افشای مشکل امنیتی نرم افزار های رای گیری آمریکا در گذشته

یکی از تولید کنندگان اصلی نرم‌افزارهای رای گیری که برای انتخابات آمریکا مورد استفاده قرار می‌گرفتند، به تازگی در نامه ای به یکی از سناتورها اعلام کرده است که در گذشته این نرم‌افزارها در برخی از سیستم ها، به مدت 6 سال، مشکل امنیتی داشته است.

افشای مشکل امنیتی نرم افزار رای آمریکا

گفته می‌شود برخی از سیستم هایی که توسط کمپانی Election Systems & Softwares در اختیار دولت آمریکا برای استفاده در انتخابات قرار می گرفته است، طی سالهای 2000 تا 2006 دارای حفره امنیتی بوده است که به هکر اجازه دسترسی به این سیستم ها از راه دور را می داده.

مسئولان کمپانی ES&S در نامه‌ای به سناتور Ron Wyden اعتراف کردند که در برخی از سیستم های رای گیری این کمپانی از نرم افزار pcAnyWhere استفاده شده است که برای اتصال از راه دور مورد استفاده قرار میگیرد.

استفاده از نرم افزار pcAnyWhere برای ارائه پشتیبانی ها و آپگریدهای آینده در این سیستم ها نصب و فعال شده بودند. این نرم افزار دارای باگ های امنیتی بسیاری بوده است، حتی شرکت سازنده اعلام کرده بهتر است دیگر کاربران از این نرم‌افزار استفاده نکنند.

طبق قانون آمریکا، سیستم های رای گیری باید کاملا ایزوله باشند و دسترسی به این سیستم ها از هیچ طریقی نباید ممکن باشد. کمپانی ES&S عملاً با استفاده از نرم افزار pcAnyWhere از قانون تخطی کرده و سیستم های رای گیری آمریکا را در معرض تعرض هکرها قرار داده است.

هنوز هیچ گزارشی مبنی بر دسترسی هکرها به نرم افزار pcAnyWhere در سیستم های رای گیری آمریکا منتشر نشده است. به نظر می‌رسد حتی اگر هکرها به این سیستم ها دسترسی پیدا کردند این موضوع را همچنان به عنوان یک راز نگه داشته اند.

در سال 2006 هکر ها توانستند کد منبع نرم افزار pcAnyWhere را به دست بیاورند که به آنها اجازه پیدا کردن حفره های امنیتی این نرم افزار را می داد. البته هکرها تا سال 2012 این موضوع را همچنان یک راز نگه داشتند تا بتوانند از راه این نرم افزار به سیستم هایی که از آن استفاده می کنند وارد شوند.

موضوع هک شدن سیستم های امنیتی انتخابات آمریکا از زمان دخالت هکرهای روس در انتخابات اخیر این کشور، در بین مسئولان بسیار داغ است. سیستم های کامپیوتری کشور آمریکا از نظر امنیت سایبری به نظر در شرایط مناسبی به سر نمی برند و سیستم های دولتی این کشور همیشه در معرض هک شدن هستند‌. درباره مشکلات امنیتی سیستم های دولتی آمریکا می توانید مطالب “فروش اطلاعات سری پهباد آمریکایی توسط یک هکر به مبلغ 200 دلار” و “فروش دسترسی سیستم های امنیتی یک فرودگاه توسط هکرها” را در نتران بخوانید.

ویدیوها و مطالب مشابه