نمایشگر موبایل خم شو گلکسی فولد سامسونگ چگونه کار می کند و چه مشکلاتی دارد؟

چه اتفاقی برای صفحه نمایش موبایل خم شو گلکسی فولد سامسونگ افتاده است، هفته گذشته گفته شد که صفحه نمایشگر موبایل خم شو جدید سامسونگ به عنوان یک نمونه اولیه، با مشکل روبرو شده است، مطمئنن این مشکلات برطرف می شوند، اما در حال حاضر ما درباره مشکلات صفحه نمایش این گوشی انعطاف پذیر سامسونگ بیشتر می دانیم و اکنون وقت آن رسیده است تا به طور دقیق در مورد صفحه نمایش این موبایل خم شونده سامسونگ و تکنولوژی مربوط به آن بیشتر صحبت کنیم.

5 از 5
از 3 رای
(رای دهید)
نمایشگر موبایل خم شو گلکسی فولد سامسونگ چگونه کار می کند و چه مشکلاتی دارد؟

تنها دلیلی که موبایل جدید خم شو Galaxy Fold ساموسنگ طراحی و ساخته شده است به علت یک صفحه نمایش انعطاف پذیر و تاشو جدید از شرکت سامسونگ است که به نام نمایشگر اینفینیتی سامسونگ شناخته می شود.

سامسونگ بر خلاف سایر گوشی های خود، که در آن ها به دنبال کیفیت و عمر باتری بهتر می باشد، اینبار کل گوشی را در اطراف این حقیقت قرار می دهد که صفحه نمایش آن به صورت کامل از وسط و از داخل خم و باز می شود.

خطرات طراحی تلفیقی این تلفن همراه، مانند اکسیژن موجود در یک اتاق واضح و مشخص بوده است، اما پس از پنج بار بررسی کارخانه، تولید اولیه Galaxy Fold در نهایت مشکلات عمده ای را تجربه کرده اند.

همچنین ببینید که گفته می شد نمایشگر موبایل گلکسی Fold سامسونگ در تست های ابتدائی با مشکل روبرو شده است.

این مشکلات واقعا مهم هستند، اما صفحه نمایش یگ گلکسی Fold به عنوان یک مدل کاری سالم و نمونه اولیه به خوبی کار می کند.

اما بیایید یک نکته را به یاد بیاوریم.

هنگامی که سامسونگ ابتدا نمونه اولیه گلکسی Fold را همراه با دو دوربین در جلو و دو سنسور بر روی صفحه نمایش برای تشخیص چهره، در اواخر فوریه سال قبل در رویداد خود نشان داد، بسیاری از تماشاچیان مجذوب او شدند و حتی زمانی که قیمت بالا آن نیز اعلام شد همه افسوس آن را خوردند.

اما اکنون مردم در مورد شکاف کوچکی که در وسط موبایل گلکسی فولد بعد از باز و بسته شدن ایجاد می شود، سوالاتی داشته اند، آن قسمت از وسط نمایشگر که در روبروی لولای موبایل گلکسی Fold قرار دارد، جایی که طرفین صفحه نمایش به یکدیگر متصل هستند و بعد از باز شدن در برخی موارد با یک تورفتگی همراه اند.

برای مشاهده مشخصات و اطلاعات کامل، موبایل تاشو و انعطاف پذیر گلکسی فولد سامسونگ، اولین در سبک خود را ببینید!

خب، بیایید در مورد صفحه نمایش اصلی موبایل گلکسی فولد سامسونگ و مشکلات آن بیشتر حرف بزنیم:

۱- مشکل تو رفتگی یا چروک شدن وسط نمایشگر

زمانی که شما گوشی را باز میکنید، ممکن است متوجه یک تو رفتگی یا چروک بر روی وسط صفحه نمایش بشوید. این به نظر می رسد کمی به داخل فرو رفته باشد و نور را نیز کمی بیشتر میگیرد.

شاید شما آن را در صفحه نمایش مشکی بهتر ببینید، اما زمانی که شما در چیزی غرق می شوید، مانند یک فیلم، یک مقاله، یک بازی، این بسیار کمتر به نظر شما می رسد.

بخشی از آن به این دلیل است که شما تمرکز بر روی نمایشگر را به طرز محسوسی متوقف می کنید، و تا حدودی نیز روشن شدن پیکسل ها و تغییر نمایشگر در این قضیه دخالت دارد.

در اصل، هنگامی که شما انگشت خود را از بالا به پایین یا در سراسر صفحه نمایش می کشید، می توانید فورا و یا دقیق تر این تو رفتگی را احساس کنید.

اما این را نیز بدانید که فقط در برخی از موارد این مشکل رخ می دهد و همه این محصولات ابتدائی با این مشکل روبرو نیستند.

همینطور چیز دیگری که باید بدانید این است که این موبایل خم شو به صورت کامل هم خوشونده و تاشو نیست و در اصل فقط انعطاف پذیر است، از آن جا که در هنگامی که بسته باشد هنوز هم درزی میان نمایشگرهای دو سمت آن وجود دارد.

من مطمئن نیستم که چگونه می توان یک تلفن قابل انعطاف بدون درز داشته باشیم، حداقل با مواد موجود در حال حاضر که ممکن نیست.

