Jack Dorsey، مشکل فیلتر حباب ها در Twitter را گزارش می دهد

جک دورسی، مدیر عامل توئیتر، می خواهد مشکل " فیلتر حباب ها (bubbles) یا فیلتر اندیشه ها" را در شبکه اجتماعی خود اصلاح کند. همچنین این مشکل الگوریتمی نیست، که دورسی آن را مقصر می داند و سرزنش می کند. Jack Dorsey، مدیر عامل توییتر، روز دوشنبه در کنفرانس WIRED25 در سانفرانسیسکو سخنرانی کرد.

4 از 5
از 2 رای
(رای دهید)
Jack Dorsey، مشکل فیلتر حباب ها در Twitter را گزارش می دهد

سایت های رسانه های اجتماعی مانند توئیتر می توانند دیدگاه های خاص سیاسی و یا تعصبات خاص را با ظهور پست هایی که فکر می کنند که کاربرانی که می خواهند آن ها را ببینند، تقویت کنند.

این یک مشکل است که جک دورسی، مدیر عامل شرکت توئیتر و یکی از بنیانگذاران شرکت، اذعان می کند که این شرکت در حال تلاش برای حل آن است، اما او الگوریتم های استفاده شده را متهم نمی داند.

Dorsey در کنفرانس WIRED25 در سانفرانسیسکو در روز دوشنبه گفت: “من فکر می کنم توئیتر به فیلتر کردن حباب ها و گاهی ترویج افکار و اندیشه های نامناسب کمک می کند و من فکر می کنم این اشتباه از ماست و ما باید آن را تصحیح کنیم”.

Dorsey اشاره کرد که سایت با طراحی خاص خود اجازه می دهد تا کاربران حساب های خاصی را دنبال کنند و یا مشاهده کنند، که می تواند درک آن ها را از جهان اطرافشان منحرف کند.

او گفت اگر کاربران به دنبال یک موضوع یا علاقه خاص باشند، ممکن است توییت های بیشتری را از افراد با دیدگاه های مختلف ببینند و به سمت حباب ها و اندیشه های پوچ کشیده شوند.

دورسی اذعان کرد که توییتر باید ابزارهای بیشتری برای از کار انداختن این حباب ها به کاربران ارائه دهد.

اما همانطور که سایت های رسانه های اجتماعی با اتهامات مبنی بر سرکوب صداهای محافظه کارانه مواجه هستند، این شرکت ها با صحبت آزادانه در برنامه خود موافقت می کنند.

Dorsey خاطر نشان کرد که موضع توئیتر کاملا در مورد آزادی بیان نیست، او گفت، هدف این شرکت “خدمت به مکالمه عمومی است”، اما توییتر معتقد است که میتواند برای آزادی بیان نیز مورد استفاده قرار گیرد.

او همچنین افزود:”آزادی بیان ممکن است بر دیگر حقوق اساسی بشری مانند حفظ حریم خصوصی و یا امنیت فیزیکی نیز تاثیر بگذارد”.

بیشتر بخوانید: Twitter قابلیت جدید ریپلای کردن پیوسته موضوعات را اضافه می کند. تغییر API در Twitter برنامه های ثالث و همکار توئیتر را با مشکل مواجه می کند.

مطالعه بیشتر: توئیتر برای افزایش سخنان سالم تر و مثبت تر اقدام می کند. Twitter توسط اتحادیه اروپا مورد بازرسی قرار می گیرد.

رای شما به "Jack Dorsey، مشکل فیلتر حباب ها در Twitter را گزارش می دهد" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب پیشنهادی آموزش
مطالب پیشنهادی بررسی
مطالب پیشنهادی تصاویر
مطالب پیشنهادی تکنولوژی
مطالب پیشنهادی علمی
مطالب پیشنهادی ماشین
مطالب پیشنهادی ویدئو
برخی از محصولات تکنولوژی
دسته بندی
بستن