورت عمومی باقی خواهد ماند.

در ۱۸ سپتامبر، بلومبرگ گزارش داد که همچنین تسلا تحت تحقیقات وزارت دادگستری قرار دارد.

تسلا تأیید کرد که وزارت دادگستری از شرکت برای اسناد خواسته و خواستار آن مورد درخواست کرده است.

Steven Peikin، مدیر اجرایی بخش SEC، گفت: “ما اعتقاد داریم که اقدامات ما بیشترین تأثیر را در بهترین زمان نسبت به حوادثی که آنها را برانگیخته است، به ارمغان می آورد”.

SEC در این شکایت نوشت: “قیمت ۴۲۰ دلار برای هر سهم بر اساس ۲۰ درصد حق بیمه در برابر قیمت روز سهام اشتباه می بود، زیرا او فکر می کرد که ۲۰ درصد حق بیمه استاندارد در معاملات خصوصی وجود دارد”.

این کمیسیون همچنین افزود: “Musk می دانست و یا بی پروا بود در حالی که اظهارات او در ۷ آگوست نادرست و گمراه کننده بودند این مطلب را به پیش کشید”.

Stephanie Avakian، مدیر اجرایی بخش SEC، به خبرنگاران در روز پنج شنبه گفت: ” درست است که وضعیت ماسک به دلیل شهرت به عنوان یک نوآور تکنولوژیک زبان زد است، اما ممکن است معافیت از قوانین اوراق بهادار فدرال را به همراه داشته باشد”.

بیشتر بخوانید: Elon Musk به دلیلی توهین به غواص بریتانیایی مورد دادخواست قرار می گیرد.

برای مطالع بیشتر: SpaceX اولین مسافر فضایی برای سفر به دور ماه خود را معرفی می کند.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.