آیا می توانید قطعه شیشه ای را تا نیمه تصور کنید و سپس آن را باز کنید تا کامل شود؟ من که نمیتوانم

طرح های دیگر مانند Huawei Mate X، که روی صفحه نمایش قابل انعطاف در قسمت خارجی دستگاه قرار می گیرد، بر خلاف گلکسی فولد سامسونگ که از داخل باز می شود، و آن مسئله متفاوتی دارد، آن نه “چروک”، بلکه براق است.

من می توانم آن را به پوست در اطراف زانوی یا آرنج توصیف و تشبیه کنم. یک صفحه قابل انعطاف مشترک برای هردو حالت باز شده و بسته است.

با میت ایکس، موبایل تاشو جدید هوآوی، بیشتر آشنا شوید!

۲- شکاف بین نمایشگرها، مشکل اصلی تولید تورفتگی یا چروک

در حالت دیگری که گلکسی Fold به خوبی عمل نمیکند، نزدیک یک حالت کاملا مسطح است.

یک روزنه و شکاف هوا در انتهای نزدیک به لولا وجود دارد و این به این دلیل است که صفحه نمایش پلاستیکی کاملا تا و خم نمی شود تا نمایشگرها به هم بچسبند.

من فکر نکنم که این شکاف موجب گیر کردن این موبایل در جیب و یا کیف کسی شود.

در کل این یک فضای کافی برای قرار دادن یک کارت اعتباری است.

هنگامی که دو یا سه کارت در میان آن قرار دهید نمایشگر باز هم خوب و چسبیه عمل می کند، اما بیشتر به این دلیل که لبه های گلکسی Fold مغناطیسی است، ممکن ومیسر نیست.

حتی می توانید به راحتی یک قلم را درمیان این دو نمایشگر قرار دهید، اما این کار را نکنید ، شما واقعا نمی خواهید صفحه نمایش یک گوشی ۲ هزار دلاری را خراشیده کنید.

Huawei معتقد است که Mate X با توجه به لمس فوق العاده Falcon خود، به راحتی باز و بسته می شود، اما در اینجا نیز برخی از مشکلات مهندسی وجود دارد.

موبایل خم شو Mate X در اصل یک طرفه است و طول صفحه نمایش “نامتقارنی” دارد.

این گوشی همچنین با استایل نا متقارن خود به شما کمک می کند تا گوشی را بر روی یک سمت آن بر روی جایی نگه دارید، اما این یک راه حل طراحی است تا باتری، دوربین ها و سایر لوازم الکترونیکی سخت افزاری را در یک قسمت غیر فعال قرار دهند.

با این حال، این امر می تواند یک راه حل نسبتا خوب باشد.

مقایسه موبایل خم شو گلکسی فولد سامسونگ در مقابل گوشی تاشو و انعطاف پذیر ریزر موتورولا را ببینید.

۳- خب، نمایشگر notch نیز می تواند یک مشکل باشد؟

بر خلاف دیگر نگرانی های صفحه نمایش، من واقعا فکر می کنم سامسونگ می توانسته است اطراف این موبایل را باریک تر طراحی کند.

این ضخیم و کشیده است و فضای زیادی را بدون استفاده رها می کند.

از آنجا که باید توجه داشته باشید که فقط دو لنز دوربین و دو سنسور در جلو نمایشگر انباشته شده است، و فاصله میان آن ها تا نمایشگر بسیار زیاد است، زمانی آن را در زیر نور بگیریرد می توانید فضای مرده را ببینید.

شما صحنه و یا لحظه ای مهم را از دست نخواهید داد، زیرا فعالیت در مرکز نمایشگر نشان داده می شود و نه در لبه ها، اما واقعا نیازی نیست که نمایشگر کمی بزرگ تر باشد.

به نظر می رسد که منطق این است که سامسونگ می خواهد دوربین های خود را به محدوده ای نزدیک کند تا بدون نیاز به خم کردن موبایل، سنسورهای دوربین در دسترس باشند.

با این حال، Huawei در Mate X بهتر عمل می کند و تمام دوربین ها را در پشت، در قسمتی از Mate X که حرکت نمی کند، قرار می دهد.

در صورت علاقه ببینید که هوآوی در تلاش است تا علاوه بر میت X، موبایل های تاشو ارزان قیمت تری را تولید کند.

بحث نهایی

بهترین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که این اولین موج تلفن های قابل انعطاف، زمینه سازی برای نوع جدیدی از این دستگاه را فراهم می کند، که امروز بسیار پیچیده تر از یک تلفن در جیب شما هستند.

Fold ممکن است ناقص باشد، حتی زمانی که آن به خوبی کار می کند، اما سامسونگ و دیگران می توانند از اشتباهات Fold یاد بگیرند تا تلفن های خم شو هموارتری که شما واقعا می خواهید را تولید کنند.لاعه

برای مطالعه بیشتر ببینید که تبلت جدید انعطاف پذیر شیائومی، با تا شدن از دو طرف، به یک موبایل کوچک تر تبدیل می شود و یا کدام موبایل برتر ۲۰۱۹، بهترین است: S10 Plus سامسونگ یا P30 Pro هوآوی.

رای شما به "نمایشگر موبایل خم شو گلکسی فولد سامسونگ چگونه کار می کند و چه مشکلاتی دارد؟" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دسته بندی
بستن