خصوصی سازی شرکت غول آسا تسلا همچنان در هاله ای از ابهام

ایلان ماسک صندوق دارایی عربستان را به عنوان منبع تامین مالی شرکت تسلا نامگذاری می کند. همچنین مذاکرات برای خصوصی سازی در میان سازندگان خودرو همچنان نیز در حال انجام است، بنابراین می توان گفت زمان زیادی تا ثبت نهایی همه چیز مانده است.

5 از 5
از 2 رای
(رای دهید)
خصوصی سازی شرکت غول آسا تسلا همچنان در هاله ای از ابهام

ایلان ماسک در هفته گذشته کاملا قاطعانه و مشخص اعلام کرد که می خواهد خصوصی سازی شرکت تسلا را دوباره بپذیرد و مبلغ چند میلیارد دلاری را نیز برای آن تائید کرد.

در حال حاضر، او یک پست وبلاگ دیگر را برای روشن شدن وضعیت منتشر کرده است، اما با گزارشی جداگانه و متفاوت نسب به دیگر گزارش های آخر هفته گذشته.

ماسک، روز دوشنبه در وب سایت تسلا نوشته ای را منتشر کرده است تا توضیح دهد که چه اتفاقی در پشت صحنه می افتد، زیرا Tesla به طور بالقوه آمادگی خصوصی سازی را دارد.

این از زمانی شروع می شود که در تاریخ ۲ آگوست، Musk به هیئت مدیره گفت که او می خواهد Tesla را به صورت خصوصی بپذیرد.

هیئت مدیره شرکت تسلا یک نشست (بدون ماسک و یا برادرش کیمبال که یکی از اعضای هیئت مدیره است) برگزار کرد و ماسک گفت که او به برخی از بزرگترین سرمایه گذاران تسلا نزدیک تر خواهد شد تا بیشتر به بحث در مورد این موضوع بپردازد.

همینطور به نظر می رسد که در این پست وبلاگ ایلان ماسک یکی از شاهزادگان کشور عربستان سعودی را با صندوق دارایی های مستقل، که سرمایه گذار وسیله ها گوناگون در این کشور است، برای مسئولیت تأمین بودجه ای که ماسک در توئیتر خود آن را “secured” نامیده است، انتخاب کرده است.

براساس گزارش وبلاگ، صندوق ابتدا در اوایل سال ۲۰۱۷ با ماسک دیدار کرده تا دوباره خصوصی سازی شرکت صحبت کند و دو طرف پس از چند بار ملاقات کردن، اخیرا در جلسه ای که در تاریخ ۳۱ جولای برگزار شد، و پس از آنکه صندوق عربستان سعودی سهم اقلیت را که در حدود ۵ درصد است، در اختیار گرفت، با یکدیگر به توافق رسیدند.

اگر این خصوصی سازی صورت بگیرد، تسلا نیازی به نگرانی در مورد فراهم کردن گزارش های سه ماهه خود نخواهد داشت ، که در نتیجه می تواند آزاد تر حرکت کند تا در مکان ها و بخش های دیگر، مانند توسعه خودروهای جدید نیز، سریعتر رو به جلو حرکت کند.

در مورد این وضعیت جالب است که رویترز منابع متعددی را ارائه می دهد که مخالف این قضایا هستند.

روز چهارشنبه، رویترز گزارش داد که صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی PIF، با توجه به منابع آن، هیچ گونه علاقه ای به پرداخت هزینه بازگشت تسلا به مالکیت خصوصی ندارد.

هنگامی که سخنگوی تسلا برای نظر خواسته شد، او گفت که به پست وبلاگ ماسک مراجعه می کند.

با این حال، یکی دیگر از گزارش های اخیر بلومبرگ ادعا می کند که PIF، در واقع، به دنبال خرید سهام این شرکت است.

مسلما در حال حاضر ماسک نیز نخواهد بود که در مورد چیزی مثل این دروغ بگوید.

هفته گذشته گزارش شد که کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده (SEC) به دنبال برنامه های تسلا و به دنبال تویت های ماسک درباره خصوصی سازی شرکت متحول گشته است.

همچنین ماسک گفت که این بودجه در واقع تامین شده است، بنابراین، گذشت زمان این دو ادعا را مشخص می کند.

اواخر روز دوشنبه، بحث برانگیز تر از این نیز بود جایی که ماسک هیجان زده شده که شرکت های دریاچه نقره ای”Silver Lake” و گلدمن ساکس “Goldman Sachs ” به عنوان مشاورین مالی مشغول به کار بودند تا این شرکت را خصوصی کنند.

هیئت مدیره همچنان باید به طراحی برنامه ای که می تواند با آن ها به توافق برساند، بپردازد و در آن صورت آن را به رأی اکثریت سهامداران ارائه خواهد داد.

تنها زمانی که سهامداران این طرح را تصویب می کنند، می توانند این کار را ادامه دهند.

تا زمانی که این اتفاق بیفتد، ماسک گفت که او با سرمایه گذاران و مشاوران در مورد بهترین راه پیش رو صحبت خواهد کرد.

خصوصی سازی تسلا می تواند فرصت جدی را برای ماسک فراهم آورد، او در حال حاضر دلایل خود را برای رفتن به این مسیر در اختیار دارد.

او می گوید که اگر این شرکت نیازی به تمرکز سنگین بر گزارش های سه ماهه کوتاه مدت نداشته باشد، بنابراین می تواند اولویت ها را به سوی استراتژی های بلند مدت تغییر دهد که ممکن است هیچ بازپرداخت فوری را تحمل نکنند.

رای شما به "خصوصی سازی شرکت غول آسا تسلا همچنان در هاله ای از ابهام" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن