ساعت هوشمند بعدی سامسونگ نیز با سیستم عامل Tizen OS ارائه خواهد شد

اخبار حاکی از آن است که به زودی ساعت هوشمند بعدی شرکت سامسونگ به نام گلکسی Watch و با سیستم عامل Tizen OS به بازار ارائه خواهد شد.

ساعت هوشمند سامسونگ با سیستم عامل Tizen OS ارائه

پیش از این شایعه شده بود که به علت تغییر نام ساعت های سامسونگ از Gear به گلکسی واچ، سیستم عامل این ساعت های هوشمند نیز از Tisen OS به گوگل Wear تغییر خواهد کرد. اما به نظر می رسد سامسونگ فقط قصد تغییر نام این ساعت های هوشمند را دارد و تغییری در سیستم عامل آنها ایجاد نخواهد کرد.

از سال 2015 شرکت سامسونگ در ساخت ساعت های هوشمند خود از سیستم عامل تیزن استفاده می کند. و به نظر می‌رسد همچنان این شرکت به استفاده از این سیستم عامل و ارتقاء آن ادامه خواهد داد.

شایعات در گذشته مبنی بر این بود که به علت این که تمامی دستگاه هایی که با برند گلکسی توسط سامسونگ ارائه می شوند از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند، با تغییر نام ساعت های هوشمند سامسونگ به گلکسی واچ، سیستم عامل این ساعت های هوشمند به گوگل Wear تغییر خواهد کرد. جزئیات این شایعات را در مطلب “ساعت هوشمند بعدی سامسونگ ممکن است با نام گلکسی واچ عرضه شود” در نتران بخوانید.

سیستم عامل Tizen OS اکنون در نسخه چهارم خود به سر می‌برد و به نظر می‌رسد سامسونگ همچنان قصد تولید نسخه های جدیدتر این سیستم عامل را دارد.

ساعت های هوشمند گلکسی واچ با قابلیت استفاده از دستیار صوتی سامسونگ به نام Bixby به بازار عرضه خواهد شد. سامسونگ قصد دارد دستیار صوتی خود را در دستگاه های بیشتری به کاربران ارائه دهد تا بتواند آن را آماده رقابت بزرگ با دستیاران صوتی شرکت های دیگر مانند Siri اپل و الکسای آمازون کند.

نظر کاربران گوگل Wear در مورد این سیستم عامل این است که گاهی می‌تواند برخی قابلیت‌های آن پیچیده باشد و این یک نقطه ضعف برای این سیستم‌ عامل که قرار است در دستگاه های ساده به کار رود، محسوب می‌شود. شاید به همین خاطر بوده که سامسونگ تصمیم گرفته همچنان از سیستم عامل بومی خود برای ساخت ساعت های هوشمند بهره گیرد.

طرفداران سامسونگ از ساعت گلکسی واچ انتظارات بسیاری دارند و باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا انتظار آنها نتیجه مناسبی دربرخواهد داشت و یا شاهد یک ساعت هوشمند معمولی دیگر خواهیم بود که خلاقیتی در آن به کار نرفته است.

ویدیوها و مطالب مشابه