خرید برنامه خودران و همکاری با اوبر به مبلغ 500M دلار توسط تویوتا

Toyota برنامه اتوموبیل های خودران Uber را به مبلغ 500 میلیون دلار در ابتدای کار خریداری می کند. این دو شرکت در حال همکاری بایکدیگر هستند تا با رهبران اتومبیل های خودران جاده ای به رقابت بپردازند و حتی آن ها را شکست دهند.

خرید برنامه خودران همکاری با اوبر مبلغ 500M دلار تویوتا

طبق گزارش رویترز، تویوتا آماده است تا در این بخش به سختی به کار خود ادامه دهد، به طوری که خودروهای خودران آن به لطف سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری در برنامه Uber غول پیکر به سر می برند.

این سرمایه گذاری یک گام بزرگ برای هر دو شرکت است که به دنبال دستیابی به استقلال کامل و رقابت با شرکت Waymo و بسیاری از شرکت های وسایل نقلیه خودران است.

این حرکت توسط تویوتا دوچندان جالب تر نیز است، زیرا ما اخیرا گزارش هایی را شنیده ایم که دو تهیه کننده اصلی خود، Aisin و Denso ، تشکیلاتی از گروه های فوق العاده ای را تشکیل داده اند تا به پیشرفت سخت افزاری خود و پشتیبانی از اتوموبیل های خودران سرعت ببخشند و هدف آماده شدن برای بازار تا سال 2020 را برای خود در نظر داشته باشند.

پس بهتر است تا برای دیدن Siennas خودران که بی سر و صدا در حال حرکت در اطراف شهر است، آماده باشید، هر چند که اگر این اتفاق بیوفتد، Uber و Toyota حتما چیزی در مورد آن می گویند.

اوبر قصد دارد این بسته سخت افزاری ماشین های خودران خود را با ترکیبی از فن آوری پشتیبان و پیشرفته خودرو های تویوتا، که دارای ویژگی هایی مانند دستیار پشتیبانی از مسیر فعال و کنترل کروز انطباقی و وفقی است، ارائه و ترکیب کند، اما در حال حاضر قابلیت واقعی خود رانندگی برای ماشین های فعلی را ارائه نمی دهد.

انتظار می رود که تویوتا و اوبر این تکنولوژی را تا سال 2021 با استفاده از طرح مینیاتوری Sienna ایجاد خواهند کرد.

برنامه رانندگی خودکار و خودران اوبر به فعالیت خود به خوبی ادامه می داد تا زمانی که یک وسیله نقلیه آزمایشی آن در ماه مارس سال جاری یک عابر پیاده را در آریزونا در یک تصادف، کشته بود، که یک شکست و افت بزرگ را تجربه کرد.

این رویداد و تحقیقات بعدی باعث شد که این شرکت همه برنامه توسعه و گسترش دهی خود را تماما متوقف کند، و این سرمایه گذاری بعد از این اتفاقات اولین نشانه ای است که ممکن است از اوبر به بیرون نشر پیدا کند. 

ویدیوها و مطالب مشابه